Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Modemi Kuramıyorum!!

9
Cevap
0
Favori
185
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      1164 Mesaj
      25 Ağustos 2003 19:38:25 Konu Sahibi
      Arkadaşlar
      Daha önce format attıktan sonra 20-30 kere kurduğum modemi şimdi kuramıyorum.Çevirmeli Ağ ile oluşturduğum Bağlantımdan 146 ile bir türlü internete giremiyorum.
      ''630 hatası Çevirmeli Ağ Bağlantıyı tamamlayamadı modem takılı olup olmadığını....şeklinde bir uyarı çıkıyor. Fakat:

Win98 Sistem özelliklerinden
      Rockwell HCF 56K Speakerphone PCI Modem ve

Ses,video ve oyun kumandaları kısmında
      -Wave Device for voice Modem

diye modemin kurulduğunu anlıyorum. Yanlız Sistem Özelliklerinden modem kısmındaki 'Rockwell HCF 56K Speakerphone PCI Modem'in özelliklerine bakmak istediğimde 'Error:Cannot read Port name from Registry' diye bir yazı çıkıyor. Denetim Masasından Modem bölümünden girip modemle haberleşmek istedim bu defa 'Modem yanıt veremedi.Uygun şekilde bağlı olduğu....vs' uyarısı çıkıyor.

Arkadaşlar yardımcı olursanız çok iyi olacak..

|
      |

• Yarbay
      3464 Mesaj
      25 Ağustos 2003 23:40:32
      driver'i dogru olduguna gore geriye bir tek ne kaliyor?
      |
      |
    • Yarbay
      2992 Mesaj
      26 Ağustos 2003 00:29:50
      sorun sende herhalde.bak dostum modemi bir kac sekilde yukleme taktiği var hepsinden birerkere dene illa olur.
      |
      |
    • Binbaşı
      1164 Mesaj
      26 Ağustos 2003 00:30:38 Konu Sahibi
      Modem yerinden oynamışmıdır diyeceksin ama takılı vaziyette..
      |
      |
    • Binbaşı
      1164 Mesaj
      26 Ağustos 2003 00:32:35 Konu Sahibi
      Kadir sistem özelliklerinde modem kurulu görünüyor yaa. Kaç kere silip tekrar yükledim hep aynı şey oluyor.
      |
      |
    • Yarbay
      4566 Mesaj
      27 Ağustos 2003 09:40:26
      Özellikler kısmından modemi sınama yapıyormusun orada da modemi tanıyor mu?
      |
      |
    • Binbaşı
      1921 Mesaj
      01 Eylül 2003 23:49:18
      denetim masasından modeme tıkla ve tanı de Xp de isen Modem>özellikler> tanı de eğer sayfa dolu gelir ve sorun bulamazsa hazırdır ama sayfa boşsaDriveri düzgün yüklememişsindir
      |
      |
    • Yüzbaşı
      567 Mesaj
      02 Eylül 2003 15:13:32
      Arkadasim;
      ayni sorunu bende defalarca yasadim.
      modemi slaotundan ayir.yukledigin surucuyu kaldir makinayi tamamen kapat restart etme.ve bu arada modemi slotuna takmadan tekrar ac ve surucusunu disketinden veya cd sinden kur.daha sonra yine makinani kapat modemini yerine yerlestir.makina modemi taniyacaktir buyuk ihtimalle acilirken yeni donanim bulundu mesajini alamassan.donanim ekleden devam et sanirim islem tamam olacaktir .benim basima 3-4 kez geldi...kolay gelsin...meseleyi cozdugun zaman yazarsan sevinirim
      |
      |
    • Binbaşı
      1955 Mesaj
      09 Eylül 2003 11:04:26
      belkide modemin bozulmuştur diycem (ne alaka deme) oluyo çünkü bazewn
      |
      |
    • Yüzbaşı
      362 Mesaj
      10 Eylül 2003 10:42:23
      bence birde şunu dene senin yüklediğin driver i windows port atayamamış durumde benimde başıma geliyordu win98 ve ME kullanırken...yapman gereken önce driverları sistemden kaldırman...ve arıdından bilg. tekrar başlat ve bilgisayarın mutlaka otomatik olarak "PCI communication tool" diye bişi bulmasını sağla, bu çok önemli eğer yeniden başlattığında bilg. bi aygıt bulmaz ise bilg. kapat modemi sök ve tekrar tak...

bilg. yüklemeyi yaptıktan sonra da modemin özelliklerine git orada advance bölümünde modem sorgulama yap orada işletim sistemin bir port atayıp atamadığını görebilirsin...eğer hata varsa sana modem bulunamadı cinsinden hata verecektir...bu durumda tekrar aynı işlemleri izlemen gerekecek...
      |
      |
Reklamlar
sohbet
son dakika
Satılık Köpek
üniversite
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,094
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.