Şimdi Ara

monitör 75hz ama 72 görünüyor nasıl düzeltecem?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar bende samsung 17 lcd 713n monitör var fakat monitör 75 hz e kadar desteklemesine rağmen en son 72 görünüyor bunu 75 e nasıl cıkarırım
    lütfen yardımcı olun

• lcd monitör kullanıyorsan dvi girişte ideal görüntü 60hz'dır.
    Crt den alıştığımız "tazeleme süresi (hz) ne kadar yüksekse görüntü o kadar iyi olur" olayı lcd için geçerli değildir ki lcd de tazeleme değil "yenileme" vardır ve yine hz ile belirtilir.
    Sebebini tam olarak bilmiyorum fakat dediğim gibi 60hz idealdir yine sen bilirsin.

Sorununla ilgili bir görüş yürütmek gerekirse; yatay yenileme ve dikey yenileme hızı arasındaki farktan kaynaklanabilir, sadece bir görüş, yanılıyorsam düzeltilsin lütfen
  • valla 60 hz e getirince yazılar bulanıklaşıyor bişey okunmuyor dediğim gibi ben monitörü 1280 1024 te kullanıyorum moitör desteği olmasına rağmen normalde görünmüyor 75 hz değeri ama desteklemediği modları gizle seceneğini kaldırınca orada 75 hz cıkıyor onu yapınca bir problem olmuyor bunun başka bir cözümü yok mu? cünkü monitörde hz değerini düşürünce yazılar da bulanıklaşmaya başlıyor
  • benim soruma başka cevabı olan var mı? bir de benim monitör dvi girişli değil düz girişli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thrzgn -- 18 Nisan 2006; 13:04:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamikaze482222

benim soruma başka cevabı olan var mı? bir de benim monitör dvi girişli değil düz girişli

ne olursa olsun 60 hz de kullanman iyidir. benimkinde mi sorun vardı neydi tam bilmiyorum 190b6 philips varken görüntüyü 75 hz yaptığımda biraz flu laştı sanırım onun için illa 60 hz de kullanın diyorlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.