Şimdi Ara

Modern dünyada beyaz tenli insanlara ırkçılık yapılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son zamanlarda internette ve haber kanallarında sürekli bunu görüyorum. Ve gözlemlerim diğer ırkların beyazlardan geçmişin intikamını almaya çalıştığı yönünde.

Mesela Amerika'da siyahi bir polis beyaz tenliyi öldürünce hiçbir şey olmuyor. Ama beyaz tenli polis siyahiyi öldürünce adamın hayatı kararıyor. Gündelik hayatta kurallara uymayan bir siyahiyi , çekik gozluyu veya Ortadoğuluyu uyarınca hemen ırkçı ilan ediliyorsunuz. Siyahiler ve çekik gözlükler çok kolay bir şekilde aktör, komedyen olurken beyazların önüne hep engel koyuluyor. Aynı şey sporda da geçerli.

Batı ülkelerinde devlet siyahilere ve Ortadoğulu göçmenlere yardım yaparken beyazlara bu yardımlari yapmamak için bahane uyduruyor. Sen zaten başının çaresine bakarsın diyorlar.

Popüler kültür olarak yine ezilen beyazlar. Zenci ve çekik gözlü insanların kültürleri, yaşam tarzları yayılırken beyaz tenli insanların yaşam tarzı (Amerikan filmlerinde gördüğümüz 2 katlı, garajılı, geniş oldali, yemyeşil kasabalardaki beyaz renkli lacivert çatılı evler) dalga konusu oluyor. Zencilerinki gibi çete hayatı veya uzakdoğu gibi uçsuz bucaksız gökdelenler teşvik ediliyor.

Dünya neden bu hale geldi aydınlatan olursa sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ote yandan reklamlarda aplle vs. illa bi zenci bi cekik gozlu olur. Hatta bazen sadece onlar olur. Sanirim oyle bir psikolojiye girmisler ki onlardan kimse olmayinca racist fln diyorlar. Beyazlar boyle tepki vermez.

• Zaten yeterince ayrıştırma var ülkede yeni kategori ekleme gözünü seveyim

• Eksik araştırma, gerekli istatistiki veriler yok.

Dünyanın en zenginleri, en çok oscar alanları, bilim adamları, ülke yöneticilerine bak bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rouvax

Eksik araştırma, gerekli istatistiki veriler yok.

Dünyanın en zenginleri, en çok oscar alanları, bilim adamları, ülke yöneticilerine bak bakalım.
    Tüm zamanların göze alırsak beyazlar tabii ki önde. Ben günümüz dünyasını kastediyorum.

• Pozitif ayrimcilik yapiliyor evet ancak hala gerideler, bu sadece pozotif ayrimcilik ve para ile de olmuyor ayrica bir kultur birikimi olmasi icin zaman da gerekli

• quote:

Orijinalden alıntı: Rouvax

Pozitif ayrimcilik yapiliyor evet ancak hala gerideler, bu sadece pozotif ayrimcilik ve para ile de olmuyor ayrica bir kultur birikimi olmasi icin zaman da gerekli
    Peki pozitif ayrımcılık gerekli bir şey mi sizce ?
  • spartan hoplite kullanıcısına yanıt
    Aytimciligin pozitifi olmaz. Batı dünyasindski gerilemenin neddnlerinden biri bu pozitif ayrimcilik sacmaligi alttinda liyakatin altinin delinmesi,

• spartan hoplite kullanıcısına yanıt
    Turkiye de oturup burdan karar vermek kolay Amerika da hala siyahilere insan disi davrananlar var, ki yanlis anlasilmasin her turlu sucun icinde siyahiler de var onu da kabul ediyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.