Şimdi Ara

MONDİAL CİLER BURAYA (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
534
Cevap
3
Favori
175.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kıymetli arkadaşlar uzun bir aradan sonra merhabalar

mondialciler buraya diyen jethoca olarak

yazıklar olsun bu kalitesiz motora diyorum

3 yıl oldu motorum dökülmeye başladı
    sonra devam edeceğim herkese saygılar
  • Bende bir motor almayı düşünüyorum.Scooter tipte alacağım.Hayatımda ilk defa motor kullanacağım.Mondialin 150HS,151RS veya çok kasarsam (fiyat olarak)belki 150ZAT seçeneklerini düşünüyorum.Bu üç modelden hangisini tavsiye edersiniz?Mondial için iyi diyen de var çok kalitesiz dağılır diyende.Ben şu an için sadece yazlıkta 3-4 ay asfalt yolda kullanmak amacıyla alacağım.Bu unsuru da düşünürsek hakikaten bir iki sezon sonra dağılır mı?Mondialden başka marka da düşünemiyorum çünkü bulunduğum yerde sadece Mondialin bayi ve yetkili servisi var?
  • Slm arkadaslar,ben 250mct almayi dusunuyorum,suan yil 2009,epey deneyim etmis arkadas vardir,nedersiniz?
  • 100 KH aldım bugün, süper motor gerçekten
  • mondialcilşer buraya başlığını açan jethoca olarak söylüyorum bence uzun vadeli düşnüğyorsanız mondial almayın

herkee saygılar
  • Mondial yerli üretim yapıyor mu yada böyle bir hedefi var mı?

Yerli araç kullan
    Bizim insanımız kazansın
    Türkiye kazansın..

http://otolist.blogspot.com
    www.Otometre.com
    http://panorama24.blogspot.com

• Arkdaşlarr mondial 100kh almayı dusunuyorum ... motoru çok beyenıyom egzozu açtırdıktan sonrakı sess çok gzl oluyo hayranımm yhaaa çoğu arkdaşlarımda var ama onların 2006 model ve 2bin tl ye yakın almışlar... şimdi 990 Tl olduğunu duydum gerçkelık payı varmı ? vergisi ne kdr? İZMİRde bu Fiyata satan Yer VaRmı ? Doğrusu hiç denk gelmedi bana...
  • arkadaşlar bugun bi mondial 250mct almaya niyetim vardı zira satıcı bunların hepsinin aslen 2005 model olduğunu,parçalar fazla ve stoklu olduğundan mondialin bugunlerde indirimde olduğunu ve stok tüketmeye çalıştığını söyledi.siparişi verince parçalar toplanıp motor veriliyormuş.

şimdi parçalar dağınık şekilde 2005 model birleştirilip satılıyor,yani piyasada herkezmi 2005 model motorlarla dolaşıyor?2. el sitelerde nasıl oluyor ozaman 2007-2008 modeller?trafiğe çıkış tarihinimi söylemiş oluyorlar?
  • SELAM DOSTLAR BENDE ARANIZA YENİ KATILIYORUM 18/07/2007 MODEL TRAFİĞE ÇIKIŞLI RS 151

MOTORUMDAN MEMNUNUM NE KADAR BAKARSANIZ OKADAR ODA SİZE İYİ BAKAR BAKIMLARINI

YAPTIRIN GERİSİNİ DÜŞÜNMEYİN AMA NE OLURSA OLSUN BUNLAR ÇİN MALI FAZLA SIKIŞTIRMAYIN

OLMADIK YERDE SORUN YAPAR BİLGİNİZ OLSUN MOTORU OLANLARA VE YENİ ALACAKLARA

ALLAH HEPİNİZİ KAZADAN BELADAN KORUSUN ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN

NOT: BENİM MOTORUM SATILIKTIR BİLGİNİZ OLSUN. HÇ BİR MASRAFI YOKTUR HERŞEYİ YENİ YAPILDI.

13000 KM'DE SAYGILARIMLA..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKARSU 61 -- 13 Haziran 2009; 4:17:22 >
  • arkadşlar başlığı güncel tutalım bende de kt125 var ama ben zat düşünüyorum 150 zat.kullanan bilen varsa yardımcı olurmusunuz???

+ları - leri nelerdir??
    ortadan ikiye ayrılıo deniliyor doğrumudur?????
  • daha önceden başka bir topikte çin motorları hakkında yazdıklarımı aynen burayada yazıyorum. bir musibet bin nasihattan iyidir. ilk baştan bendede iki zamanlı külüstür bir motor vardı, sabahları çalıştırmaya çalışırken bacak kaslarım gelişmişti annem motoru çalıştırırken dua okurdu bir an önce çalışsında bizim çocuk işe yetişsin diye güzelim botlarımın altı yenmişti motorum ölünce törenle gömdüm onu, ne kadar eziyet çektirsede ahbaplığımız vardı sonuçta bende dört zamanlı scooter almaya karar verdim. baştan çin malı düşünüyordum ama pek güvenmediğimden ve bir sürü azap çektiğimden biraz daha para biriktirip honda aldım. en doğru kararıda vermişim. kış günü tek marjda alıyor, motoru yememek için ısınmadan kendini bırakmıyor. çin mallarına bakıyorum adam gıy gıy gıy akü bitiyor motor çalışmıyor sonra ayakla kick startla çalıştırmak için başlıyor spora bir yandanda yapanlara rahmet okuyor. böyle durumlarda motor keyif değil eziyet veriyor. düz yolda giderken yanımdan geçipte 100 metre ileride yolda giderken motosikleti stop eden arkadaşlarıda gördüm. sonuçta bindiğimiz motosiklet arabalardan daha güvensiz yere araba kadar sağlam basmıyor o yüzden biraz daha para biriktirin iyisine binin zevkini çıkarın. ayrıca her zaman motorda suç yoktur % 50 si motordan % 50 si kullanıcıdan kaynaklanır. al bir mondial yolda kal

• bende aliyorum 1 tane 125 zn kırmızı renginden
  • quote:

Orjinalden alıntı: jethoca

Kıymetli arkadaşlar uzun bir aradan sonra merhabalar

mondialciler buraya diyen jethoca olarak

yazıklar olsun bu kalitesiz motora diyorum

3 yıl oldu motorum dökülmeye başladı
    sonra devam edeceğim herkese saygılar

Benim 2006 model KH 100 Mondial 43000 km'de. Bir sorunum yok teknik açıdan.

Ayrıca yazıları büyük puntoyla yazınca daha mı dikkat çekiyor sanıyorsunuz? (Jethoca)
    Sayfa düzeni bozmaktan ve başkalarına verdiğiniz eziyetten başka bir işe yaramıyor.

Çin malı motorlar biraz da şans işi galiba.
    Ben Mondial'den memnun olmasam bile, fiyat/performans ölçüsünde iyidir diyorum.
    Şahsi düşüncemdir kimseyi bağlamaz.

Not: MTV olarak bana 3 senede 180 TL kazandırdı. Ne'de olsa 97 cc.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34_gurcangurel -- 27 Haziran 2009; 7:39:28 >

• quote:

Orjinalden alıntı: jethoca

mondialcilşer buraya başlığını açan jethoca olarak söylüyorum bence uzun vadeli düşnüğyorsanız mondial almayın

herkee saygılar

Öncelikle güzel Türkçe'mize saygı gösterelim, özenli ve dikkatli yazalım.

Motor konusunu her zaman konuşabiliriz.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------
    Sayın Jethoca, bu mesajınızı yazarken Mondial motorun üstündeydiniz galiba!
  • markası ne olursa olsun bir motosikletin başına gelebilecek en kötü olay kötü bir kullanıcıdır lambur lumbur gidersen hor kullanırsan birazda eline alır öyle dolaştırırsın. hız yapmak isteyen fakat gidipte scooter alan ne istediğini bilmeyen amacına uygun motor almayan arkadaşlar var aramızda. ne amaçla motora binmek istiyorsanız o amaca uygun motosiklet almak lazım. sonra diyorki ben scooterle 100-110 bastım, aradan 6 ay bile geçmiyor ardından diyorki bu çin malları adi hemen bozuldu, scooterle sürekli 110 basarsan servisçileride zengin edersin. eğer motosikletini düzgün kullanıyor ve bakımını ihmal etmiyorsan yinede arıza yapıyorsa o zaman söz söylemeye hakkı vardır kullanan kişinin.

• arkadaşlar listenin arkalarına düşmüşüz be

maalesef 6 aydır gelen giden yok

benim mondial 4. yılında vea Allah'a şükür hala gidiyor

ama uzun yola çıkmaya korkuyorum

şimdilik bu kadar

katılımlarınızı bekliyoruz
  • 100 UKH den anlatın biraz yorumlayın almak üzereyim sadece keyif için hafta sonları binecem öyle aman aman kaç sürat yaptığı falan da önemli değil yaş 32 anlayacağınız bu yaştan sonra motorla akrobaside yapamayız bakım konusunda çok titizim bakımını zamanında yaparsam elim anahtar tutar sağını solunu hep gözaltında tutarsam başımı ağrıtır mı yani bana 20.000 km gittikten sonra patlasada umrumda değil zaten 1600 liranın hakkını vermiş olacak yani sözün özü biraz kibar davransak 20-25000 km yapabilirmiyim teşekkürler.

• Bende de ZAT var. Para olmadığı için çinli aldım, yoksa almam kesinlikle. Çok sorun çıkarıyor iyi kullanıp, yağını suyunu Castrol'den aşağı almam. Bujisini NGK'dan aşağı almam... Kayışını Bando'sun dan aşağı almam... Yine de bozuluyor işte.
  • 2 senedir mondial 150 hs kullanıcısıym motordan gayet memnunum. temiz kullandığn sürece hiç bir sorun çıkarmıyor. halada tıkır tıkır kullanıyorum tavsiye ederim
  • Mondial motor kullanan kmse kalmadımı ya kmse cvb bile yazmıyor.
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.