Şimdi Ara

Mondial Vulture (MOTOSİKLET) Lpg dönüşümü ,LPG Montaj Resimleri BRC (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
7
Favori
37.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tamamdır. en kötüsünden bir mesaj bekliyorum. gerçi bu gün 0262 kodlu bir numara gördüğümde heyecanlanmıştım cevapsızların arasında ama siz değilmişsiniz. :(
  • MMS lerinizi kontrol edin,
    İstanbuldan gelen bir kurye arkadaşın motoruna montaj yapmıştım birkaçgün önce onun mikser resmini size MMS attım.
  • faruk bey telinizi hasretle bekledim. :( ama bu arada forum 2. sayfaya geçmiş ve dikkatsizliğim yüzünden ben hala birinci sayfada oyalanıp duruyorum. hatta kendi yazdığım mesajım nerede diye bakınıyorum.
    mms yani multi medya mesaj konusunu atlamışım sanırım çünkü taş gibi 1100 kullanıyorum hala :) ama sms olarak gül ve panda resmi göndere biliyorum.
    facebok dan 125cc lik apace ye kullandıgınız mikser ri gördüm tamda aradığım şey kerata. o mikserden edinmek isterim. çapı kaç dı. bir kaç milim büyükleri var mı elinizde.
    benim motorum da Ø36mm karbüratör kullanılmakta. çapına uygun mikser elinizde varsa büyük hayır duaları alırsınız benden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yamyamaha -- 27 Eylül 2012; 1:27:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yamyamaha

faruk bey telinizi hasretle bekledim. :( ama bu arada forum 2. sayfaya geçmiş ve dikkatsizliğim yüzünden ben hala birinci sayfada oyalanıp duruyorum. hatta kendi yazdığım mesajım nerede diye bakınıyorum.
    mms yani multi medya mesaj konusunu atlamışım sanırım çünkü taş gibi 1100 kullanıyorum hala :) ama sms olarak gül ve panda resmi göndere biliyorum.
    facebok dan 125cc lik apace ye kullandıgınız mikser ri gördüm tamda aradığım şey kerata. o mikserden edinmek isterim. çapı kaç dı. bir kaç milim büyükleri var mı elinizde.
    benim motorum da Ø36mm karbüratör kullanılmakta. çapına uygun mikser elinizde varsa büyük hayır duaları alırsınız benden.

Evet size gönderdiğim resimde oydu zaten :)
    Ancak o gördüğünüz şey mikserin içi (Ventüri) idi Dışarıdan o miksere de ayrıca kazık mikserle giriş yaptım (Toz tutucuyu çıkartıp oradan kazık mikseri girdim) Bunu başarabilirmisiniz yada sizin hava hortumunda toz tutucu varmıdır bilemiyorum.

• demek ki ince ve zarif olmasinin sebebi mikserin kendisi değilde içi olmasından, olayı kaptım. :) en kısa zamanda uygulamayı ve sonucunu paylaşacağım çok teşekür ederim.
    toz tutucu var ve şu anda kazık mikserim de oradan giriş yapıyor. yani işin yarısı tamam. :)
  • quote:

demek ki ince ve zarif olmasinin sebebi mikserin kendisi değilde içi olmasından, olayı kaptım. :) en kısa zamanda uygulamayı ve sonucunu paylaşacağım çok teşekür ederim.
    toz tutucu var ve şu anda kazık mikserim de oradan giriş yapıyor. yani işin yarısı tamam. :)

Süpersin
    Ozaman bana iletişim bilgilerini ver ventüriyi sana göndereyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruksevgili

quote:

demek ki ince ve zarif olmasinin sebebi mikserin kendisi değilde içi olmasından, olayı kaptım. :) en kısa zamanda uygulamayı ve sonucunu paylaşacağım çok teşekür ederim.

Süpersin

valla faruk bey esas süper olan sizsiniz.
    ben neredeyse motora atlayıp bir miksercik için yanınıza gelecektim. siz ise yollyayım diyorsunuz çok kibarsınız. size acayip ısındım. içimden geldi size abi diye bilirmiyim.
    şimdilik bu işi başara bilirim diye düşünüyorum. ekstıra bir beceriksizlik sergilersem sizden venturi isterim.
    yinede bir gün sizinle tanışmak isterim mikser için olmasa bile yüz yüze tamışmak için bir gün ziyaretinize geleceğim.

• quote:

quote:

quote:

Süpersin

valla faruk bey esas süper olan sizsiniz.
    ben neredeyse motora atlayıp bir miksercik için yanınıza gelecektim. siz ise yollyayım diyorsunuz çok kibarsınız. size acayip ısındım. içimden geldi size abi diye bilirmiyim.
    şimdilik bu işi başara bilirim diye düşünüyorum. ekstıra bir beceriksizlik sergilersem sizden venturi isterim.
    yinede bir gün sizinle tanışmak isterim mikser için olmasa bile yüz yüze tamışmak için bir gün ziyaretinize geleceğim.

herzaman beklerim :)
    Böyle geniş ventüri bulamazsın acarlık yapma özel ventüri bu, sadece bende bulabilirsin

• çözüm üretmeyi severim. ama tecrübeye de saygım var. :) madem sende bulunuyor sen kendini yorma diyorsun, başım üstüne. özelden adresimi yazıyorum sen yolla ve ayrıca hesap numaranı pm at ki neşemizi bulalım. :)
  • quote:

çözüm üretmeyi severim. ama tecrübeye de saygım var. :) madem sende bulunuyor sen kendini yorma diyorsun, başım üstüne. özelden adresimi yazıyorum sen yolla ve ayrıca hesap numaranı pm at ki neşemizi bulalım. :)

ben hesap nu.arasi kullanmiyorumki :'(
    bana dua et yeter en buyuk servet budur dunyada...
  • quote:

quote:

çözüm üretmeyi severim. ama tecrübeye de saygım var. :) madem sende bulunuyor sen kendini yorma diyorsun, başım üstüne. özelden adresimi yazıyorum sen yolla ve ayrıca hesap numaranı pm at ki neşemizi bulalım. :)

ben hesap nu.arasi kullanmiyorumki :'(
    bana dua et yeter en buyuk servet budur dunyada...

:) abi istediğin dua olsun. ben zaten LPG yi bulana. getirip götürene, bunu yaygın yaygın kullanan çekik gözlülere, bu konuları net te paylaşanlara velasıl kelam lpg yi basan pompacıya bile dua ediyorum. :)
    senimi unuturum. seni bir başta birde sonda andım mı duble olur hem.

ustam sevindirik oldum da nasıl ifade edeceğimi şaşırdım. yol göstermen. tarif etmen başlı başına büyük incelik iken. sen birde böyle jest yapıyorsun. sağol Allah ne muradın varsa versin. hayatta her daim başarılı olursunuz inşallah.
    ama bak demedi deme sana bir hesap numarası şart, daha bunların kesicileri, anahtarları, beyini, enjektörü, ecu su falan var. gelişim şart yoksa yerimizde saysaydık hala mopet kullanıyor olurduk. dur ben sana benim hesap numaramı yollayam mı. bir şekilde lazım oldugunda verirsin maksat iş görülsün.

• quote:

faruk bey telinizi hasretle bekledim. :( ama bu arada forum 2. sayfaya geçmiş ve dikkatsizliğim yüzünden ben hala birinci sayfada oyalanıp duruyorum. hatta kendi yazdığım mesajım nerede diye bakınıyorum.

Hortumun iç çapını bana yazarmısınız net 36 mm mi

• karbüratorum net 36mm ama hortummu ölçmem gerek baglantı yerinden sonra az daralma veya genişleme varsa supruz olmasın. ölçdüğüm gibi yazarım.
  • Selamün Aleyküm beyler...motosiklet lpg olayı hazır hızlanmışken arada banada yardımcı olmanızı rica ediyorum...bende 800 cc bmw marka motosiklet var(gerçi yamyamaha kardeşimle motosiklet.net ten tanışıyoruz) benim motosikletin karbüratörleri vakumlu tip...lpg yi gaz kelebeği ile vakum pistonu arasından kazık mikserle zekretsek nasıl bir sonuç alırız acaba??? birde tankta buharlaşma olayı benim motorun lpg ihtiyacını karşılarmı??? (çift karbüratör) ilgilenirseniz sevinirim,şimdiden teşekkürler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: gattling

Selamün Aleyküm beyler...motosiklet lpg olayı hazır hızlanmışken arada banada yardımcı olmanızı rica ediyorum...bende 800 cc bmw marka motosiklet var(gerçi yamyamaha kardeşimle motosiklet.net ten tanışıyoruz) benim motosikletin karbüratörleri vakumlu tip...lpg yi gaz kelebeği ile vakum pistonu arasından kazık mikserle zekretsek nasıl bir sonuç alırız acaba??? birde tankta buharlaşma olayı benim motorun lpg ihtiyacını karşılarmı??? (çift karbüratör) ilgilenirseniz sevinirim,şimdiden teşekkürler....

Oradan sonuç alamazsınız, Mutlakaa karbüratörün arkasında mixliyeceksiniz gazı :)

Sizin motor gücünüz yüksek olduğu için tanktan gaz almak yetersiz kalır tanktan likid olarak alınması lazım LPG nin bu durumdada regülatörü ısıtmak gündeme gelir,
    Motorunuzda yağ yada su soğutma varmı ?
    Varsa sorunsuz olarak LPG kullanabilirsiniz. Motor gücü nekadar büyürse o oranda LPG daha verimli çalışıyor.

• quote:

karbüratorum net 36mm ama hortummu ölçmem gerek baglantı yerinden sonra az daralma veya genişleme varsa supruz olmasın. ölçdüğüm gibi yazarım.

Havalar bozunca vaz caydın galiba hala ölçü bekliyorum :))
  • motorum hava soğutmalı fakat 4 zamanlı yani yağ ile ısınabilir sanırım....yağ giriş çıkışları nereden olması gerekiyor???
  • quote:

Orijinalden alıntı: gattling

motorum hava soğutmalı fakat 4 zamanlı yani yağ ile ısınabilir sanırım....yağ giriş çıkışları nereden olması gerekiyor???

Yağ soğutucu radyatör varmı öntarafta yoksa ısıtamazsınız son çare egsozdan ısıtmak olur.
  • yağ soğutucu yok!!! demekki egsozdan çıkış alıp regülatöre giriş çıkış yapacagız...peki bu gazı buharlaştırmak için yeterli ısıyı sağlarmı??? birde benim karbüratörlerin çapı 50mm...bunlara uygun bir mikser önerebilirmisiniz..
  • quote:

quote:

karbüratorum net 36mm ama hortummu ölçmem gerek baglantı yerinden sonra az daralma veya genişleme varsa supruz olmasın. ölçdüğüm gibi yazarım.

Havalar bozunca vaz caydın galiba hala ölçü bekliyorum :))

yok hocam meslek infaz ve koruma haftada 60 saat çalıştırıyorlar. yani henüz kafamı kaldıramadım. ah kafamı bi kaldırsam motorumada şöyle afilli bir bakım yapacağım. kumbası elime alıp ölçüyüde size yollayacağım.

bildigim kadarı ile @gattling arkadaşın motoru 800cc lik hava sogutmalı bir BMW yağ ve su soğutması yok. ancak bazı modifiyeli r 80 lerde yağ sogutucu takıla biliyor. motorunun manuel ini incelerse sanırım ısıtma için gerekli yağı alabileceği hazır kanallar bulabilir.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.