Şimdi Ara

mondeo 1.5 Titanium mu ? CİVİC sport 1.5 mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam 2015*2016 mondeo 1.5 benzin titanium 2 çocuklu aile aracı olarak kullanmak için mantıklı bir seçim mi?

yoksa 2017 1.5 CİVİC SPort mu daha mantıklı _? fiyat olarak 10 - 15 bin fark var mondeo lehine...ancak 2. elde değerini koruma olarak civic çok daha iyi...
    ama ben en az 3-4 yıl kullanmak düşüncesi ile alıyorum...
    kararsız kaldım...

• Biniciyseniz mondeo, satıcıysanız civic mantıklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mondeo öneririrm bacanakta var çok konforlu cidden

• Bekar olduğum için direkt civic seçerdim. Fakat evli ve çocuklu olsaydım mondeoyu seçerdim. Sonuçta herşey para değil.

• Civic C segmenti Mondeo D segmenti..

Mondeo tam aile aracıdır keyifli kemikli sürüşü güzel bir araçtır... Uzun yol da özellikle Civic le kıyaslanmaz..

Civic yılların civici üzmez ikinci eli sağlamdır..

• Taviki Civic

• C Sınıfı Olsun,Yedek Parcası Her Japon gibi Pahalı Olsun,Yarın Fabrika Kapandıgında Sadece Sedan mı gelir yoksa HB de gelmeye devam eder mi,Ne Olursa Olsun Satarken Vtec Futu Futu Olsun Bol para etsin diyorsanız Civic HB Sport iyi secim...

D Sınıfı Olsun,Yalıtımı Daha İyi Olsun ve Focus da ki gibi Tam otomatik Tork Konvertorlu Sanzımana gectiyse Kasnak-Kayıs CVT yerine Tam Otomatik olsun Derseniz Mondeo...
  • 1.5 ecoboost motor ve powershift sanziman icin pek iyi seyler soylenmiyor onlari ayrica arastirmanizi tavsiye ederim. Zaten d segmenti olmasina ragmen civicle ayni para olmasi dusunduruyor

• fatih-8 F kullanıcısına yanıt
    1.5 eco boost motoru bilmem ama Arkadasin bahsettigi modelde 6 ileri tork konv. Sanzuman var.

• civic de 2 çocuklu bir aile için gayet yeterli olacaktır, hem model yeni hem de değerini koruması adına civic derim. ayrıca mondeo şehiriçinde büyük gelebilir.

• 1. 5 ecoboostun cok sorunlu bir motor oldugunu duydum. sehir ici de 12 litre yakiyor ve 160 hp gibi gitmiyor sanzimandan dolayi. ben olsam 2015 2016 comfort passat superb bakardim tsi manuel temiz

• Bence ikisi de değil. Önerim Subaru Levorg.
  • eko33 E kullanıcısına yanıt
    Motorla ilgili çok yakması dışında ne tür olumsuzluklar duydunuz? Merak ettim...
    Yakıt tüketimi yüksek ama onu göze aldım.... şayet motoru sorunluysa - kronik sorunu varsa o zaman bulaşmam...mesela vag grubunun DSG si de kronik sorunlu o yüzden hiç bakmıyorum...yoksa düz vites olsa kesinlikle seçeneklerim arasına alırım..

• synthesizer kullanıcısına yanıt
    1 sene önce çok niyetlendim hep kovaladim ama artık fiyatlar arşa çıkmis,
    birde yedek parça fiyatlarınin premium markalardan dahi yüksek olduğunu bir kaç yerde okudum...bu sebeplerden gündem dışına almak zorunda kaldım...yoksa tam sportif karizmatik sağlam aile arabası olarak tek geçerim.

• Mondeo cogu d segmentinden iyidir buna passat dahil. Maalesef cok yakiyor ve sanz.iyi degil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mondeo şanzıman hariç (ki oda kullanıcıya göre + olabilir çünkü sorunsuz bir şanzıman)segmentinde bir çok noktada üst sıralara oynayan bir araba.Civic performans harici yanına yaklaşamaz sadece ikinci eli daha çok değer kazanır..

• Binme niyeti ile alınacaksa ve yakıt tüketimi göz ardı ediliyorsa Mondeo alınır. Sonuçta D segmenti bir araç doğal olarak C sınıfı hb bir araca göre daha geniş ve konforlu olacaktır.

Civic hb tercih etmek için ise ikinci el kaygısı ve performans beklentisi ön planda olması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 26 Ağustos 2020; 7:56:54 >
  • Civic performans ve yol tutus olarak cok iyi. Dusuk hacimde hot-hatch'ler haric en guclu motor var. Gucune gore tuketimi de kabul edilir. Ama ses yalitimi ve medya sistemi cok kotu. 100km/h'de ruzgar cok olmasa da bariz yol sesi aliyor. Iyi bir lastikle azaltilabilir. 130'da ruzgar sesi de segmentine gore biraz fazla. Ayrica cvt cok zevksiz.

Mondeo konfor olarak ust segmente oynuyor. Yol tutus klasik ford. Ayrica segmentten dolayi ic hacmi genis. Ve ust paketi premium duruyor. Ama cok iyi bir performansi olmadigi halde yakit tuketimi fazla. Sanziman agir kanlı.

• mondeo D sınıfı, civic C sınıfı. japonların bir de yalıtım sorununu ekle. mukayese bile edilmez.
  • Mondeo alırsanız bundan sonraki aracınızı alırken eşinize araç beğendirmeniz çok zor olur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.