Şimdi Ara

Monitör Kapanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aşağıdaki sisteme sahip bilgisayarımda Company of heroes ve Medieval total war2 oynarken bi süre sonra LCD monitörüm "Sinyal Yok" diyip kapanıyo ve bi daha açılmıyo. Ekran kartından mıdır deyip güncel sürücülerini yükledim ama bugün yine aynı şeyleri yapınca moralim bozuldu. Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Sistemim: AMD 3000+(Overclock 2200MHz), 1 GB Ram, SAPPHIRE 256 MB ATI RADEON 9600GT(Sürücü güncel), Viewsonic 19" Widescreen

• 9600GT mi? ''LoL oyle bi VGA yokki
  • telaşa gerek yok aceleyle X yerine G yazmış.
    Dvi yada vga hangi bağlantıyı kullanıyorsun. dvi değilse desteği varsa dvi ye geç.
    sorun ramdac la ilgiliyse düzelebilir.
  • Pardon 9600XT . DVI desteği vardı ancak onda da verdi aynı hatayı. Monitör, "Out of Range" hata mesajı veriyo. Dikey frekansla ilgili yüksek frekans hatası veriyo...
  • grafik kartının driverından sorun olabilir. ben de grafik kartım için güncel bir sürücü yüklemiştim ve
    NFS most wanted girdikten 10dk. sonra mavi ekrana verip makineyi rest. atıyordu.

güncel sürücünü sistemindan kaldırdıktan sonra grafik kartının yanında verdikleri driver ını kur.
    eğer bunu yapmadıysan bi dene derim... < kolay gelsin >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tech_türk

grafik kartının driverından sorun olabilir. ben de grafik kartım için güncel bir sürücü yüklemiştim ve
    NFS most wanted girdikten 10dk. sonra mavi ekrana verip makineyi rest. atıyordu.

güncel sürücünü sistemindan kaldırdıktan sonra grafik kartının yanında verdikleri driver ını kur.
    eğer bunu yapmadıysan bi dene derim... < kolay gelsin >

Evet hocam dün dediğini yaptım ve sorun düzeldi gözüküyo... Neden acaba güncel driver yapıyo ki böyle bişeyi?
    Neyse çok teşekkürler
  • Görüntü frekansı düşürüp denedinizmi? düşük frekansta çalıştırmayı deneyin bi, mesela 60hz de.
  • Arkadaşlar sorun devam ediyo maalesef. Ekran kartına%10 overclock uygulayınca monitör kapanma süresi baya bi uzadı...

Hocam devamlı 60Hz'de çalışıyo monitör. Azaltıp çoğaltamıyorum maalesef
  • kasa açık ve yatık kullanıp denermisin (ekran kartı dik gelecek yani) ısınma varsa bazı çıplak ciplerde daha kolay hava sirkilasyonu olacağından faydası olabilir.
  • bence ekran kartının GPU Fanını güzelce bir temizle.. fan bloğu GPU ya tam temas etmiyor, termal macun kurumuş fln olabilir. GPU ısınınca ekran kartı kendini korumaya alıp ve resetleyince XP Dump oluyo olabilir...
    olmaya da bilir..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.