Şimdi Ara

Modemin yanında 40 Mbps Odamda 20 Mbps oluyor wiriless tekrarlayıcı almalıyımıyım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni eve tasındık genelde odamda kullanırım pc yı internet hızı düşük geldi ping oluyordu. 20 yi zor goruyordu hızım.Modemın yanında 40'a dayandı hız .koridorun ortasında priz var wiriless coğaltıcı alsam performanslı bir şekilde işe yarar mı. Normelde modem cok uzak degıl ama onunde engel var ters gelıyor heralde o yuzden hızda kesinti olmakta.Sizce işe yarar mı alacagım alet

• Elektrik şebekesi üzerinden datayı taşıyabileceğiniz Powerline Adaptör almak daha verimli olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Definitive©

Elektrik şebekesi üzerinden datayı taşıyabileceğiniz Powerline Adaptör almak daha verimli olabilir.

benım soyledıgım farklı bır urunmuydu.Ben mi yanlış anladım söyledım acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeen

quote:

Orijinalden alıntı: Definitive©

Elektrik şebekesi üzerinden datayı taşıyabileceğiniz Powerline Adaptör almak daha verimli olabilir.

benım soyledıgım farklı bır urunmuydu.Ben mi yanlış anladım söyledım acaba

Powerline Adaptor'ü koridora takmanıza gerek yok. Bilgisayarınızın olduğu prize takıp elektrik hattından gelen Internet'i bilgisayarınıza ethernet kablosuyla da bağlayabilirsiniz. Kablosuz iletişimden daha performanslı olur.

Ben TP-LINK TL-WPA4226KIT AV500 kullanıyorum. Hem kablosuz olarak kapsamayı arttırıyor hem de gerekirse kablolu kullanma imkanı da veriyor. Üstelik kendi üzerinde priz olduğundan bağladığınız priz iptal olmuyor.

• En iyi modemler bile nedense halâ duvarlardan bile sinyalleri alamıyor. Bazen binalardan da kaynaklı oluyor. Eğer ev küçük veya büyük ise fark etmeksizin, modem yerde veya sehpa üzerindeyse o şekilde bile sinyal güçlü olarak dağılmıyor. En iyisi yükseğe asmaktır. Eğer modemin yeri sehpanın üzerinde ise; yükseğe asmanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eric _Theodore_Cartman

En iyi modemler bile nedense halâ duvarlardan bile sinyalleri alamıyor. Bazen binalardan da kaynaklı oluyor. Eğer ev küçük veya büyük ise fark etmeksizin, modem yerde veya sehpa üzerindeyse o şekilde bile sinyal güçlü olarak dağılmıyor. En iyisi yükseğe asmaktır. Eğer modemin yeri sehpanın üzerinde ise; yükseğe asmanızı tavsiye ederim.

Tesekkur ederim denicem :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.