Şimdi Ara

MONDİAL CİLER BURAYA (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
534
Cevap
3
Favori
175.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mondial 250 mct kullanım klavuzu olan var mı. Ya da şu ekzantrik milinin ayarını anlatabilecek bu sitede o kapasitede arkadaşım varsa memnun olurum. YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM
  • bir arkadaşım kullanımkilavuzum diye bir site açtı belki orada bulabiirsiniz
    bu arada cevap iki ay gecikmiş oldu

herkese saygılar

quote:

Orjinalden alıntı: 2kazan

mondial 250 mct kullanım klavuzu olan var mı. Ya da şu ekzantrik milinin ayarını anlatabilecek bu sitede o kapasitede arkadaşım varsa memnun olurum. YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM
  • mondialcilerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!........................................

Abiler nerelerdesiniz ya

bak mondial ile ilgili böyle başka topik yok

ne oldu motorlar döküldü mü ondan mı kimsecikler yok ortalarda

herkese saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: jethoca

mondialcilerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!........................................

Abiler nerelerdesiniz ya

bak mondial ile ilgili böyle başka topik yok

ne oldu motorlar döküldü mü ondan mı kimsecikler yok ortalarda

herkese saygılar

Selam hocam...Bende Mondial 100 KH kullanıcısıydım..Parasının karşılığını veren bir motor...12,000km kullandım hiçbir sorunum olmadı yakıt harika..Hocam ben Hatay'da Türkçe Öğretmenliği yapmaktayım...Tanıştıgıma Memnum Oldum Saygılarımla...
  • mondial 125 zn ciyim .1 ay olmak uzere alalı cok memlunu hiçbir sorun yok.Verdiğim azıcık parayada helal olsun diyorum.
  • Yukarıda yazdığım msgdan sonra nazar değdi:D

Arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var, kontağı çalıştırıyorum fakat start tuşuna benzin göstergesi falan açılıyor , farlarıda yakabiliyorum ama freni sıktığımda hepsi kapanıyor.Sanki elektrik kesiliyor.Böylece frene bastıgımda motoru çalıştır düğmeside işe yaramıyor.Hep ayakla çalışltırıyorum ama bu yolda seyir halindeykende oluyor.Elektrik birden kesiliyor ama bu sefer tam tersi seyir halinde frene basarsam elektrik geri geliyor.
    Enteresan bir problem gibi geldi.Bir bilginiz varsa ve paylaşırsanız çok mutlu olurum.Üstelik motor daha yeni 500 km e geliyor.
  • valla mondial kt 125 ilk çıktığında alanlardan biriyim 3 sene oldu şu ana kadar pek sorun yoktu çok da düzgün binmeme ve bakmama rağmen,işte sinyaller kırılıyodu falan küçük problemler,fakat 4-5 aydır motorda debriyajı bırakmaya başladığında ve giderken müthiş bir vınlama sesi var,boşta çalışırken bişey yok fakat vitese atıp debriyajdan kaldırmaya başladığında ses başlıyor vınlamaya açtırmakta istemiyorum motoru bakalım ne olacak
  • benim sorunum halloldu arkadaşlar aküde temnassızlık var mış motor sallandıkça temassızlık yapılıyormuş.Onu ayarladılar ve halloldu.
  • hadi geçmiş olsun bir daha sorun yaşamaman dileğiyle
  • Arkadaşlar bu da benim 110kf Motorum 2006 model ve 2600kmde bu motorla çok yarış yaptım onlardan bazıları şöyle Honda activa marka 100cc'lik scooterleri onlar tek ben iki kişiyken yeniyorum önüme gelen tüm 125cc scooterlarıda rahatlıkla yendim bir zorlandığım yarış keeway matrıx 150cc scooter bildiğiniz gibi scooter hızlı kalkar kalkışta açtığı bir teker boyu farkı benim 3. vitesin sonu olan 90km hıza kadar önde götürdü aynı farkla ben 4'e attıktan sonra onu geçmiştim bu şekilde bir yarış oldu, yenildim saydığım bir yarış ise kanuni racer 200cc ileydi iki katı motor gücüne sahip bu motoru zaten yenmek için başlamadım motorumu onunla kıyaslamak için başladım bana iki katı bir motora göre bence düşük bir fark attı yarış dediklerimin tamamıda drag yarışıdır ışıklardan kalkıp yarışmak gibi
    motorumdan memnuniyetime gelince
    + ları -km'de 0,60ykr yakıyor
    -sesi güzel
    -performansı güzel
    -yer tutuşu scooterlardan çok iyi
    -arıza yapacak fazla bi donanımı yok ve gerçekten hiç arıza çıkarmadı

- leri yada bana göre çok memnun olduğum motorumun gerçekten aradığım motor ama birde şunlar olsaydı keşke dedirten eksikleri
    bu 6 sayfalık forumda benim dikkatimi çeken bu eksileri neden kimse yazmadı çok ilginç herkes bunlardan memnunmu
    -110cclik 4 vitesli bir motorda devir saati olmalıydı
    -çin malı yerine marşı çevirmekte zorlanmıyacak bir amper üst akü kullanılmalıydı
    -çin malı olan tekerlekleri özellikle yağmurda normalden fazla kayıyor kaliteli bi tekerlek olmalıydı
    -iç lastikli değil tubeless tekerlek olmalıydı ve münkünse motorun ismini ince tekerden çıkarmak amacıylada olsa bir numara daha kalın
    lastik
    -scooterlardan çok küçük olan çekmece arkaya çanta takmayı gerektiriyor hiç bir şey taşıyamazsın yanında koltuğun altındaki bölmeye belki bir cep telefonu sığar oda belki
    -Yakıt Tankı ufak 10Ytl almıyor ne yaparsan yap arkasına basarsanda 11 ytl alıyor ama zaten fazlası geri taşıyor kapaktan
    - 100ccnin üstüne çıkmışken 110 cc yerine 125cc ve 5 vites olmalıydı motor gücü yeterli ama 10cc için vergi ödemeye değmez hem o zaman piyasada bol miktarda bulunann 150cc scooterlarıda rahatlıkla geçerdi 125 cc'le
    birde birşey sormak istiyorum bu motorların yedek deposuna nerden hangi bahsettiğiniz vida ile geçiliyor gerçekten ilk defa duyuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrah_9700 -- 3 Mayıs 2008; 23:34:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: swirl

valla mondial kt 125 ilk çıktığında alanlardan biriyim 3 sene oldu şu ana kadar pek sorun yoktu çok da düzgün binmeme ve bakmama rağmen,işte sinyaller kırılıyodu falan küçük problemler,fakat 4-5 aydır motorda debriyajı bırakmaya başladığında ve giderken müthiş bir vınlama sesi var,boşta çalışırken bişey yok fakat vitese atıp debriyajdan kaldırmaya başladığında ses başlıyor vınlamaya açtırmakta istemiyorum motoru bakalım ne olacak

arkadaşlar 125 kt si olup da bu anlattığım sorunu yaşayan oldumu hiç
  • Bende 2. sahibinden 2006 151RS aldım, başta marş ile ilgili sorunu oldu fakat şuanda iyi şükürler olsunki, marş motoru değişmesi gerekiyormuş değiştirdik olay bitti, artık motor neymiş onuda öğrenmeye başladık..

"YAĞINI SUYUNU EKSİK ETMİCEN"
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tulgacan

Bende 2. sahibinden 2006 151RS aldım, başta marş ile ilgili sorunu oldu fakat şuanda iyi şükürler olsunki, marş motoru değişmesi gerekiyormuş değiştirdik olay bitti, artık motor neymiş onuda öğrenmeye başladık..

"YAĞINI SUYUNU EKSİK ETMİCEN"

iyi öğrendiysen seninde altına bi ölüm makinesi çekelim
  • Arkadaşlar herkese selamlar

Benzinin iyice pahalandığı Arabayı hop oraya hop buraya götüremediğimiz bu günlerde motor bayapı iyi oluyor değilmi hem de üfül üfül , serin serin

Denize giden arkadaşlar varmı şöyle 20-30 km falan motorla birde kafadar birini arkaya attımı hatta mangal eşyalarını bile biz attık motorun kollarına oldukça keyifli oluyor

Ben Bandırm' dan Erdek'e yaklaşık 16 kmlik bir yola gidiyorum yüzmeye ve 2 -2,2 ytl lik bir masraf çıkarıyor ki Erdek minibüsleri ile gitsek iki kişi onca terminal ev yorgunluğuna ve bu arada eşya taşıma eziyetine eek olarak 12 ytl lik yol masrafı var ( 3+3 X 2 kişi) bu aradaki 10 ytl ye iki kişilik mangal masrafını karşılarımda ( 2.850 ytl/kg lik bütün piliçten 2.5 kg kadar alınıp mangallık bölümleri ayrılık ve soslanır kalan para ile -3 ytl - salata masrafları ve mangal kömürü çıkar kolaya para kalmadı) bayağı keyifli olur beyaaa

herkese saygılar
  • iyi çözüm bulmuşsun
  • teşekkürler

quote:

Orjinalden alıntı: esentepeli_90

iyi çözüm bulmuşsun
  • hiçbir şeyden soğumadım sony ve pioneer den soğuduğum kadar. nerede o çocukluğumuzda dinlediğimiz sonylerin ses kalitesi dolgun bası . şimdilerde bit pazarında, II. elcilerde tekrar tekrar dinliyoruz. teknolji ilerliyor bunlar geriliyor. eskiden küçüktüm param yoktu alamıyordum. şimdi alabilirim ama sesleri hoşuma gitmiyor. Şairin dediği gibi bizmi yanlış gidiyoruz acep liman mı eğri
    ---------imzan hoşuma gitti bendede eski bi sony müzik seti vardı hayvan gibi bas veriyodu bi gram bozulma yoktu hele o düz yazılı pioneerler deprem yaratırdı kaç kez konser verdim onlarla ama şimdi çıkanlar iğrenç ötesi bu kadar adi yapılabilir bir marka görüntü var ses yok tak tak diye vuruyolar arrtık eskiden derinden verirdi iç organlarım titrerdi şimdi titreyen tek şey kapı pencere yazık....
  • Konu dışı oldu ama çok teşekkürler. Bu imza anlatılanları şimdi 20 yaşın altındaki gençlerin bilmesi zor çünkü ev sinema sisteminden müzik dinlemeye alıştılar ve çetin rekabetle maliyeti ve kalitesi düşen yeni nesil ünlü markaları dinliyorlar

Gelelim asıl konuya

Ben mondiali eşimden 900 ytl ye 2006 martında aldığımda ( hehe eşimin çalıştığı yerden geliş fiyatının altında aldım 864ytl motor, 13 ytl pul vergisi ve 2 adet kask =900 ytl ) çevremdeki herkes buna motoru toplayan ustalar dahil iki yıla kalmaz dökülür diyordu çünkü daha iki yıl öncesinde mobilet kazıkları o fiyatın üstündeydi yani millete bu fiyata 4 zamanlı biraz ters geliyordu

şimdi motor 3. yılına girdi 30 aya yakındır kullanıyorum hemde çok hor kullanıyorum ( huyum kurusun elbiselerimden ayakkabıya her şeyi hor kullanıyorum) motor ciddi masraf çıkartmadı desem yeridir

Siz ne diyorsunuz

herkese saygılar
    quote:

Orjinalden alıntı: esentepeli_90

hiçbir şeyden soğumadım sony ve pioneer den soğuduğum kadar. nerede o çocukluğumuzda dinlediğimiz sonylerin ses kalitesi dolgun bası . şimdilerde bit pazarında, II. elcilerde tekrar tekrar dinliyoruz. teknolji ilerliyor bunlar geriliyor. eskiden küçüktüm param yoktu alamıyordum. şimdi alabilirim ama sesleri hoşuma gitmiyor. Şairin dediği gibi bizmi yanlış gidiyoruz acep liman mı eğri
    ---------imzan hoşuma gitti bendede eski bi sony müzik seti vardı hayvan gibi bas veriyodu bi gram bozulma yoktu hele o düz yazılı pioneerler deprem yaratırdı kaç kez konser verdim onlarla ama şimdi çıkanlar iğrenç ötesi bu kadar adi yapılabilir bir marka görüntü var ses yok tak tak diye vuruyolar arrtık eskiden derinden verirdi iç organlarım titrerdi şimdi titreyen tek şey kapı pencere yazık....
  • arkadaşlar 2. el bir zat 150 almak istiyorum.almalımyım? nelere dikkat etmeliyim alırken

yardımcı olursanız çok sewinirim ilk motorum olacak.
  • arkadaşlar scooter almayı düşünüyorum. benim için önemli olan sağlam ve ekonomik olması. arabaya benzin parası yetiştiremiyorum artık. mondial 150 ZC çok hoşuma gitti. Mondial de kampanya var ay sonuna kadar. 1950 fiyatı var. araba olsa a dan z ye bilirim ama motordan pek anlamam. şimdiye kadar ne aldıysam donanimhabere danışarak aldım ve hiç pişman olmadım. yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

http://www.mondialmotor.com.tr/MONDIAL-150-ZC/SCOOTER/Mondial-150-ZC/index.html
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.