Şimdi Ara

Monitor Audio (MA) Başlığı (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.256
Cevap
30
Favori
163.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sait abi'de çok kaliteli kablolar vardı aslında, bana hesaplı da vermişti sağolsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

CDBank Sait beyden MA RS Center sipariş ettim dün ve
    bugün ürün evime ulaşmıştı.
    Uygun fiyat ve ödeme seçeneği de sunduğu ve hızlı ve temiz bir ticaret anlayşına
    sahip olduğu için kendisine teşekkür ediyorum.
    MA RS8 hoparlörler ve centerım tamamlandı
    amfimi de bulursam artık kablo ve bağlantı hazırlıklarına girişeceğim.
    Kablo tavsiyesi MA lar için alabilir miyim.

Yeni center hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.
    Forum sayesinde TTAF kablo markası aklımda kalmış. Hem yerli bir firma hem çok iyi kablolar üretiyor/ürettiriyor. Deneme imkanım olmadı ama numunelerini İzmir Meteor Müzik'te gördüm. Gerçekten çok kaliteli kabloları var. Sadece hoparlör değil HDMI kabloları da harika. Araştırmaya değer bence.

Monitor Audio'ları Yamaha AVR ile dinleme imkanınız oldu mu? Hangi AVRyi almayı düşünüyorsunuz?

• Teşekkürler, bu kabloları da araştıracağım.

Yamahalarla dinleme imkanım olmadı tabiiki.
    Yamaha da düşünebilirim belki.
    Ama daha çok, HK, Onkyo ve Marantza yoğunlaşmış durumdayım bu dönemde.
    Bakalım, keseye ve kulağa hangisi uygun gelirse artık.
  • monıtor audi, focal, klıpsch yada dali ikon .. bunları en uygun fiyatta nerelerde bulabilirim
  • monitor audio------> CD Bank (bursa), Sait abi.

quote:

Orijinalden alıntı: azizsavas

monıtor audi, focal, klıpsch yada dali ikon .. bunları en uygun fiyatta nerelerde bulabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: saitemre

Arkadaşlar, ben de şu aralar sistem kuruyorum ve Amfi için Denon 1911 tercih ettim. Sistemi sadece PS3 ve Sinema için kuruyorum. Acaba MA'lar sinema'da başarılı mıdır?
    MA tercih etmeli miyim? Veya hangi modeli tercih etmeliyim? Bütçem kısıtlı, kolonlara max.1500 verebilirim...

Ben de yeni aldım Denon 1911'i. MA gayet iyi seçeneklere sahip ve gerçekten tepeden tırnağa kalite ürünler sunuyor. Ürünleri gidip görüp dinlediğinizde bunu anlıyorsunuz. Sizin gibi ben de sinema sistemi kurmak üzereyim ve kısıtlı bütçeye uygun Vector 5+1 serisi var mesela, hatta geçende gidip az bir süre dinledim. Fiyat performans oranı gayet yüksek diyebilirim. Özellikle uyduları piyasadaki birçok sinema sisteminden daha alt frekanslara inebiliyor. (Genelde alt sınır 80-100 Hz. iken MA 60-65 Hz sunuyor.) Sub ile beraber sinema için yeter de artar, hatta müzik konusunda da boyundan büyük performans veriyor. Ama liste fiyatı 2000 liraya yakın. Benim için müzik de ön planda olduğu için iki hobiyi kotaracak böyle bir sistem düşünüyorum. (Daha iyi bilgisi olan arkadaşlar varsa çok makbule geçer.)

http://www.monitoraudio.co.uk/products/vector

Eğer bütçe 1500'den yukarı çıkmıyorsa monitor audio biraz zor, liste fiyatından indirim yaptırabilirsen olabilir.

• Cevap için teşekkürler ama zaten ne yapıp edip MA aldım. Önler BR 6, arkalar BR 1 ve merkez BR center. Çok memnunum. Sub almadım ama bu haliyle bile mükemmel performans veriyor. MA'lardaki kalite gerçekten tartışılmaz. Çok anlamam ama Denon 1911 ile de uyumu gayet başarılı.

quote:

Orijinalden alıntı: joddy

quote:

Arkadaşlar, ben de şu aralar sistem kuruyorum ve Amfi için Denon 1911 tercih ettim. Sistemi sadece PS3 ve Sinema için kuruyorum. Acaba MA'lar sinema'da başarılı mıdır?
    MA tercih etmeli miyim? Veya hangi modeli tercih etmeliyim? Bütçem kısıtlı, kolonlara max.1500 verebilirim...

Ben de yeni aldım Denon 1911'i. MA gayet iyi seçeneklere sahip ve gerçekten tepeden tırnağa kalite ürünler sunuyor. Ürünleri gidip görüp dinlediğinizde bunu anlıyorsunuz. Sizin gibi ben de sinema sistemi kurmak üzereyim ve kısıtlı bütçeye uygun Vector 5+1 serisi var mesela, hatta geçende gidip az bir süre dinledim. Fiyat performans oranı gayet yüksek diyebilirim. Özellikle uyduları piyasadaki birçok sinema sisteminden daha alt frekanslara inebiliyor. (Genelde alt sınır 80-100 Hz. iken MA 60-65 Hz sunuyor.) Sub ile beraber sinema için yeter de artar, hatta müzik konusunda da boyundan büyük performans veriyor. Ama liste fiyatı 2000 liraya yakın. Benim için müzik de ön planda olduğu için iki hobiyi kotaracak böyle bir sistem düşünüyorum. (Daha iyi bilgisi olan arkadaşlar varsa çok makbule geçer.)

http://www.monitoraudio.co.uk/products/vector

Eğer bütçe 1500'den yukarı çıkmıyorsa monitor audio biraz zor, liste fiyatından indirim yaptırabilirsen olabilir.

• herkee merhabalar
    <Bende monitör audio peşindeydim ama bir iki yıl beleyeceğime medaimarkt ın bursa ikinci mağaza açılışında yamaha ns 8900 kule+ merkez+ uydular ve yamaha rx-v365 uyduyu kaptım 1000 tlye

Gelelim asıl konuya
    Doktor arkadaşım 5000 tlye sistem toplamak i,ç.in tüm işi bana bıraktı

Bende bir haftadır okuyorum. Paradigm Studyo mu monitör audio mu

Biraz yorum yaparsanız memnun olurum
    Herkese saygılar
  • bişey sormak istiyorum:

acaba ilerde, elimdeki BR1'leri satıp BR6 kolonlarını arkaya atıp önleri yenileyebilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jethoca

herkee merhabalar
    <Bende monitör audio peşindeydim ama bir iki yıl beleyeceğime medaimarkt ın bursa ikinci mağaza açılışında yamaha ns 8900 kule+ merkez+ uydular ve yamaha rx-v365 uyduyu kaptım 1000 tlye

Gelelim asıl konuya
    Doktor arkadaşım 5000 tlye sistem toplamak i,ç.in tüm işi bana bıraktı

Bende bir haftadır okuyorum. Paradigm Studyo mu monitör audio mu

Biraz yorum yaparsanız memnun olurum
    Herkese saygılar

ne sistemi kurmak istiyor?
    sinema mı?
    müzik amaçlı mı?
    okumak kafi gelmeyebilir. mutlaka dinleyip karar verin kanımca. paradigmleri ben henüz dinleme imkanı bulamadım. İzmit yolları taştan
    5000 TL ye iyi/orta düzey stereo kurulur sanırım.

• Paradigm Studio serisi 5000 tl lik sistem için pahalı gelir. En ucuz kule tipi olan studio 60'ın çifti 3300 USD. Çok güzel yorumlar alan bir seri ama pahalı. Yazmak istediğiniz "Paradigm Monitor" serisi olmalı.
  • quote:

bişey sormak istiyorum:

acaba ilerde, elimdeki BR1'leri satıp BR6 kolonlarını arkaya atıp önleri yenileyebilir miyim?

ne yapmak istediğine bağlı. br6'lar arkası için fazla bence. br6'ları rx6 ile değiştirebilirsin, çok fazla tutmaz da.
  • Anladım ok, ama keşke imkan olsada GS60 alabilsek..

quote:

Orijinalden alıntı: joddy

quote:

bişey sormak istiyorum:

ne yapmak istediğine bağlı. br6'lar arkası için fazla bence. br6'ları rx6 ile değiştirebilirsin, çok fazla tutmaz da.
  • arkadaşlar burdan bi sorum olacak, eğer cevap alamazsan yeni konu açabilirim.

Benim elimde Denon 1911 ve MA BR6 var, şimdi "bi-amp" veya "bi-wiring" nedir? Benim sistemde uygulanabilir mi? uygulanırsa gözle görülür (aslında kulakla duylur demek lazım) bi fark olur mu?
  • bi-amp için iki anfi gerekmiyor mu?
    bi-wiring için kolonlarının arkasında 2 artı 2 eksi girişin var ise yapabilirsin
    ve bunu yapanlar daha iyi ses aldığını söylemekteler. ama bunu yaparken artı ve eksi uçların arasındaki bağlantıları çıkartman gerekiyor.
    anfinin kitapçığında bunun detayları vardır diye tahmin ediyorum.
    Onkyo başlığı altında bu konunun uzunca tartışıldığını hatırlıyorum. O başlığıda bir tararsan denk geleceksindir.
  • http://whathifi.com/Review/Monitor-Audio-Bronze-BX2/
    Stereo speaker Product of the Year, Awards 2010.
  • arkadaslar sizce BR6"larimi RX8 ile degistirsem, verdigim paraya deger mi? Sinema ve PS3 performansinda gozle gorulur degisiklik olur mu?
  • quote:

arkadaslar sizce BR6"larimi RX8 ile degistirsem, verdigim paraya deger mi? Sinema ve PS3 performansinda gozle gorulur degisiklik olur mu?

Subwoofer'ın yoksa sinema performansında pek bir değişiklik alamazsın. Ama stereo müzik performansındaki değişim daha somut olur.
  • peki bişey daha sorcam, bu işlerde yeni olduğum için tam bilemiyorum. Şimdi benim sistemde Sub yok ve ben şimdilik memnunum, ben bu sisteme kaliteli bi Sub alsam gerçekten dünyası değişir mi? yani Sub bu kadar etkileyici bişey mi? İllaki biliyorum çok önemli ama Sinema performansı hakkaten bambaşka mı oluyor?
  • arkadaşlar 1500 tl civarı tavsiyeniz hangi model hop lar olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HEKTOR-NG -- 16 Aralık 2010; 13:23:24 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.