Şimdi Ara

Modemin ara yüzüne girme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
194.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ahmetbasturk

arkadaşlar modemimin ara yüzüne nasıl ulaşabilirim sorunu kısaca özetliyeyim n95 8gb ile kendi evimdeki modem üstünden nete bağlanamıyorum ağ geçidi cevap vermiyor diyordu nokıa n95 başlığında arakaşımızın biri aşşağıdaki cevabı verdi

ekleme modemimin markası billion

arkadaş evdeki modemin MAC adres filitresi etkin durumda bunu modemin arayüzüne girerek MAC adresini devre dışı bırak eğer sen bilmiyorsan bir bilene sorarak modemin ara yüzüne gir telefonun sağlam başkalarının dediğine bakma wifi de birşey yok kolay gelsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: mesuthaksoy

kullanıcı adı:admin
    şifre:admin

Üstadım aşağıdaki gibi bir şey çıktı sanırım admin-admin de yanlış

Protected Object
    This object on the RomPager server is protected
  • Dostum modeme Bi rest At ve arkadaşlarıN verdiği şifreleri Ve Kullanıcı adını tekarar Gir

eğer giremiyorsaN Modemin markası verde Bizde Ona göre Bi care sunaLım

USB modemse cd tak Kur

Ve GeleN pencereYe Alt+A Yada ctrl+A Tuşlarına bas TTnet Kullanıcı adını şifreni Gireceğin Bi arayüz gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inferno911 -- 28 Mart 2008; 14:46:50 >
  • peki reset attığımda yeniden nete bağlanabilirmiyim yani pc tekrardan tanır dimi modemi yoksa güme gitmeyelim
  • reset atmak kapatmak açmak oluyor o zaman bağlanırsın ama yine arayüze ulaşamazsın.arayüze ulaşmak istiyorsan hard reset atacaksın ama bu seferde tekrar kurulum yapman gerekiyor yoksa internete bağlanamazsın
  • malesef beim modemimin kurulum cd si yok dediğim gibi tanıdık bir bilgisayarcımız vardı kurulumu falan o yaptı ama oda cd den yapmamıştı kurulumu sanırım modemin sitesine girip kurmuştu

ooooofffffffffffff gene tıkandı kaldı neyse sanırım yatar benim bu iş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetbasturk -- 28 Mart 2008; 16:02:45 >
  • Sen Ona tekrar götür o sana tekrar kurulumunu YapsıN cd Siz olmaz Yada siteden İndireceN Setup dosyasını yapabilirisen Kendin De Yap

Yahu Yada Kıy Paraya Git iyi Bir modem Al kendine

hem Usb den hızLı GirersiN Nete Hemde sağlıkLı Olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inferno911 -- 28 Mart 2008; 16:05:07 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: inferno911

Sen Ona tekrar götür o sana tekrar kurulumunu YapsıN cd Siz olmaz Yada siteden İndireceN Setup dosyasını yapabilirisen Kendin De Yap

Yahu Yada Kıy Paraya Git iyi Bir modem Al kendine

hem Usb den hızLı GirersiN Nete Hemde sağlıkLı Olur

yazdıklarını birdaha oku,insanları da yanlış yönlendirme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesuthaksoy -- 28 Mart 2008; 16:09:00 >
  • mesut hocam seninde başını çok ağrıtıyorum ama sana modemin resmini vereyim belki bi fikir edinebilirsin

• Hocam zahmet etmişsin,ben internetten modemin herşeyine baktım.Quick install guide dosyasını bile indirdim.
    Senin yapabileceğin şey,modemin arayüzüne girmek için gerekli şifreleri yazmak.Ama bunları kabul etmiyorsa hard reset atıp baştan kurulum yapman gerekiyor.
    Eğer ben kılavuzları okuyup baştan kurulum yapabilirim diyorsan
    http://support.billion.com/_Internet/qsg/BIPAC5102SG_QSG_11092005_EN.pdf önce bunu
    sonra da bunu
    http://www.billion.com/_Internet/usermanual/5102series.pdf

incele,bak bakalım kotarabilecek misin?
    evde başka internete ulaşabileceğin kaynak olsa canlı yardımda bulunurdum ama benm söyleyeceklerim kılavuzlarda var zaten
  • Üstadım çok sağol teşekkür ederim sanada çok zahmet verdim
  • bnim modem usb warcraft3 te hoost olmak için port açmak gerekio nsl açabilirim
  • ağ bağlantılarım - durum - destek - varsayılan ağ geçidi burada bulunan ip numarısını explorer sayfasına yaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChernobLy... -- 28 Mart 2008; 18:45:51 >
  • olmuo yaw
  • quote:

Orjinalden alıntı: tugay289

bnim modem usb warcraft3 te hoost olmak için port açmak gerekio nsl açabilirim

usb üzerinden baglanıyorsan w3 için port açmaya gerek yok sadece başlat<denetim masası<windows güvenlik duvarı< nı kapa ve oyunu kur. ethernet üzerinden baglanıyor olsaydın port açmana gerek olucaktı..
    @ahmetbasturk sen internete usb üzerinden baglanıyor isen usb modemlerin ara yüz ekranı olmaz kardeş.. elinde kurulum cd si yok ise modemi fabrika ayarlarına geri döndürme derim yoksa nete bir daha giremeyebilirsin..
  • ama olmuo host olamıyorum warcraft3te
  • SA arkaşlar benim edimax AR-7284WnA modeme sahibim modemi resetlesemde her türlü yolu denedim bi türlü arayüze giremedim.198.168.2.1 den giriyorum kullanıcı adı şifre giriyorum yanlış demiyo sayfa yenileniyo ama arayyüz sayfası gelmiyor bilgisayar güncellemeleri yaptım. YARDIMCI OLURMUSUNUZ.
  • IP ayarlarını yapılandırmanız gerekiyor.

Diyelim modem giriş IP'miz 192.168.1.1 olsun.

IP: 192.168.1.xxx (xxx yere 2'den 254'e kadar her hangi bir rakam)
    Alt ağ maskesi: 255.255.255.0
    Varsayılan ağ geçidi: 192.168.1.1 (Modeminizin modelini netten araştırın bu IP admin giriş IP'si ile aynı olacak. Dolayısıyla yukarıda verdiğiniz IP adresi de ona göre ayarlanacak )

olacak şekilde ayarlayın. Tekrar bağlanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

bir tane internet explorer penceresi aç.adres satırına 192.168.1.1 yaz.olmazsa
    10.0.0.1
    10.0.0.2
    192.168.2.1
    bunları da dene

hepsini denedim olmadı ayrıca kullanıcı adı fln onların hepsini kabul edince girmiyo acaba ben turkcell superonlinedeyim daha oraya geçmedi onunla alakası varmıdır saolun
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.