Şimdi Ara

Monitör dahil üst seviye oyun sistemi toplama

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyun amaçlı evladiyelik sistem.4K 1ms 144hz monitörler çıktıktan sonra SLI yaparım.
    Monitör olarak ASUS 27" PG278Q 1ms 144Hz 2K DP G-Sync 3D Gaming Monitör
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-27-pg278q-1ms-144hz-2k-dp-g-sync-3d-gaming-monitor.html#genel-bakis

Dolar düşmeden almayı düşünmüyorum.Dolar düşse bile 1-2 aydan önce alamam.
    Yorumlarınızı bekliyorum.

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1127399/91beb95b-76f9-4e74-ab97-75712e68d81a.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Walborg -- 20 Ekim 2016; 14:52:31 >

• İntel kabylake işlemcilerin 2017 ocakta geleceği söyleniyor.O işlemcileri de görüp öyle karar verin bence.
  • cool1st kullanıcısına yanıt
    5-6 yıl önce aldığım gt9800 yanmamış olsaydı eğer beklemek hiç sıkıntı olmazdı.
    Eğer sistemi almam gecikirse dediğini yaparım.
  • Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Walborg W kullanıcısına yanıt
    Monitörü öneririm yaklaşık 2 aydır kullanıyorum memnunum ama fiyata bayağı zam gelmiş bende vatandan almıştım

• Neden Skylake bir sistem düşünmüyorsun? Sadece işlemci açısından değil, Z170 çipsetin getirdiği önemli teknolojik yenilikler de var.
  • yerinde olsam ulrawide qhd monitör ya da 4k monitör alıp gtx1070 sli yapardım. 1070sli ile 1080 sli arasında çok bir fark yok. ama sli yapacaksan 4k mantıklı. birde sli yapacaksan birini sıvı soğutma diğerini hava soğutma almanı öneririm ikisininde performanslı çalışabilmesi için. 6850k ve x99 mobo ise oyun oynayacak adam için gereksiz bir ikili.

yerinde olsam
    i7 6700k işlemci
    asus maximus hero z170 mobo
    16gb 3000mhz ram
    nzxt h440 kasa
    evga 750w 80plus modüler psu
    evga gtx1070 ftw ve ftw hybrid ekran kartı
    h100i v2 cooler
    asus pg27aq 4k gsync monitör.

bu sistem ile 12000tlye işin içinden çıkardım.

https://www.youtube.com/shared?ci=NJT0wr0ZRCg

https://www.youtube.com/shared?ci=Ai1cTcRhs3c

https://www.youtube.com/shared?ci=RsbxjGIf3_A

bu linkleri izle demek istediğimi anlarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brokengineer -- 19 Ekim 2016; 14:22:09 >
  • BalistikBomba B kullanıcısına yanıt
    x99 daha iyi diye biliyorum ama hakim de değilim.X99 daha uzun süre iyi performans sağlar diye bu sistemi topladım.
    Benim asıl amacım oyun,yayıncılık şüpheli.
    Parçalar kullanılmaz duruma gelene kadar bi upgrade yapmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Walborg -- 19 Ekim 2016; 14:25:53 >
  • brokengineer kullanıcısına yanıt
    4k 1ms 144 hz monitör piyasada olmadığı için (varsa bilmiyorum ama bi ara baktım göremedim) 2k monitör alıp gtx 1080 le kullanırım dedim.
    Az önce belirttiğim tipte bi monitör çıktığında gtx 1080 SLI yapıp 4k da daha iyi performans alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Walborg -- 19 Ekim 2016; 14:49:00 >
  • Walborg W kullanıcısına yanıt
    demeye çalıştığım şey su. 2k kullanacaksan sli yapma direk gtx1080 al dursun. çünkü istediğin performans artışını sağlamayacak. zaten fps oyunlarında gtx1080 144hzlere ulaşabiliyor. bu arada 4k da 144hz monitör olsa ne yapacan millet 4kda 60fpsyi göremiyorken. . ama yinede paran varsa sakla. en azından gtx1080ti gelince elindekini satarsın onu takarsın. x99 i7 6850k lı sisteme boşuna para harcama. monitör olarak ise asus pg279 almanı oneririm ve 1440p düşünüyorsan.

• brokengineer kullanıcısına yanıt
    Şimdi daha iyi anladım.
    SLI konusunda haklısın 2k sisteme gtx 1080 SLI için gerek yok.4k sisteme geçersem yaparım kafamdakini net belirtmemişim ,benim hatam.

Asus kendi sitesinde,monitörleri karşılaştırdım.
    Önerdiğin monitöre baktım.Tepkime sürelerine bakınca ikilemde kaldım.
    ROG SWIFT PG278Q beni cezbeden 3d olması,oyunlarda değil ama film izlerken kullanacağımı düşünüyorum.
    ROG SWIFT PG279Q ise video özellikleri açısından çeşitlilik daha fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Walborg -- 19 Ekim 2016; 18:8:43 >
    Önerdiğin Z170 anakart var mı?
  • Parçaları kullanılamaz duruma getirene kadar kullanacaksan bunu al

http://www.teknobiyotik.com/donanim/anakart-mainboard/msi-z170a-mpower-gaming-titanium-intel-z170-3866mhz-o-c-ddr4-atx-anakart.html

Ayrıca şimdilik 4K para tuzağı. Bence uzak dur.

İki olay var bence çok şişirilen: 1-Sanal gerçeklik 2-4K veya 8K çözünürlük...
    Bunları şu an düşünme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BalistikBomba -- 19 Ekim 2016; 19:59:33 >
    Cidden çok hoşuma gitti. Z170 ana kart olarak bunu alıp yanınada i7 6700k alırım.
    X99 yerine z170 sistem toplamak şuan daha mantıklı veya cazip görünüyor.
  • Niye MSI önerdiğime gelince, Asus bir kere aşırı pahalı. Tamam kaliteli,harika ama, artık isminin ekmeğini yemesine kızıyorum. Asus bundan yıllar evvel, çok kaliteli kartlarını, uygun fiyata satıyordu. Biz de uygun fiyata hem kaliteyi,hem de ekstra gelen şeyleri alabiliyorduk. Şimdi bakıyorum Asus, piyasadaki marka değerine yaslanmaya başladı. Aşağı yukarı her sene aynı konseptteki kartları çıkarıp, Rog serisi diye çuvalla paraya satıyorlar.
    PC donanım piyasası, durgunlaştığında Asus, kendi ekmek yediği piyasayı canladırmak için ne yaptı? Hiçbirşey! O yüzden Asus'u geçelim.

Gigabyte ise gerçekten kaliteli ve harika denecek tasarımlara imza atıyor. Bence de kullanıcıya sağlamlık açısından ve yeni teknolojileri sunma açısından en iyi marka Gigabyte. Fakat onların da yazılım tarafında oldukça uyuz problemleri var. Gaming 7 gibi agresif bir anakartın sürücüleri kendi anakartlarında çalışmıyor. Bios tasarımları berbat! Sadece donanımı satıp, yazılım tarafını boş bırakıyorlar. Şu bir gerçek ki, yazılım tarafın zayıfsa donanım'ın gücünü tam olarak göremezsin!

Asrock hakkında herhangi bir bilgim yok. Zaten bu konuda bilgisi olan da yok! Onların da çok güzel kartları var görüntü itibariyle, ama malzeme kalitesi, servisi, yazılımı, sağlamlığı nedir hiçbir şey bilmiyorum.

Geriye kalıyor,kötünün iyisi diyebileceğimiz MSI.
    Msi, tamam çok reklam yapıyor, sağa sola sponsor oluyor, kendilerini çok abartıyorlar ama donanım piyasasını önemsiyorlar. Belki Asus kadar değil ama onların da kaliteli donanımları var. Yazılım tarafında gerçekten çok iyiler. Bazı anakartlarında tuhaf sorunlar olsa da yine de şu aşamada mantıklı bir seçim olur. Ayrıca yenilikçi çözümleri bazen gerçekten sektörde standartları belirleyebiliyor.
    Ben senin kadar bilgili değilim ama bende MSI düşünüyorum.
    Pc alana kadar başka biri aklımı çelmezse eğer önerdiğin gibi toplarım.
    Bu ayın sonuna kadarda Total war warhammer ,msı anakartlarla birlikte(belirli olanlar) bedava veriliyor.
    Total War oyunlarında çok iyi değilim ama yinede severek oynarım.

Ayrıca kasa hakkında ne düşünüyorsun.
    Gayet yeterli mi , yoksa 100-200 tl daha verip çok daha iyisini alabilirmiyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Walborg -- 19 Ekim 2016; 21:48:27 >
  • Kasadan kastın şayet benim anladığım kasaysa Termaltek v51 bence pahalı. Ordan tasarruf edeceğin parayla sistemin başka bir bileşenini yükseltebilirsin. Veya kulaklık vs gibi başka şeyler alabilirsin.

http://www.teknobiyotik.com/donanim/pc-kasa/dark-n10-usb-3-0-5-fanli-pencereli-bilgisayar-kasasi.html

Bu kasayı incelemeni tavsiye ederim. Bu aralar herkes sistem yaparken, sanki çaydaki şekermiş gibi, olmazsa olmaz herkes bu kasayı-Dark N10- tercih ediyor. Aslında kasa biraz da zevk işi.
  • Haklısın her yerde bu kasayı görüyorum.
    Kasa birazda zevk işi oda doğru ama benim için asıl nokta soğutma.
    Bir yerden sonra kasadaki bileşenler sıcaktan performans alınmaz hale geldiğinden(önceki 2 sistemim için konuşuyorum ) ve özellikle yaz aylarında performans düşüşü yaşamamak için kasayı ,soğutmayı fazlasıyla önemsiyorum
  • Up

• 5-6 yıl önce aldığınız gt9800 yıllar önce mezar oldu.

Yani çok erken yaşlandırma uyguluyorlar.

biraz grafik kalitesinden vazgeç.

Ps4 al 10.000tl cebine kalsın

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.