Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

MONDİAL CİLER BURAYA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
531
Cevap
3
Favori
171.462
Tıklama
Giriş
      1462 Mesaj
      26 Nisan 2009 03:28:31
      Kıymetli arkadaşlar uzun bir aradan sonra merhabalar

mondialciler buraya diyen jethoca olarak

yazıklar olsun bu kalitesiz motora diyorum

3 yıl oldu motorum dökülmeye başladı
      sonra devam edeceğim herkese saygılar
      |
      |
      Teknolojide özellik hiçbir şeydir ama kalite her şeydir. Tıpkı insanlar gibi. 1.80 boyunda, 60 kg ağırlığında yeşil gözlü, sarışınve genç özelliklerinde pek çok insan vardır ama içlerinde sadece kaliteli olanları iyi insanlardır.
    • Yüzbaşı
      384 Mesaj
      28 Nisan 2009 17:30:22
      Bende bir motor almayı düşünüyorum.Scooter tipte alacağım.Hayatımda ilk defa motor kullanacağım.Mondialin 150HS,151RS veya çok kasarsam (fiyat olarak)belki 150ZAT seçeneklerini düşünüyorum.Bu üç modelden hangisini tavsiye edersiniz?Mondial için iyi diyen de var çok kalitesiz dağılır diyende.Ben şu an için sadece yazlıkta 3-4 ay asfalt yolda kullanmak amacıyla alacağım.Bu unsuru da düşünürsek hakikaten bir iki sezon sonra dağılır mı?Mondialden başka marka da düşünemiyorum çünkü bulunduğum yerde sadece Mondialin bayi ve yetkili servisi var?
      |
      |
      30 Nisan 2009 16:59:16
      Slm arkadaslar,ben 250mct almayi dusunuyorum,suan yil 2009,epey deneyim etmis arkadas vardir,nedersiniz?
      |
      |
      07 Mayıs 2009 00:25:22
      100 KH aldım bugün, süper motor gerçekten
      |
      |
      10 Mayıs 2009 12:52:47
      mondialcilşer buraya başlığını açan jethoca olarak söylüyorum bence uzun vadeli düşnüğyorsanız mondial almayın

herkee saygılar
      |
      |
      Teknolojide özellik hiçbir şeydir ama kalite her şeydir. Tıpkı insanlar gibi. 1.80 boyunda, 60 kg ağırlığında yeşil gözlü, sarışınve genç özelliklerinde pek çok insan vardır ama içlerinde sadece kaliteli olanları iyi insanlardır.
    • Binbaşı
      1229 Mesaj
      18 Mayıs 2009 00:00:48
      Mondial yerli üretim yapıyor mu yada böyle bir hedefi var mı?

Yerli araç kullan
      Bizim insanımız kazansın
      Türkiye kazansın..

http://otolist.blogspot.com
      www.Otometre.com
      http://panorama24.blogspot.com
      |
      |
      22 Mayıs 2009 03:30:00
      Arkdaşlarr mondial 100kh almayı dusunuyorum ... motoru çok beyenıyom egzozu açtırdıktan sonrakı sess çok gzl oluyo hayranımm yhaaa çoğu arkdaşlarımda var ama onların 2006 model ve 2bin tl ye yakın almışlar... şimdi 990 Tl olduğunu duydum gerçkelık payı varmı ? vergisi ne kdr? İZMİRde bu Fiyata satan Yer VaRmı ? Doğrusu hiç denk gelmedi bana...
      |
      |
      03 Haziran 2009 15:44:34
      arkadaşlar bugun bi mondial 250mct almaya niyetim vardı zira satıcı bunların hepsinin aslen 2005 model olduğunu,parçalar fazla ve stoklu olduğundan mondialin bugunlerde indirimde olduğunu ve stok tüketmeye çalıştığını söyledi.siparişi verince parçalar toplanıp motor veriliyormuş.

şimdi parçalar dağınık şekilde 2005 model birleştirilip satılıyor,yani piyasada herkezmi 2005 model motorlarla dolaşıyor?2. el sitelerde nasıl oluyor ozaman 2007-2008 modeller?trafiğe çıkış tarihinimi söylemiş oluyorlar?
      |
      |
      13 Haziran 2009 04:15:51
      SELAM DOSTLAR BENDE ARANIZA YENİ KATILIYORUM 18/07/2007 MODEL TRAFİĞE ÇIKIŞLI RS 151

MOTORUMDAN MEMNUNUM NE KADAR BAKARSANIZ OKADAR ODA SİZE İYİ BAKAR BAKIMLARINI

YAPTIRIN GERİSİNİ DÜŞÜNMEYİN AMA NE OLURSA OLSUN BUNLAR ÇİN MALI FAZLA SIKIŞTIRMAYIN

OLMADIK YERDE SORUN YAPAR BİLGİNİZ OLSUN MOTORU OLANLARA VE YENİ ALACAKLARA

ALLAH HEPİNİZİ KAZADAN BELADAN KORUSUN ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN

NOT: BENİM MOTORUM SATILIKTIR BİLGİNİZ OLSUN. HÇ BİR MASRAFI YOKTUR HERŞEYİ YENİ YAPILDI.

13000 KM'DE SAYGILARIMLA..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKARSU 61 -- 13 Haziran 2009; 4:17:22 >
      |
      |
    • Çavuş
      49 Mesaj
      23 Haziran 2009 10:49:34
      arkadşlar başlığı güncel tutalım bende de kt125 var ama ben zat düşünüyorum 150 zat.kullanan bilen varsa yardımcı olurmusunuz???

+ları - leri nelerdir??
      ortadan ikiye ayrılıo deniliyor doğrumudur?????
      |
      |
      23 Haziran 2009 11:22:54
      daha önceden başka bir topikte çin motorları hakkında yazdıklarımı aynen burayada yazıyorum. bir musibet bin nasihattan iyidir. ilk baştan bendede iki zamanlı külüstür bir motor vardı, sabahları çalıştırmaya çalışırken bacak kaslarım gelişmişti annem motoru çalıştırırken dua okurdu bir an önce çalışsında bizim çocuk işe yetişsin diye güzelim botlarımın altı yenmişti motorum ölünce törenle gömdüm onu, ne kadar eziyet çektirsede ahbaplığımız vardı sonuçta bende dört zamanlı scooter almaya karar verdim. baştan çin malı düşünüyordum ama pek güvenmediğimden ve bir sürü azap çektiğimden biraz daha para biriktirip honda aldım. en doğru kararıda vermişim. kış günü tek marjda alıyor, motoru yememek için ısınmadan kendini bırakmıyor. çin mallarına bakıyorum adam gıy gıy gıy akü bitiyor motor çalışmıyor sonra ayakla kick startla çalıştırmak için başlıyor spora bir yandanda yapanlara rahmet okuyor. böyle durumlarda motor keyif değil eziyet veriyor. düz yolda giderken yanımdan geçipte 100 metre ileride yolda giderken motosikleti stop eden arkadaşlarıda gördüm. sonuçta bindiğimiz motosiklet arabalardan daha güvensiz yere araba kadar sağlam basmıyor o yüzden biraz daha para biriktirin iyisine binin zevkini çıkarın. ayrıca her zaman motorda suç yoktur % 50 si motordan % 50 si kullanıcıdan kaynaklanır. al bir mondial yolda kal

|
      |

• Yüzbaşı
      733 Mesaj
      26 Haziran 2009 23:51:38
      bende aliyorum 1 tane 125 zn kırmızı renginden
      |
      |
      27 Haziran 2009 07:21:18
      quote:

Orjinalden alıntı: jethoca

Kıymetli arkadaşlar uzun bir aradan sonra merhabalar

mondialciler buraya diyen jethoca olarak

yazıklar olsun bu kalitesiz motora diyorum

3 yıl oldu motorum dökülmeye başladı
      sonra devam edeceğim herkese saygılar

Benim 2006 model KH 100 Mondial 43000 km'de. Bir sorunum yok teknik açıdan.

Ayrıca yazıları büyük puntoyla yazınca daha mı dikkat çekiyor sanıyorsunuz? (Jethoca)
      Sayfa düzeni bozmaktan ve başkalarına verdiğiniz eziyetten başka bir işe yaramıyor.

Çin malı motorlar biraz da şans işi galiba.
      Ben Mondial'den memnun olmasam bile, fiyat/performans ölçüsünde iyidir diyorum.
      Şahsi düşüncemdir kimseyi bağlamaz.

Not: MTV olarak bana 3 senede 180 TL kazandırdı. Ne'de olsa 97 cc.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34_gurcangurel -- 27 Haziran 2009; 7:39:28 >
      |
      |

• Binbaşı
      1297 Mesaj
      27 Haziran 2009 07:28:14
      quote:

Orjinalden alıntı: jethoca

mondialcilşer buraya başlığını açan jethoca olarak söylüyorum bence uzun vadeli düşnüğyorsanız mondial almayın

herkee saygılar

Öncelikle güzel Türkçe'mize saygı gösterelim, özenli ve dikkatli yazalım.

Motor konusunu her zaman konuşabiliriz.
      ------------------------------------------------------------------------------------------------
      Sayın Jethoca, bu mesajınızı yazarken Mondial motorun üstündeydiniz galiba!
      |
      |
    • Binbaşı
      1801 Mesaj
      27 Haziran 2009 11:07:36
      markası ne olursa olsun bir motosikletin başına gelebilecek en kötü olay kötü bir kullanıcıdır lambur lumbur gidersen hor kullanırsan birazda eline alır öyle dolaştırırsın. hız yapmak isteyen fakat gidipte scooter alan ne istediğini bilmeyen amacına uygun motor almayan arkadaşlar var aramızda. ne amaçla motora binmek istiyorsanız o amaca uygun motosiklet almak lazım. sonra diyorki ben scooterle 100-110 bastım, aradan 6 ay bile geçmiyor ardından diyorki bu çin malları adi hemen bozuldu, scooterle sürekli 110 basarsan servisçileride zengin edersin. eğer motosikletini düzgün kullanıyor ve bakımını ihmal etmiyorsan yinede arıza yapıyorsa o zaman söz söylemeye hakkı vardır kullanan kişinin.
      |
      |

• Binbaşı
      1462 Mesaj
      07 Şubat 2010 22:46:14
      arkadaşlar listenin arkalarına düşmüşüz be

maalesef 6 aydır gelen giden yok

benim mondial 4. yılında vea Allah'a şükür hala gidiyor

ama uzun yola çıkmaya korkuyorum

şimdilik bu kadar

katılımlarınızı bekliyoruz
      |
      |
    • Teğmen
      207 Mesaj
      13 Şubat 2010 07:16:04
      100 UKH den anlatın biraz yorumlayın almak üzereyim sadece keyif için hafta sonları binecem öyle aman aman kaç sürat yaptığı falan da önemli değil yaş 32 anlayacağınız bu yaştan sonra motorla akrobaside yapamayız bakım konusunda çok titizim bakımını zamanında yaparsam elim anahtar tutar sağını solunu hep gözaltında tutarsam başımı ağrıtır mı yani bana 20.000 km gittikten sonra patlasada umrumda değil zaten 1600 liranın hakkını vermiş olacak yani sözün özü biraz kibar davransak 20-25000 km yapabilirmiyim teşekkürler.
      |
      |

• Binbaşı
      1684 Mesaj
      14 Şubat 2010 19:40:00
      Bende de ZAT var. Para olmadığı için çinli aldım, yoksa almam kesinlikle. Çok sorun çıkarıyor iyi kullanıp, yağını suyunu Castrol'den aşağı almam. Bujisini NGK'dan aşağı almam... Kayışını Bando'sun dan aşağı almam... Yine de bozuluyor işte.
      |
      |
      15 Şubat 2010 23:33:04
      2 senedir mondial 150 hs kullanıcısıym motordan gayet memnunum. temiz kullandığn sürece hiç bir sorun çıkarmıyor. halada tıkır tıkır kullanıyorum tavsiye ederim
      |
      |
      17 Şubat 2010 12:29:13
      Mondial motor kullanan kmse kalmadımı ya kmse cvb bile yazmıyor.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.