Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

monitör kablosu

9
Cevap
0
Favori
392
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      1531 Mesaj
      01 Temmuz 2005 20:53:42 Konu Sahibi
      Kullandığım philips 107e monitörünün kablsounda kırık oluştuğunda dolayı net görüntü alamıyorum. Monitörümün kablosunu değiştirmek zorundayım. Yalnız monitörümün kablosunun giren kısmı çıkmıyor. Soket gibi çıkmıyor. Burda yaptırabileceğim teknik servis yok. Bu konu hakkında bilgisi olanlar lütfen yardım etsin [monitorden monitör kablosu çıkarımıyla ilgili]

|
      |
      "Orionflame Gallery"
    • Yarbay
      4501 Mesaj
      01 Temmuz 2005 20:58:06
      monitöre giren kısmında direk karta lehimli.. (en azından benimkinde öyle vestel 15") ben kabloyu, aynı markada başka bozul bir monitorunkini alıp,bantlayarak değiştirdim.kaç zamandır da canavar gibi çalışıyor. diğer kablolarda da renkler aynı mıdır bilmiyorum. (yüksek ihtimalle bir standart vardır ama.)
      |
      |
      01 Temmuz 2005 20:59:13
      valla dostum şu kadarını söyleyeyim bu monitör kablolarının pc ye takılan bölümü standart dır ama monitörün içine takılan bölümü her monitörde aynı değil
      ayrıca bu içeride tek parça halinde olmayabiliyor
      genellikle monitör içindeki rgb kartına bir soket ana kartada başka bir soket olarak ikiye bölünür hepsi soketli olacak diye bir kaidede yok ayrıca çasi bağlantılarıda var
      oriijinal kablosunu bulursan eğer çok kolay olmamakla beraber çok zor bir iş de değil
      senin bu konuda ne kadar bilgi ve tecrüben olduğunada bağlı biraz
      |
      |
      01 Temmuz 2005 21:20:11 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: ado1973

valla dostum şu kadarını söyleyeyim bu monitör kablolarının pc ye takılan bölümü standart dır ama monitörün içine takılan bölümü her monitörde aynı değil
      ayrıca bu içeride tek parça halinde olmayabiliyor
      genellikle monitör içindeki rgb kartına bir soket ana kartada başka bir soket olarak ikiye bölünür hepsi soketli olacak diye bir kaidede yok ayrıca çasi bağlantılarıda var
      oriijinal kablosunu bulursan eğer çok kolay olmamakla beraber çok zor bir iş de değil
      senin bu konuda ne kadar bilgi ve tecrüben olduğunada bağlı biraz

iinternet üzerinden buldum kablo satan yerler. Benim tek derdim monitöre giren kısmın şeklini bilmiyorum. Kablonun kırık kısmını lehimleyerek bayağı bir kullandım ama malesef kablonun ömrü bitti. Phlilips mönitörleriyle ilgili tecrübesi olanlar varsa çok iyi olur.
      |
      |
      "Orionflame Gallery"

• Çavuş
      85 Mesaj
      02 Temmuz 2005 01:55:37
      bende de dell var aynı olay oldu geçen gün elektronikçiye götürdüm tv tamiri fln yapıolar. Herifler değiştirdi kabloyu ama monitörün renk ayarlarıyla oynanmışlar düzeltene kadar baya bi ugraştım ama düzelttim sonuç televizyon tamircileri kabloyu değiştirebilio ama ayarlarını iyi yaptırman lazım cünkü bozuolar ama kendin kasarsan yaparsın ayarını kolay gelsin..!!
      |
      |
      P4 530 3.0GHz 800MHz 1MB HT 775p- ASUS P5GD1-VM 16x-VData 1 Gb. 3200(512x2)Dual- Ati X600XT 256MB(core500/dac400)16x-FLY 3000 Tv Kart- Samsung 7200 Rpm 80 gb. PATA- Maxtor 200 gb. SATA- Creative SB Live 5.1- LG Cd-Writer 52x24x52z- PHILIPS 40X24X40 CDRW+16X4X16 DVDRW DL- Colors it 450 Watt PSU- DELL 15"- A4 Tech Wireless Mouse+Keyboard
    • Yüzbaşı
      804 Mesaj
      02 Temmuz 2005 10:33:20
      Dostum bu olaya bir kere sahit oldum. Simdi yaptiklari is kablo tellerini once birini sokup diger kablodaki o teli lehimlemek, sirasiyla yani. Renkler standart mi ogrenmek icin de bir olcu aleti alip olcmen lazim kablonun telleri ile ekran kartina giren kisimdaki yerleri ayni mi..
      |
      |
      02 Temmuz 2005 12:16:40 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: kunduns

Dostum bu olaya bir kere sahit oldum. Simdi yaptiklari is kablo tellerini once birini sokup diger kablodaki o teli lehimlemek, sirasiyla yani. Renkler standart mi ogrenmek icin de bir olcu aleti alip olcmen lazim kablonun telleri ile ekran kartina giren kisimdaki yerleri ayni mi..

Güç bela mönitör kablosunu çıkardım komple, şimdi benim tek ihtiyacım monitör kablosu size aşağıda resmini yolluyorum kablonun,istanbul veya izmirden bu kabloyu nasıl bulabilirim,bilenler lütfen yardım etsin,

|
      |
      "Orionflame Gallery"
    • Yarbay
      2611 Mesaj
      02 Temmuz 2005 12:17:47
      Bilgisayarcılara git onlarda kesin eski bozuk monitörler vardır dersin bana böyle böyle kablo lazım falan kesin bulursun yani...
      |
      |
      02 Temmuz 2005 13:04:35
      arkadaşım kablonun kırık olan yerini kes ve kablo ekle
      |
      |
      02 Temmuz 2005 13:59:44 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: oguz_ercavus

arkadaşım kablonun kırık olan yerini kes ve kablo ekle

Kablonun okısmı gerçekten dağılmış durumda nerdeyse tamamen ölmüş yeni bir kablo almam gerek.
      |
      |
      "Orionflame Gallery"
Reklamlar
sohbet
Satılık Köpek
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,109
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.