Şimdi Ara

MONDİAL CİLER BURAYA (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
534
Cevap
3
Favori
175.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar gecen gun bizim arkadaşın kurye firması var oraya gittim dağıtımımı motorla yapıyolar motor markalarını felan hiç bilmem ama motoru cok severim herneyse konuya gelelim motorun markası mondial 151rs miydi neydi tipi felan çok guzel aldım dedim bi turlayım aldım marşla calıştı sonra kırmızı ışıkta beklerken pat diye stop etti hayvan rezil oldum sonra marştan calısmadı ayaktan zorla morla calıstı ehliyette yok zaten uyuz etti motor beni sonra calıstıktan sonra biriki daha gittim buseferde arka frenin o kolundan yağ akmaya başladı frene bastıkca hay senin gibi motorun dedim en iyisi daha gezmemek dedim firmaya getirdim motoru arka fren tutmuyor marş basmıyo dedim kusura bakma bu motor bir haller olmuş dedim çin malı niye aldınız bunu dedim oda dediki bu motor en az benim bildiigim 4-5 kere devrildi dedi benim bildigim dedi bilmedigim de 5 kere daha yatmıştır dedi ozaman dayanıklı motormuş dedim :D:D ve mondial almaya tobe ettim.
  • mondial al temiz kullan. gerisi yalan. 5 yılda gider 10 yılda gider. düzgün sür. bakımını yap. evde sıcak odanda tut.bişeycik olmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: haruncengiz

mondial al temiz kullan. gerisi yalan. 5 yılda gider 10 yılda gider. düzgün sür. bakımını yap. evde sıcak odanda tut.bişeycik olmaz.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    arkadaslar gecen gun bizim arkadaşın kurye firması var oraya gittim dağıtımımı motorla yapıyolar motor markalarını felan hiç bilmem ama motoru cok severim herneyse konuya gelelim motorun markası mondial 151rs miydi neydi tipi felan çok guzel aldım dedim bi turlayım aldım marşla calıştı sonra kırmızı ışıkta beklerken pat diye stop etti hayvan rezil oldum sonra marştan calısmadı ayaktan zorla morla calıstı ehliyette yok zaten uyuz etti motor beni sonra calıstıktan sonra biriki daha gittim buseferde arka frenin o kolundan yağ akmaya başladı frene bastıkca hay senin gibi motorun dedim en iyisi daha gezmemek dedim firmaya getirdim motoru arka fren tutmuyor marş basmıyo dedim kusura bakma bu motor bir haller olmuş dedim çin malı niye aldınız bunu dedim oda dediki bu motor en az benim bildiigim 4-5 kere devrildi dedi benim bildigim dedi bilmedigim de 5 kere daha yatmıştır dedi ozaman dayanıklı motormuş dedim :D:D ve mondial almaya tobe ettim.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

hiç objektif bir değerlendirme değil. anlattıklarınız karma karışık ve okuyanları bilgilendirmekten çok onların kafalarını bulandıracak tarzda . kullandığınız motorla ilgili daha ayrıntılı bir incelemden sonra değerlendirme yağmalısınız bence

herkese saygılar

• slm arkadaşlar bende yaklaşık 1 yıldır mondial kullanıcısıyım bende 110 ft var çok sorun çıkartıyo o doğru ama hep ufak tefek önden arkadan sesler gelio servisi bundan anlamıo türlü türlü şeyler ama yiğidi öldür hakkını yeme beni hiç yolda bırakmadı (yolda vites yayı kırılsa dahi) yani bunlar fiyata göre bence süper
    ama ben ses istimiyorum bu tür sorunlar istemem diyenler honda yada eşdeğeri motorlar alsınn fiyatıda tam 2 katı parası olan alır
  • valla mondial in 150 RF modeli çok hoşuma gidiyordu ama JINLUN 125 T-12 aldım daha güzel + yedek parça sorunum olmuyo fabrika izmitte olduğundan dolayı. benim yaz 17 ama 10 yaşında atladım motora 50 cc lik kastino'm vardı o zamanlar sonra orta okul yıllarında yamaha bws derken şimdi bi jınlunumuz var gayet memnunuz inş. seneye kanuni deer 152 alıcam

küçük yaşta bu spora ve tutkuya gönül verenlere teşekkürler ayrıca Kocaeli Motosiklet Sporları Kulübü 'müz var katılmak isteyen arkadaşlar sametcandemir@gmail.com msn ve e-mail adresimden bana ulaşabilirler. yakında bu konu ile ilgili topic açacağım iyi akşamlar
  • Ya ben 110 KF ile 100 lüğünün arasında kaldım.Bana bi yardım edin.Bide bunlarda ABS var mı?Deposu kaç litre acaba?Sitesinde 6,5 diyor ama zannetmem o kadar olduğunu.
  • bendede KH 100 var çokmemnunum 12 milyona fullettim tam 226 kilometre yaptı bende beklemiyodum ama öle kilo metreyi 60 dayadınmı yapıyo valla . ayrıca ben izmirliyim izmire gelen bilir çemeden gelirken bir rampa var orda tam 140 gördüm motor yanacaktı nerdeyse ama günden sonra motor bir serileşti bir serileşti ben bile şaşırdım ama mondiele helal olsun ben kendim 98 kiloyum babamda 110 iki cüsseli adam bindik rampa yukarı 1 istemiyo 2 de çıkıyo valla................
  • legion 90 kardeşim bende 100 kh çok az yakıyo bunların depoları standart 4litre daha büyüğü yok ama 110 ft ler çok çabuk çöküyo benim motor 10 binde daha motoru alalı 4 ay oldu ama hala sıfır gibi ilk günkü gibi serii haa bu arada 110 kh da varrr çok tatlı benim ki mavi zaten tutulan renk mavi veya kırmızı ve bunlarda abs yok ama çok farketmiyo onuda söyliyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1.6 sx -- 13 Temmuz 2006; 5:37:03 >
  • legion 90 ben bi 110 ft kullanıcısı olarak memnun değilim mesela benim tel jantlar yamuldu tamam fazla pahalı değil ama olsun 2 jant 40 milyon mesela bende ufak bi ayrıntı olsada (benim için önemli) uzun far göstergesi yok ekran aydınlatması çok yetersiz bunlar önemsiz gibi duran önemli şeyler
    100 lülün sanırım vergisi falanda yok bence 100 lüğü tercih et ama daha öncede dediğim memnun değilim bu sebeplerden dolayı ama motoru konusunda hiç bişi söyleyemem çünkü süper (açmasını bilene) düz yolda zorlada ols 117 yi gördüm normalde 105-110 arasında yapıo düz yolda
  • arkadaşlar cup tarz motor kullananlar buraya
    benim başıma geldi sizin başınıza gelmesin
    yarım debriyaj denen ( ayağını viteste tutup motoru boşa alma) motora acaip zarar verio sakın bunu yapmayın cup tarzı motorların vites yapısı yuvarlak yaylı bi sistem yarı deb. yapınca bu yaylar boşta kalıo ve çıkma gibi sorunlar ortaya çıkıo bu olunca motorun sesi değişio vites zor geçio ve arka arka giderken vites 1 deyken çok zorlanıosunuz
    ama şunuda sölemeliyimki servis bu olayı bir haftada halletti aslında 1 hafta uzun olabilir ama mondial olduğu için mutluyum çünkü gelmicek die umut ediodum
  • sen anlamiyosan ben napayim kotu demedimki dayanikli dedim
    quote:

Orjinalden alıntı: jethoca

quote:

Orjinalden alıntı: haruncengiz

mondial al temiz kullan. gerisi yalan. 5 yılda gider 10 yılda gider. düzgün sür. bakımını yap. evde sıcak odanda tut.bişeycik olmaz.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    arkadaslar gecen gun bizim arkadaşın kurye firması var oraya gittim dağıtımımı motorla yapıyolar motor markalarını felan hiç bilmem ama motoru cok severim herneyse konuya gelelim motorun markası mondial 151rs miydi neydi tipi felan çok guzel aldım dedim bi turlayım aldım marşla calıştı sonra kırmızı ışıkta beklerken pat diye stop etti hayvan rezil oldum sonra marştan calısmadı ayaktan zorla morla calıstı ehliyette yok zaten uyuz etti motor beni sonra calıstıktan sonra biriki daha gittim buseferde arka frenin o kolundan yağ akmaya başladı frene bastıkca hay senin gibi motorun dedim en iyisi daha gezmemek dedim firmaya getirdim motoru arka fren tutmuyor marş basmıyo dedim kusura bakma bu motor bir haller olmuş dedim çin malı niye aldınız bunu dedim oda dediki bu motor en az benim bildiigim 4-5 kere devrildi dedi benim bildigim dedi bilmedigim de 5 kere daha yatmıştır dedi ozaman dayanıklı motormuş dedim :D:D ve mondial almaya tobe ettim.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

hiç objektif bir değerlendirme değil. anlattıklarınız karma karışık ve okuyanları bilgilendirmekten çok onların kafalarını bulandıracak tarzda . kullandığınız motorla ilgili daha ayrıntılı bir incelemden sonra değerlendirme yağmalısınız bence

herkese saygılar

• mondialciler bendeki sorun yakıt.motoru ticari maksatla kullandığım için yakıt çok önemli ft110 motorum var 4litre deposu var yaklaşık 120ile 130 kilometre arasınde depo boşalıyor. bana röre 110 luk motor için fazla yakıt sarfiyatı.servise götürdüm ayarlatmak için motorun ayarlarını hep bozdular.motoru ilk aldığımda canavar gibiydi. şimdi hem güçden düştü hemde yakıt sarfiyatı arttı. aynı motoru kullanan arladaşlara sormak istiyorum onların motor durumu nasıl ve MONDİALLER İÇERSİNDE EN AZ YAKAN MOTOR HANGİSİ
  • Mondial 250 MCT kullanıyorum yaklaşık 4 aydır 1500 km deyim, dere tepe geziyorum 2 kişiyi dik yamaçlardan rahat çekiyor, hiçbir sorun yaşamadım. Servis de gün verdi cant tellerini daha kalınlarıyla değiştirecekler (garantiden) sorunsuz motor, belki CHOPPER dan sıkılırsam Croos almayı düşünebilirim..
  • quote:

ben mondial kh 100 binmeye başlayalı bir hafta oldu ve 300 km yol yaptım

900 küsür ytl ye aldığım motor bana canavar gibi geldi
    uzun yolda çoook süper

millet fiyatı duyunca inanamıor

bakalım ilerde neler olacak

900ytl mı nerden aldın yaw

• quote:

Orjinalden alıntı: sercan_boy

quote:

ben mondial kh 100 binmeye başlayalı bir hafta oldu ve 300 km yol yaptım

900 küsür ytl ye aldığım motor bana canavar gibi geldi
    uzun yolda çoook süper

millet fiyatı duyunca inanamıor

bakalım ilerde neler olacak

900ytl mı nerden aldın yaw

motoru bana satan eşimdi de fiyat ondan öyle yani eşimin çalıştığı yerden aldım
    Bandırma Eken Motorlu Araçlar tic.

geliş fiyatıına oldu anlayacağın
    patron bak kimseye fiyatını söyleme demişti ama ben netten tüm yurda yayın yapmış oldum
    [

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jethoca -- 16 Temmuz 2006; 2:45:52 >

• quote:

ve arkadşlar nihayet benim mondial problem çıkarmaya başladı. motor ikide birduruyor v e dah 25 km hıza gelmeden 3. vitese geçilme gereği duyuyor

siz siz olun mondial almayın bv şeklindeki forumlarda söylenenler bakalım ne kadar haklı çıkacak

herkese saygılar

jethoca sende ne dengesiz adamsın yahuu, sorunsuz motor varmı , tabiki motor sorun çıkarabilir, sen sorun yaşadın diye (ki kullanıcının motoru nasıl kullanıdığıda önemlidir) herkes yaşayacak diye bişi yok.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: k@os

quote:

ve arkadşlar nihayet benim mondial problem çıkarmaya başladı. motor ikide birduruyor v e dah 25 km hıza gelmeden 3. vitese geçilme gereği duyuyor

siz siz olun mondial almayın bv şeklindeki forumlarda söylenenler bakalım ne kadar haklı çıkacak

herkese saygılar

jethoca sende ne dengesiz adamsın yahuu, sorunsuz motor varmı , tabiki motor sorun çıkarabilir, sen sorun yaşadın diye (ki kullanıcının motoru nasıl kullanıdığıda önemlidir) herkes yaşayacak diye bişi yok.....

HAKLISIN DOSTUM

MOTORLA BANDIRMANIN RÜZGARLI YOLLARINDA GİDİNCE BİRAZ DENGESİZ BİR ADAM OLDUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jethoca -- 17 Temmuz 2006; 13:01:32 >

• arkadaşlar mondialin 50 cc scooterini kullanan varmı almaya değermi yoksa 100 cc mi düşüneyim.
  • hendenoğlu bu şikayetlerin kaç km den sonra oldu aynısından bendede varda daha 5300 de bu tür şikayetler yok daha ona göre önlem alalım
  • millet sakın mondial almayın.
    şayhet alacaksanız yolda motorun dağılma tehlikesi var.
    Ben şahsen Türk insanının canına kast eden bir marka olarak değerlendiriyorum.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.