Şimdi Ara

Monitör farkı performansı etkilermi ? 1080p

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • gtx 1050ti kullanıyorum şu anda 1920 x 1080 monitör kullanıyorum ama 2560x1080 hoşuma gitti çevreyi daha fazla göstermesi kenarları cs go gibi oyunlarda çok işe yarar gibi geliyor ve film izlerken ekranı tam kaplaması gibi özellikleri hoşuma gitti bu performansı etkilermi ? yani 1 fps dahi düşürürmü

• aldığın fps 1080p de ne ise aynisini alırsın diye biliyorum durum değişikliği sadece 2k ve 4k da değişir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yani sonu 1080p olduğundan dolayı bu ekranda bir problem olmaz dimi fps düşüşü 1080p nin uzatılmış hali diyolardı internettede
  • Fps düşer tabiki. Çözünürlük artıyor.
  • eminmisinz bunda ? çünkü üstlerden kısaltıyorlar yanlardan uzatıyorlar yani pixel sayısı aynı çözünürlükde 1080p e sabit ikisindede
  • Ne Kadar Yüksek Çözünürlük O kadar FPS Düşüşü Demek.
  • tamamda 1080p de sabit çözünürlük sadece yatay ekran oluyor pixel sayısı aynı değilmi ?
  • Önemli olan pixel sayısıdır. Zaten sorunuz yazdığınızın içinde saklı. Her ne kadar ikisi de 1080p olsa da 2560*1080p de 1920*1080p ye göre daha fazla pixel olduğu için grafik kartınız biraz daha zorlanır.
  • anladım benim kafamı karıştıran 1080p nin uzatılmış hali diyorlardı ekranada b akınca üstten basık yanlardan uzamış olduğundan fark olmayacağıno düşünmüştüm
  • CS:GO UltraWide çözünürlüklere izin vermiyor. Sadece CS:GO için alacaksan boşuna alma.
  • sa arkadaşlar ben 2k 144 hz monitör almayı düşünüyorum öğrenmek istediğim örneğin cs go oynamak için 1080p 144 hz de oynayabilirmiyim görüntüde bozulma olurmu yoksa 2k monitör olduğu için 144 hz sadece 2k da mı alabilirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.