Şimdi Ara

mondeo 1.5 Titanium mu ? CİVİC sport 1.5 mi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 1.5 ecoboost motorun hiç bir sorunu yok. Burada motora sallayanlar tamamen kulaktan duyma. Sorsan google'a ecoboost sorun yazıp aratır atar buraya. Halbuki TSI sorun yazıp aratsam kaç katı şikayet bulursun. Neyse. Şanzımanı tam otomatiktir sorunsuzdur. Bu sorunsuzluk karşısında yaklaşık 1 litre ekstra yakıtı olur çift kavramaya göre. Arabanın geneline gelecek olursak Civic alıp yol gürültüsü çekeceğinize, tam bir konfor aracı olan Mondeo seçin derim. Kütüphanede gibi gidersiniz yolda. Segment farkına, malzeme kalitesine vs. girmiyorum bile.
  • 2016 Mondeo yu 1 sene kullandım. Benim aracım 1.6 dizeldi. Yalıtım ve süspansiyon kalitesi olarak D sınıfının en iyi araçlarından biridir. Belki de en iyisi.

Aynı yolu 2013 Astra ile gittim bir de Mondeo ile. Özellikle uzun yol yaparken yolun yüzeyindeki ufak tefek bozuklukların hiç birini hissetmiyorsunuz. Bu inanılmaz bir konfor sağlıyor. Yol yüzeyi kusursuzmuşcasına yolculuk yapıyorsunuz. Yalıtım da mükemmel 120-130 asfalt yolda ile kütüphane sessizliğinde yol alırsınız. 150 km ye kadar doğru düzgün rüzgar sesi almaz. İç hacim olarak da inanılmaz geniş, E segmenti boyutlarında bir araçtır.

Kısacası piyası hariç Civic ile kıyaslamak büyük haksızlık olur. İkisi ile 5 dk yolculuk yapın aralarındaki uçurum farkı görebilirsiniz.
  • https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sadece-49bin-km-de-850001435/detay

Şu Mondeo yu buldum, ama kazalari var, sigortacıma. Sorgulattim 6 defa el değiştirmiş görünüyor....

Öyle olunca da içime sinmedi... Ankara da niyeti olan varsa ekspertiz yaptırım alabilir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2. el bir 1.5 ecoboost mondeo buldum. Yetkili servise aracı sorgulatmak için gittim. Serviste elektrik işleriyle ilgilenen ustayı tanıyordum. Abi ecoboost alma dedi. Niye diye sordum 'ALMA' dedi. Kendisi için sıkıntı olabilir diye ben de ısrar etmedim artık, sonuçta yetkili serviste çalışıyor.

Tavsiyesine uymadım, dinlemedim gittim aracı aldım. Almaz olaydım. Servisten çıkmaz oldum. 1.5 ecoboost sorunsuz diyenlere inanmayın. Tamam her araçta sorun çıkabilir, ama bu motordan servisteki herkes bıkmış, sorunu bulamıyorlar, sallıyorlar vs. Servise her gidişimde mutlaka içerde motoru indirilmiş bir ecoboost kuga, mondeo görüyorum. Genelde de motor komple değiştirilmek zorunda kalınıyor.

Motor ve şanzıman benim gözümde beş para etmez. Şanzımanda bir sorun çıkmadı ama tepkileri çok yavaş, araç sollayacaksın, gazı dipliyorsun araç şanzımanın yüzünden vites küçültürken yığılıyor, geç uzuyor. PSA grubunun eat6 tam otomatiklerini de kullandım bunun gibi tepkiler yavaş değil gayet hızlı.

Aracın yalıtım, konfor gibi artıları çok fazla ama herşey konfor yalıtım değilmiş. Araç piyasasındaki araç bulunamama, stok durumdan dolayı şimdilik kullanmaya devam ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: odakodak

2. el bir 1.5 ecoboost mondeo buldum. Yetkili servise aracı sorgulatmak için gittim. Serviste elektrik işleriyle ilgilenen ustayı tanıyordum. Abi ecoboost alma dedi. Niye diye sordum 'ALMA' dedi. Kendisi için sıkıntı olabilir diye ben de ısrar etmedim artık, sonuçta yetkili serviste çalışıyor.

Tavsiyesine uymadım, dinlemedim gittim aracı aldım. Almaz olaydım. Servisten çıkmaz oldum. 1.5 ecoboost sorunsuz diyenlere inanmayın. Tamam her araçta sorun çıkabilir, ama bu motordan servisteki herkes bıkmış, sorunu bulamıyorlar, sallıyorlar vs. Servise her gidişimde mutlaka içerde motoru indirilmiş bir ecoboost kuga, mondeo görüyorum. Genelde de motor komple değiştirilmek zorunda kalınıyor.

Motor ve şanzıman benim gözümde beş para etmez. Şanzımanda bir sorun çıkmadı ama tepkileri çok yavaş, araç sollayacaksın, gazı dipliyorsun araç şanzımanın yüzünden vites küçültürken yığılıyor, geç uzuyor. PSA grubunun eat6 tam otomatiklerini de kullandım bunun gibi tepkiler yavaş değil gayet hızlı.

Aracın yalıtım, konfor gibi artıları çok fazla ama herşey konfor yalıtım değilmiş. Araç piyasasındaki araç bulunamama, stok durumdan dolayı şimdilik kullanmaya devam ediyorum.
    Eco Boost lar Rektifiye olmuyor deniyor.Dogru mudur?
  • odakodak kullanıcısına yanıt
    Cevap ve verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.. zaten araba değiştirme- model yükseltme olayını erteledim.devletimiz sağolsun, fiyatlar arşa çıkmis....
    Civic - Mondeo ne varsa uçmuş ..2. el fiyatlar...
    D segmenti hayallerde kaldı..

.belli ki d segmenti sorunsuz- masrafsız bir model de pek yok, Insignia Lara baştan niyetlendim, çok sorun yaşayan duydum,hatta piston kırma olayı dahi yaşayanlar var, keza Mondeo ya niyetlendim keza o da sıkıntılı...
    Passat DSG ile büyük sorun....
    2000 motorlu d segmenti fiyatları artmış...

Sonuc. Civic fb7 ile tangir tungur ,singir mıngır, devam....uzun Yolda gerçekten yoruyor Civic...
    Onun dışında ekonomik- sorunsuz- masrafsiz bir araç....

• ghostiki kullanıcısına yanıt
    Aracınızdan memnunsanız bence şu an hiç maceraya girmeyin. Sıfır, ikinci el araç fiyatları fahiş. Normal arz talep ilişkisi kurulana kadar kenarda beklemek lazım.
  • huso kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla silindir kapağı revizyonu olabiliyor(subap, egzantrik vs.) , sekman piston revizyonu olmuyor diye biliyorum. Motor ana bloğu aluminyum olduğu için sanırım.
  • ghostiki kullanıcısına yanıt
    6 defa el değiştirdiyse bence kaçırma.

2015 Bir passat sorgulattım sigortacımdan. neredeyse 1 sene önce 29 kere sahip değiştirmiş. Passatta biraz piyasa aracı. alan üstüne 2-3bin koyup geri sata sata aracı ellemeyen kalmamış.

5 yıllık araca 6 sahiplik çok değil aslında. Artık insanlar 7-8 ay binip araç değiştiriyorlar. Sonuçta ülkemizde en önemli şey araç değiştirmek.
  • Uza -00- kullanıcısına yanıt
    ben 2012 model aracımın 2. sahibiyim..özellikle, otomatik şanzımanlı araçlarda ve nasılsa 1-2 ay sonra satarım kafası ile binilen araçtan hayır gelmez sanıyorum...her türlü sürprize açık olacaktır..
  • Civic alsam aklım Mondeoda kalırdı ama Mondeo alsam aklım Civicde kalmazdı ki Civic zaten Mondeonun muadili bile değil.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.