Şimdi Ara

... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
16
Favori
42.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bildiğim kadarıyla Moldova Sovyetlerden ayrılma.Peki resmi dili neden Rumence?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fashionality -- 17 Haziran 2018; 4:20:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fashionality

quote:

Orijinalden alıntı: soniqueizm_777

quote:

quote:

Okul işleri hikaye.. vize kalktı 90 gün vizesiz, gidip gezebilirsiniz,rusçanız varsa ozaman herşey rahat..dil yoksa işler zor ,hayırlı traşlar

tip fakultesi disindaki bolumler icin gelmek aslinda gereksiz zira denklik konusunda diger bolumlere bazen terslik cikartabiliyorlar fakat tip fakultesinin taninirligi var bir de bu kadar zahmeti cekmisken iyi genel tip, discilik ya da eczacilik gibi bir bolum bitirmek en iyisi bence bunlarin disinda rusca ya da romence biliyorsaniz rahatca gezmeye gelebilirsiniz ama tarzanca ingilizceyle gelip de her gun bir kiz dusururum mantigiyla yolunup donen bir cok kisi oldu burada

Hocam merhaba, na sutki kvartiralar ne kadar kişinevde 1 odalı stüdya veya 1+1?

Rusya,belarus,ukrayna taraflarında bulundum..belarusta dil okudum..rusçam iyi.. moldavaya gezmeyi görmeyi istiyorum,vizede kalktı.. şu ev kiraları ne alemde günlük veya aylık?

gunluk evler luks ihtiyacina gore degisir ama asagi yukari 10 - 40 euro arasinda oluyor aylik ev bulmak kisa donem icin sikintili olur zira kapora gibi teferruatlar da olacak fiyatlari studyo tipi icin 80 euro dan baslar, tek odali evler 130 euro dan baslar ve iki odali evler de 170 euro dan baslar ve bu rakamlar luks isteginize gore degisir

Teşekkürler hocam bilgiler için

Hocam ukrayna için doba.ua, belarusta hata.by gibi sitelerden ev sahipleri iletişime geçme,evlere bakma vs gibi siteler var..Moldova için bu tarz siteler varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ComradeMRX

quote:

quote:

quote:

quote:

Okul işleri hikaye.. vize kalktı 90 gün vizesiz, gidip gezebilirsiniz,rusçanız varsa ozaman herşey rahat..dil yoksa işler zor ,hayırlı traşlar

tip fakultesi disindaki bolumler icin gelmek aslinda gereksiz zira denklik konusunda diger bolumlere bazen terslik cikartabiliyorlar fakat tip fakultesinin taninirligi var bir de bu kadar zahmeti cekmisken iyi genel tip, discilik ya da eczacilik gibi bir bolum bitirmek en iyisi bence bunlarin disinda rusca ya da romence biliyorsaniz rahatca gezmeye gelebilirsiniz ama tarzanca ingilizceyle gelip de her gun bir kiz dusururum mantigiyla yolunup donen bir cok kisi oldu burada

Rusya,belarus,ukrayna taraflarında bulundum..belarusta dil okudum..rusçam iyi.. moldavaya gezmeyi görmeyi istiyorum,vizede kalktı.. şu ev kiraları ne alemde günlük veya aylık?

gunluk evler luks ihtiyacina gore degisir ama asagi yukari 10 - 40 euro arasinda oluyor aylik ev bulmak kisa donem icin sikintili olur zira kapora gibi teferruatlar da olacak fiyatlari studyo tipi icin 80 euro dan baslar, tek odali evler 130 euro dan baslar ve iki odali evler de 170 euro dan baslar ve bu rakamlar luks isteginize gore degisir

Hocam ukrayna için doba.ua, belarusta hata.by gibi sitelerden ev sahipleri iletişime geçme,evlere bakma vs gibi siteler var..Moldova için bu tarz siteler varmı?

Alıntıları Göster
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fashionality -- 17 Haziran 2018; 4:20:17 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

burada alim satim isleri icin en cok kullanilan site 999.md bu siteden evlere, arabalara ya da elektronik cihazlara yani aklina ne gelirse hepsinin fiyatlarina bakabilirsin

Eyvallah hocam,teşekkürler :-)

• Amerikan Pastasında, yurdun banyosu aklımda canlandı. Aynı o tür bir yer mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sidik_lee

Amerikan Pastasında, yurdun banyosu aklımda canlandı. Aynı o tür bir yer mi?
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fashionality -- 17 Haziran 2018; 4:20:35 >
  • Bir olsa konu uçacakta yok..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HitlerinKardeşi

moldovada 10 gün tatil yapsak ne kadara patlar.
    bilen varsa bi hortlatsın beni

Geceligi 15 euro olan oteller var yani kalma masrafin 150 euro gibi bi sey olur bu evlerde kalirsan ama hoteller biraz daha pahali olur...

turist vizesi (1 aylik) 90 euro

ucak bileti internet uzerinden alirsan cok ucuza geliyor (100 euro tek gidis yani gidis donus o da 200 euro)

yani kafadan 390 euro o sekilde gider

ayrica gece discoya falan cikarsan ve discoda masa tutarsan gecelik masraf (icecekler icinde min masa fiyati 50 euro + taksi masraflari 10 euro civari) 60 euro olur ama tabi masayi tek basina tutarsan bu tip bir fiyat gelir eger arkadaslarla birlikte masayi tutarsan bu para bolunecektir ya da masaya bi jack daniels actirdin diyelim masa fiyati 100 euro ya kadar cikar yani bu ne kadar ictigine ya da masanin buyuklugune ve sahneye ne kadar yakin olduguna gore degisir

bu arada daha mezun olmadim zira genel tip bolumu turkiyedeki gibi 6 yil ama ulke her yil biraz daha gelisiyor

mesela okul yurtlarinin neredeyse tamami yenilendi ve sifir gibi oldu tertemiz ve rahat.

okulun her tarafi yenilendi ve cok modern bir yapiya donustu.

egitim rahat.

kizlari anlatmama bile gerek yok

internet ucuz ve hizli.

mesela su an evde 100 mbit internet bagli ve aylik odedigim fatura 10 euro gibi bisey

hocam 16 yaşındayım 1500 lira gibi bi parayla yanınıza gelsem bana yardımcı olurmusunuz tatil boyunca yanımda olurmusunuz ? size yük olmam özellikle para konusunda

• quote:

Orijinalden alıntı: xMack

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HitlerinKardeşi

moldovada 10 gün tatil yapsak ne kadara patlar.
    bilen varsa bi hortlatsın beni

Geceligi 15 euro olan oteller var yani kalma masrafin 150 euro gibi bi sey olur bu evlerde kalirsan ama hoteller biraz daha pahali olur...

turist vizesi (1 aylik) 90 euro

ucak bileti internet uzerinden alirsan cok ucuza geliyor (100 euro tek gidis yani gidis donus o da 200 euro)

yani kafadan 390 euro o sekilde gider

ayrica gece discoya falan cikarsan ve discoda masa tutarsan gecelik masraf (icecekler icinde min masa fiyati 50 euro + taksi masraflari 10 euro civari) 60 euro olur ama tabi masayi tek basina tutarsan bu tip bir fiyat gelir eger arkadaslarla birlikte masayi tutarsan bu para bolunecektir ya da masaya bi jack daniels actirdin diyelim masa fiyati 100 euro ya kadar cikar yani bu ne kadar ictigine ya da masanin buyuklugune ve sahneye ne kadar yakin olduguna gore degisir

bu arada daha mezun olmadim zira genel tip bolumu turkiyedeki gibi 6 yil ama ulke her yil biraz daha gelisiyor

mesela okul yurtlarinin neredeyse tamami yenilendi ve sifir gibi oldu tertemiz ve rahat.

okulun her tarafi yenilendi ve cok modern bir yapiya donustu.

egitim rahat.

kizlari anlatmama bile gerek yok

internet ucuz ve hizli.

mesela su an evde 100 mbit internet bagli ve aylik odedigim fatura 10 euro gibi bisey

hocam 16 yaşındayım 1500 lira gibi bi parayla yanınıza gelsem bana yardımcı olurmusunuz tatil boyunca yanımda olurmusunuz ? size yük olmam özellikle para konusunda

ben temmuz ayinin basindan agustos ayinin ortasina kadar Turkiye de olacagim dolayisiyla ben burdayken gelirseniz tabiki yardimci olurum sorun olmaz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DoricoDH

hocam konuyu yeni gördüm bende 2 hafta önce araştırmıştım Tallinn Unisi. Herşey hoş geldi ama biraz bakınca mafyalar filan var diyolar hiç karşılaştınımız ve öneririmisiz yıllık 2binlira gibi bi ücreti varmış üninin dil ingilizce ve rusca var ama cok az ancak ad sorar yol tarif edebilirim dili nasıl çözüyoruz teşekkür ederim

burada mafyaya falan rastlamadim su ana kadar o duyduklarinizin buyuk bir bolumu sehir efsanesinden baska bir sey degil bir de burada ogrenci adamin mafyayla isi ne bu arada bahsettiginiz universite moldova da degil sanirim simdiye kadar hic duymadim... burada tip fakultesi fiyatlari diline ve bolumune gore 3200 - 3500 euro arasinda, muhendislik, ekonomi ya da turizm gibi fakulteler de 1500 - 2500 euro arasi degisir buraya geldiginizde rusca ya da romence hazirlik okuyabiliyorsunuz eger hazirlik bittikten sonra dil sinavinda basarili olursaniz okula baslayabilirsiniz

gagauz yeri denilen Türklerin yaşadığı bölgeye gitsem sırf Türkçeyle yaşayabilirmiyim gerçi ingilizcem var ama moldovada ingilizce pek işe yaramıyo galiba ?

• demin amerikadaki üniversitede okuyan elemanın konusuna girdim şimdi de buna

heeey yavrum heyy
  • Yaz gelse de tekrar gitsem,2.vatanıma
  • Ssleri bekliyoring

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acaba 4 yıl sonra atabilcekmisiniz ss'yi merak ediyorum

Edit: ne dördü beş yıl oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackAvrupa -- 25 Şubat 2015; 20:46:08 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaç yıl oldu ss yok hala

• Csb ss yok

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu sahibinin bobregini aldilar herhalde

• Moldov kızları at gibiymiş doğru mu dicemde yaşıyor mu ki bu arkadaş
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.