Şimdi Ara

Monitör Dahil 3000 TL Sistem Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2 hafta içinde toplanacak bir sistem için tavsiyede bulunabilir misiniz? Amaç oyun , fiyata monitör dahil ,bir de bu fiyata oluşabilecek sistemde gta V , Assasin's Creed serisi (Özellikle Unity ve çıkacak olan Origins) performansı nasıl olur ?

Ankara'da yaşıyorum , daha önce hiç sistem toplamadım. İnternet üzerinden alış veriş yapma imkanım yok. Dolayısıyla sistemi Vatan'dan toplamayı düşünüyorum. Nette haziran ayı için bazı sistem tavsiyeleri vardı fakat belirttikleri total meblağdan çok daha fazlası çıkıyor Vatan'da. O yüzden burda sorma ihtiyacı hissettim. Şimdiden teşekkürler.

• Kredi kartı olmasa da havale ile de alışveriş yapabileceğiniz güvenilir siteler var. Sinerji, İnventus vs. gibi. Yine de güvenemem, içime sinmez diyorsanız Vatan 'dan toplayabilirsiniz. Ama parça fiyatları diğer yerlere göre fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 19 Haziran 2017; 22:50:10 >
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Nette bu konu ile ilgili öneriler var ama fiyatlar hep değiştiği için uygulanabilir değiller. Bu konu ile ilgili hiç bilgim yok. En azından baz alınabilecek bir öneriye ihtiyacım var.
  • İşlemci : Pentium g4560
    Ekran kartı : Zotac GTX1050 Ti OC EDITION GDDR5 4GB 128Bit Nvidia GeForce DX12
    Ram : GSKILL 8GB RipjawsV Kırmızı DDR4 2400MHz CL15 1.2V Single Ram
    Anakart: MSI H110M PRO-VD
    Harddisk : WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
    XIGMATEK ARES 1701 600W USB 3.0 MidT ATX SİYAH KASA
    ASUS 21.5" VP228TE Full HD 1ms GAMING MONİTÖR
    Sandisk 240GB Plus SATA 3.0 SSD (Okuma 530MB / Yazma 440MB)
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhdemir

İşlemci : Pentium g4560

Benzer sistem alinabilor. Lakin islemci cok alt seviye kalmis. En azindan i5 alin veyahut ryzen alin(ryzen tercih ederim) monitorde gaming filannaramayin ssd yi de sonra alirsiniz.
  • Tavsiyeleriniz için çok teşşekkürler.

---

Yukardaki sistemde kasa yok. Kaç watt gerekir bilmediğim için dahili bir güç kaynağı olan kasa önerir misiniz? Vatan'dan olursa sevinirim. Bütçeden monitörü çıkardım. Bu haliyle parçalar uyumlu mu veya F/P için bir başka değişiklik yapılabilir mi ? Bir de amaç oyun olduğundan performansı nasıl olur yani ne beklemeliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avatar88 -- 21 Haziran 2017; 12:3:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihburak95

quote:

Benzer sistem alinabilor. Lakin islemci cok alt seviye kalmis. En azindan i5 alin veyahut ryzen alin(ryzen tercih ederim) monitorde gaming filannaramayin ssd yi de sonra alirsiniz.

Alternatif olarak bahsettiğiniz şartlarda i5 7400 ya da ryzen 1400 sistem de tercih edilebilir, ama ekran kartı 1050 ti olduğu için g4560 da yetiyor.1050 ti kullanıldığında İ7 7700K da taksanız işlemciler arasında oyun performans farkı olmaz. İlerisi için derseniz G4560'ın yetmediği ekran kartı taktığında zaten RYZEN 1400 de yetmeyecektir, oyun performansı açısından çok ahım şahım bir fark yok,ilerde güncelleme açısından 1050 ti den sonra tutup da gtx 1060 performansında bir karta geçmez , gelecekte en kötü 1080 ti üstü performanstaki ekran kartıyla güncelleme yapmak isteyecektir ki, ekran kartını değişimine değsin, işte böye bir güncellemede burda ryzen da yetmeyecektir. İşlemciyi de değişmek zorunda kalacaktır.Bu yüzden şuan g4560 + 1050 ti kombosu fiyat performans açısından daha cazip.İlerisi için de 2.elde i7 + ekrankartı güncellemesiyle uzun yıllar idare eder diye düşünüyorum Monitör diğer normal asus dvi girişliler arasında fazla fiyat farkı olmadığı ve 1ms olduğu için seçtim.

• Anakarta h110 pro vd al yeter, sakın fazla para verme. 75 hz 1ms ayağına monitıra fazla para verme dvi çıkışı olsun yeter. 1080p 400 tl viewsonicin monitoru aldım gayet iyi. Kurulumu deişik vesa muhabetinden. Hiç açıklama yoktu. Çözene kadar delirdim. Pense lazım oluyor, ekranı oynar ayarlmak için. . İşlemci g4560 alabilirsın, ağır multi fps oynucaksan çıkacığın işlemci i5 veye ryzen5 dir onların en ucuzu fazlasıyla iş görür. Sakın i3 fazla para verme g4560 ile aynı, ssd oyun pc içn gereksiz kasa xigmatekşn hazır psulu kasaları işini görür +80psulu olanları var rx 470 570 yok. 1050 ti 630 tlye 1060 da alırmış keşke. İşlenci g4560 squad alcam bir kaç güne o oyunda patlmazsa hiç bir oyunda patlamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CagatayKhan -- 21 Haziran 2017; 13:16:7 >
  • 1050 ti yeni oyunlarda high cibarı kalırsın. Ben pc yi bannerlord ve r6 siege total war için aldım g4560 1050ti üstüne kastlı çıkmadım.. 1050 ti adamlar tam limştte bırakmış. G4560 a 3gb 1060 da gider
  • Logitech Gaming klavye mouse xbox gamepad wireless adaptör, monitor kasa 2950 ye hallettim. G4560 1050 ti oldu sistem. Ankarta ve 144hz monitornalmıcaksan monitoru en ucuzunu al tabi uyumlu parçalar içinde. İ7 bile alsam k işlemci değilse en ucuz anakartı takarım
  • İşlemciyi i5 7400 veya Ryzen 1400 bandında tutmak istiyorum. Fakat araştırmalarımda çoğu kişi direkt Ryzen 1400'ü tercih etmiş. İşlemci biraz daha ucuza geliyor ama uyumlu anakartı ve yüksek Mhz değerli Ram ile sistemler aynı fiyata denk geliyor. Artık son seçimi yapma aşamasına yaklaşıyorum. Bir Intel bir de AMD sistem listesi oluşturdum. Fakat Intel sistemde olan ekran kartı'nı AMD'ye de koydum ( Sonuçta ekran kartı da AMD olmak zorunda değildir heralde,uyumlu çalışırlar mı ? ) Sizin tercihiniz hangisi olurdu.

1)16 gb ram alma tek slot 8 gb ram al. 16 gb ram uzunca süre gereksiz, olmadı sonra ek yaparsın.

2)700 üstünde 1050 ti alma, tek fan o karta yetiyor. 700 ün altı yoksa 1060 al en ucuzunu al. rx 4/570 al derdimde kart yok piyasada. Hiç bişey alamazssan rx 560 al 770 tl 1050 ti için fazla. Ben 5 gün önce vatandan 630tl zotac 1050ti mini aldım.

3)ekran kartın 1050 ti rx 560 ayarında kalcaksa g4560 işkemcide alabilirisin sonra sonra 2. El i5 çakarsın ucuza denkgetirisen 2 yıl sonra fln, yok illa daha iyi işlemci olcaksa ryzen tercih ederim. Oyun performanslarını bilmiyorum. İndie oyunlarda nvida intel herzaman iyidir. Aaa oyunlarda ryzen daha iyi olabilir. Ryzen 8gb ram alıp ekran martını 1060 yapabilirisn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CagatayKhan -- 21 Haziran 2017; 15:35:7 >
  • alakası yok ama sorayım belirttigin için iki senedir çözemiyorum unityde hata veriyordu galiba bölüm 2 den sonra kaçış sahnesiydi galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frknkoca2 -- 22 Haziran 2017; 19:58:54 >
  • quote:

SSD yerine normal HDD tercih edersek sistem tavsiyesi nasıl bir hâl alır?

Ayrıca 3000 TL'ye nasıl bir notebook modeli önerirsiniz. Oyun, film vs kullanmak amaçlı olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ripper Roo -- 22 Haziran 2017; 20:32:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ripper Roo

quote:

SSD yerine normal HDD tercih edersek sistem tavsiyesi nasıl bir hâl alır?

Ayrıca 3000 TL'ye nasıl bir notebook modeli önerirsiniz. Oyun, film vs kullanmak amaçlı olacak.

Ssd şart değil daha sonra da eklenebilir. Ekran kartlarında stok ve kıtlık yaşandığı için 1050ti üzeri ekran kart öneremiyorum, belki işlemciyi i5 yada ryzen yapabilirsiniz. Ama bu durumda da yukarda benim önerdiğim sistemden farkı 2-3 fpsyi bile gecmez. Hani aradaki 600tl civarı farka değer mi takdir sizin . ben olsam ssd de almam. G4560+1050ti ile 2500 liralık bir sistemle devam ederim. Oyun için en önemli bileşen ekran kartlarında yaşana sıkıntı haliyle sistem tavsiyelerini de etkiliyor.Şundan birkac hafta önce 3000 tleye i5 - ryzen ve gtx 1060 - rx 570-580 öneriyorduk. Notebook piyasası ne durumda detaylı bilgi sahibi değilim . Konuyu notebook bölümünde sorarsanız bilgili arkadaşlar yardımcı olur

• Ripper Roo kullanıcısına yanıt
    Xigmateknares in 500 w olanıd işini görürü. Free synch yoksa, görüntü kalitesi için almıyorsanız, monitorade gaming adı altında itelenmeyin, hdmi de gerksiz dvi kafi. Çok bilinçsizce parça öneriyorlar. Adam 4560 işlemcşye 3 katı pahalı anlary satmaya çalışır vs. Bilinçsizce bütçe şişriliyor, halbuki her parçada 50 tlntasaruıf etseniz ekran kartına yatırsanız artan parayı daha mutlu olursunuznoyunlarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: CagatayKhan

Xigmateknares in 500 w olanıd işini görürü. Free synch yoksa, görüntü kalitesi için almıyorsanız, monitorade gaming adı altında itelenmeyin, hdmi de gerksiz dvi kafi. Çok bilinçsizce parça öneriyorlar. Adam 4560 işlemcşye 3 katı pahalı anlary satmaya çalışır vs. Bilinçsizce bütçe şişriliyor, halbuki her parçada 50 tlntasaruıf etseniz ekran kartına yatırsanız artan parayı daha mutlu olursunuznoyunlarda

Hocam o zaman bir parça listesi yaparsak neler alabiliriz. Vaktiniz varsa liste olarak yazabilir misiniz?

@serhdemir Hocam 2017 yılında böyle bir masaüstü toplayıp da buna oyun bilgisayarı demek bilmiyorum. Sanki sistemi topladığımız gibi eskiyecek gibi duruyor. Bir kere 8 GB RAM 2017 yılının masaüstü oyun bilgisayarı için bile çok düşük. Yeni nesil oyunlardaki minimum Ram ihtiyacı 8 GB zaten. Onu 16 yapsak?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ripper Roo

quote:

Hocam o zaman bir parça listesi yaparsak neler alabiliriz. Vaktiniz varsa liste olarak yazabilir misiniz?

@serhdemir Hocam 2017 yılında böyle bir masaüstü toplayıp da buna oyun bilgisayarı demek bilmiyorum. Sanki sistemi topladığımız gibi eskiyecek gibi duruyor. Bir kere 8 GB RAM 2017 yılının masaüstü oyun bilgisayarı için bile çok düşük. Yeni nesil oyunlardaki minimum Ram ihtiyacı 8 GB zaten. Onu 16 yapsak?

Ram sonradan da eklenebilir , sonuçda en kötü anakartta bile 2 adet ram slotu var. Yani tüh niye 2*8 almadım demezsiniz. Şuan 8gb her oyuna yetiyor . 3-4 yıl sonra yetmedi mi 8 yanına bir 8 daha , hatta 8 + 16 bile yapabilirsiniz. Yani sistem sonuçda güncellemelere takviyeye açık olacak . Yukarda arkadaş kasa 500w al demiş . Evet 500w de yeter ama 600w kasa ile arasında 28 tl fark var.28 tl için 600w'den vazgecmeye değmez. Hem ilerisi için 600w olmasında fayda var, belki 5 yıl sonra 2. el gtx 1080 takacaksın, ozaman 500w yetmez. Ordan burdan kısarak ekran kartına yatır demiş de şuan piyasada 1050 ti üzeri 850 - 1200 tl arası ekran kartı yok .Önerdiğim monitöre eleştiriler olmuş , monitör de her zaman alınan bir şey değil asus görüntü kalitesi diğer markalara göre daha iyi.Gaming olmasından çom 1ms özelliği olduğı için önerdim. Asuların dvi girişllieri zaten 450 tl civarı. Yani en fazla montörü beki düz 5ms alınabilir. Ordan 50 tl kısılabilir. Bunun dışında kısılacak bir parça zaten önermedim

• serhdemir kullanıcısına yanıt
    1060 ekran kartı alabilir. Gtx 1080 ini kimse ucuzdan elinden çıkarmaz. 1060. gtx 780. 970 ile kafa kafayadır. 2 yılda bir 1050 ti yada 1060 düzeyinde günceel kart almak en mantıklısı ve ekonomik olanı. Viewsonice 400 e aldım benim işimi görüyor. Monitor niye asus aldın demem. Görüntü farkedebilir 5ms ile 1 ms arasındakin garkı algılıcak göz yok kimsede. O olay biraz pazarlama stratejisi. Mekanik parçaların kalitesi önemli bence kasa klavye, mouse... Oyanayavağın oyunlara yönelşknpc almak lazım. Ana oyunların fifa pes vs ise g4560 işlemci al geç git. Açık dğnya online ıyunlar, kalabalık online oyunlar işlemci ister. Anakartın stabil uyumlu olanını en ucuzunu al, kasa sağlık güç kaynağı olan çok pahalıdan kaçma, hardisk ramdede ucuzlarından al, artıraldin parayı ekran kartına yatır. İşlemci seçimşndenoynucan oyuna göre g4560 veya ryzen 5 i5 gibi bişey olsun. İ7 fln gereksiz k serisi i5 almak saçma, onun anakartı kendi parasına i7 alırsın böyle işte

• quote:

1060 ekran kartı alabilir. Gtx 1080 ini kimse ucuzdan elinden çıkarmaz. 1060. gtx 780. 970 ile kafa kafayadır. 2 yılda bir 1050 ti yada 1060 düzeyinde günceel kart almak en mantıklısı ve ekonomik olanı. Viewsonice 400 e aldım benim işimi görüyor. Monitor niye asus aldın demem. Görüntü farkedebilir 5ms ile 1 ms arasındakin garkı algılıcak göz yok kimsede. O olay biraz pazarlama stratejisi. Mekanik parçaların kalitesi önemli bence kasa klavye, mouse... Oyanayavağın oyunlara yönelşknpc almak lazım. Ana oyunların fifa pes vs ise g4560 işlemci al geç git. Açık dğnya online ıyunlar, kalabalık online oyunlar işlemci ister. Anakartın stabil uyumlu olanını en ucuzunu al, kasa sağlık güç kaynağı olan çok pahalıdan kaçma, hardisk ramdede ucuzlarından al, artıraldin parayı ekran kartına yatır. İşlemci seçimşndenoynucan oyuna göre g4560 veya ryzen 5 i5 gibi bişey olsun. İ7 fln gereksiz k serisi i5 almak saçma, onun anakartı kendi parasına i7 alırsın böyle işte

GTX 1080i örnek verdim ille onu alacak diye bir şey yok, burda 28 tl için 600w kasadan vazgeçmek yanlış demek istiyorum.Arkadaş parçaları vatandan alacak, vatanda gtx 1060 yok ,internette de çok fazla yok, birkaç yerde satılıyor o da, 3gb modeli vram zaten yetersiz ve 1300tl.El insaf o karta 1300tl verilir mi. 6GB modelleri 1700- 2000 tl civarı. Yani, şuan bişeylerden kısıp ektran kartına yatırmak manasız

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.