Şimdi Ara

MODEM TAVSİYESİ MART 2021 (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
695
Cevap
16
Favori
104.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sevindim hocam. Daha iyisi sizin olur inşaallah...MODEM TAVSİYESİ MART 2021 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mahmuthoca63 M kullanıcısına yanıt

İyi mal iyi para arkadaş. Modem, 9 olan SNR değerini 18 yapmış. Hat zayıflamasıda iyileşmiş. Fritzbox taki gürültü giderici devreler son elektronlarına kadar çalışıyor. Benimde bir sonraki seçimim kesinlikle Fritzbox olacak sanırım.

Fakat yanlış görmüyorsam hat değerleri 70 Mbit i karşılıyor sanki. Şuan 35 Mbit ile çalışıyor. ISS den hız yükseltimi talep edilebilir gibi duruyor. Bilemedim.

Sonradan hatırladım, 3 ay için uğraşmaya değmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 30 Mart 2021; 18:7:53 >
  • tcebeci1 kullanıcısına yanıt
    Üstad bu SNR yi nasıl yorumlamak lazım. Benimkine de bir göz atabilir misiniz?
    MODEM TAVSİYESİ MART 2021

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • alibaba A kullanıcısına yanıt

Sayın hocam, network konusundaki bilgi seviyenizin benden çok çok daha iyi olduğunu bilmekle beraber, tartışma maksadıyla haddim olmayarak değerleri yorumlayacak olursam;

Hattınızın SNR download değeri ki önemli olan bu değerdir, veri alma olarak baktığımızda kusursuza yakın, yani çok çok iyi.

Upload-veri gönderme olarak incelediğimizde ise, iyi ve kesinlikle sorun çıkarmaz.

Fakat ilginç bişey farkettim, kullanıcıların çoğunda upload SNR daha iyi olmasına rağmen sizde tam tersi durum olmuş.

İlginç fakat çok iyi bir durum bu, keşke benimde böyle olsaydı.

Hat zayıflaması yönünden incelediğimizde ise, hattınızın durumu mükemmel.

Bu gibi güzel internet hatları için kullanılan bir espiri var; saha dolabı sanırım sizin dairenizin içinde.

Sonuç olarak hattınızdaki en zayıf halka SNR veri gönderme değeri. Fakat o bile iyi durumda.

Fritzbox ın hat değerlerini optimize ettiği hissediliyor. Vasat bir modem ile değerlerin düşeceğini tahmin ediyorum.

Not: Paragraf içerisindeki ilave açıklama bilgileri, google dan foruma gelip konuyu okuyacaklar için yapılmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 30 Mart 2021; 20:35:30 >

• Bildiğim kadarıyla Fritzbox modemlerin köprü modu bridge modu yok diye biliyorum yanılıyormuyum? Eskiden vardı fakat güncel yazılımlarda yok değilmi? Kullananlar doğrusunu söylerse sevinirim. Fritzbox modem alıp köprü modunu napıcaksın diyebilirsiniz ama ben intel işlemcili routerda openwrt kullanıyorum bu sebepten modemin köprü modu olması asıl önemli konu.

Hocam bu modemi biraz araştırdım da

Fritzbox'un Intel işlemci kullanmadığı nadir belkide ilk modemi çok fritzbox'a hakim değilim.

Üzerinde bcm63178 işlemci var 1.5 GHz efsane birşey

Biraz yorumları inceledim 7590 ile kıyasladım 7590 1 GHz işlemci ile daha çok satılmış bunun sebebini tam anlayamadım 7590 1 yıl daha erken çıkmış ama yine de aradaki fark tatmin etmiyor.

Acaba Almanlar bu dect vs. Özellikleri çok mu kullanıyor bundan dolayı mı bir fark var acaba

Bir tane yorumda da eski Intel işlemciye oranla hızı 290 mbps küsürden 280'e düştüğünü yazmış.

Broadcom'un iyi bir işlemcisine göre beklenmedik bir yorum acaba Almanlar saha dolabını hep Intel mi kullanıyor Intel modemler daha stabil mi çalışıyor diye düşünmedim değil

Elimizde olsa da 7530ax ile 7590'ı güzelce kıyaslayabilsek hat değerleri performans vb. Yönleriyle

Estağfurullah ben sadece hobi olarak ilgileniyorum, değerlendirme için teşekkürler. Sevindim : ) Saha dolabına uzaklığım 90-100 mt kadar

• altuntepe2 kullanıcısına yanıt
    Üstad Bridge mod derken tam olarak neyi kasttettiniz. Evde şu an eski yeni 5 tane FB var yarın deneyebilirim 🙂

• iCrush kullanıcısına yanıt
    7590 amiral gemisi ürün ve sanırım 3 yılı geçti çıkalı
    7530 f/p diyebiliriz
    7530 AX bu yıl çıktı. mahmuthocanın aldığı ürün seri no muhtemelen N harfi ile başlıyor

7590 da fazla ne var?
    4x4 mu-mimo var (7530ax 5ghz:3x3 2.4ghz:2×2)
    Sabit telefon girişi de var ( 7530 da IP telefon var)
    ISDN telefon girişi var ( 7530 da yok)
    HW assisted VPN
    Fark bunlar
    DSL chipleri aynı olması lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alibaba -- 14 Nisan 2021; 17:58:42 >
    hocam köprü modu şöyle; modem sadece dsl sinyalini ethernete çevirip üstündeki bir lan portundan veriyor. yani pppoe şifre işini routera giriyorsunuz sanki fiber kullanıcıları gibi. bunu yapma amacı modemin router kısmını kullanmamak daha güçlü cihaza devretmek. bende openwrt kurulu intel celeron işlemcili router var onu kullanmak istiyorum şu anda draytek 2760 kullanıyorum. aslında memnunum bir şikayetim yok fritzbox mucize yaratmaz belkide, sonuçta ttnetin saha dolabı neyse o kadar olur. hep içimde ukte kaldı fritzbox merak ediyorum nasıl diye

Anladım. Çok teşekkürler öğrenmiş oldum.
    Sanırım mümkün:

https://www.edpnet.be/en/support/installation-and-usage/internet/manage-fritz!box/how-do-i-configure-my-fritzbox-in-bridge-mode.html

daha önceden bir forumda yok denilmişti öğrendiğim iyi oldu, yine adına bridge mod dememişler çevresinden dolanmışlar aslında bana sadece modem özelliği olan wifi olmayan tek ethernet portuna sahip cihaz lazım draytek vigor 130 gibi.. çünkü gereksiz özellikler hem cihazın fiyatını artırıyor, hem açılış boot süresini uzatıyor.

Ebaydan alma şansınız varsa 7412 (sadece almanca) tek portlu : )
    Ama wifi dect voip var.
    Çok ucuza bulabilirsiniz.

• iCrush kullanıcısına yanıt
    Üstad garip bir şekilde bu mesajlarınız görünmüyor. Sadece bildirim kısmında mevcut. Silmiş de olabilirsiniz

MODEM TAVSİYESİ MART 2021

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alibaba -- 30 Mart 2021; 22:33:17 >
    Hocam ben de anlamadım attığım gibi siliniyor kaynak link'i atıyorum ondan dolayı mı anlayamadım müsait olunca tekrar atacağım.

Sayın hocam, forumdaki yazı ve incelemelerinizi fırsat buldukça okuyorum ve faydalanıyorum. En son aldığınız mini bilgisayardan da haberim var. Ne yapmaya çalıştığınızı, nasıl bir sistem kurmakla uğraştığınızı anladıysam arap olayım MODEM TAVSİYESİ MART 2021 

Zahmet edip açıklamayın fakat takdir ettiğimi belirtmek isterim.

Gerçekten bu forumda network konusunda zirve kişilerden birisiniz. Katkılar için çok teşekkürler.

Dışardan bakınca haklısınız biraz absürt görünüyor MODEM TAVSİYESİ MART 2021 benimkisi hem biraz merak hemde interneti son megabitine kadar verimli kullanmak istemem, ve olabildiğince fazla cihazı test ederken bir şeyler öğrenmek aslında. Keşke ülkenin telekomünikasyon sektöründe çalışan insanlarda da bendeki hevesten, meraktan birazcık olsa.. Adamların kafa yapısı şu; "neyine yetmiyor" Maalesef bu kafada olduğumuz müddetçe hiçbir haltta öncülerden olamayız ki olmuyoruz da zaten misal sözde ilk 5G'yi biz kullacaktık ayrıca lisans ücreti ödenmeyecekti geldiğimiz durum ortada. İmkanlarım çerçevesinde alabildiğim farklı cihazları alıp inceliyorum konu açmaya değer bulduklarımın da konusunu açıyorum herkes faydalansın diye malum türk forumlarında son zamanlarda içerik üreten kalmadı gibi. Rica ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: alibaba

Üstad bu SNR yi nasıl yorumlamak lazım. Benimkine de bir göz atabilir misiniz?

SRA ve Bitswap neden kapattınız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Question-X -- 30 Mart 2021; 23:30:38 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.