Şimdi Ara

MODEM TAVSİYESİ MART 2021 (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
695
Cevap
16
Favori
104.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tcebeci1

Hocam bence bu saatten sonra çift bant olmayan modemlere pek bulaşma derim. Sadece bir öneri, umarım sorunsuz bir şekilde çözersiniz.

peki hangi modemi önerirsiniz hocam. Asus DSL N-16 düşünüyorumda.

• MissMacHoOo kullanıcısına yanıt

Hocam yazdığınız modem sadece 2,4 Ghz yayın yapıyor.

Asus modem istiyorsanız en azında Asus DSL AC-51 inceleyebilirsiniz. 5 Ghz desteği mevcut. Arkadaşım yeni aldı kullanıyor gayet memnun. Birde Asus DSL AC-750 var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 20 Haziran 2021; 19:29:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ogz

Benim aradığım asıl olay tutarlılık. Yani kafasına gore veri kaybinya da kilitlenme vs olmayacak. Keenetic her forumda çokca ovuluyor. Ben de teknik bilgiye çok sahip değilim ama şu durumda geri modelini alacağım galiba başka bir güçlü öneri gelm zse

TürkNet forumunun modem konularında DH'den daha yoğun kullanıdığını fark ettiğim için orada konu açtım. Benzer konular da mevcut. Yorumları takip edebilirsin. Gerçekten kullanan kişiler memnunum diyor. Övenlerin kullandığını neden beğendiğini göstermesi gerek yoksa yorumlara bakma.

https://forum.turk.net/t/75-mbps-baglanti-icin-modem-tavsiyesi/13331/5

• _ogz kullanıcısına yanıt

Hocam tutarlılıktan kastınız çok cihazla baş edebilen modem ise aşağıdaki resme bakmanızı rica edeceğim. Buradan alacağınız tavsiyeler ile HB de aynı ürünlerle ilgili yorumlarıda incelemenizi tavsiye ederim. Bazı farklı ürünlerde satıcı tarafından yazıldığı belli olan yorumlar olsa bile, modem konusunda yorumlar baya tarafsız hatta acımasız. Genel bir fikir sahibi olursunuz. Yukarıda bahsedildiği gibi forum TURKNET gibi bilgi paylaşım sitelerinide iyice inceleyip karar vermek en güzeli.

MODEM TAVSİYESİ MART 2021

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 20 Haziran 2021; 19:48:31 >

• forum.turk.net bilgi paylaşım sitesini biraz bende inceledim, insanların genelde bilinçli olduğunu görüp sevindim. En azında AC yani (5 Ghz - 2,4 Ghz) ve çoklu cihaz kullanımı konusunda bir fikir birliği oluşmuş. Bu şimdilik güzel ve yeterli. Markaya çok takılmamak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: tcebeci1

Hocam yazdığınız modem sadece 2,4 Ghz yayın yapıyor.

Asus modem istiyorsanız en azında Asus DSL AC-51 inceleyebilirsiniz. 5 Ghz desteği mevcut. Arkadaşım yeni aldı kullanıyor gayet memnun. Birde Asus DSL AC-750 var.

Hocam oda bütçemi aşıyor ya ondan dediydim. O bütçe aralığında ne bulabiliriz ki iyi.

• MissMacHoOo kullanıcısına yanıt

Doğrudur hocam, ille bir şeyler bulunur. Ben prensip gereği tek bant ve fiber için pek düşüncelerimi paylaşmıyorum. Hayırlısı olsun.

• uygun fiyata normal adsl bir modem tavsiyesi olan var mı(tplink hariç)
    16 mbit internet
    1bilgisayar 2 telefon kullanılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gael -- 21 Haziran 2021; 21:51:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keenetic Hero DSL siparişi verdim. Umarım olumlu bir gelişme olur.

• _ogz kullanıcısına yanıt

Hocam kullanıcı yorumlarınızı yazarsanız çok iyi olur. Yeni bir modem, insanlar merak ediyor.

• Önerebileceğiniz 1000TL altı broadcom çipsetli bir modem var mı ?

• MODEM TAVSİYESİ MART 2021

Merhaba herkese , yeni eve taşındım netspeedden altyapı sorgulama yapınca bu cıkıyor turknettten sorgulama yapınca ise adsl 16 mbit kapsıyor çıkıyor,türktelekomdan sorgulayınca ise hipernete uygundur diyor bunun nedeni nedir ?

hızıma uygun 500-600 tl civarlarında yeni bir modem alacağım ama inanın vdsl nedir adsl nedir fiber nedir anlamıyorum cocuklarıma bilgisayarda oyunlara yetecek bizde wifi ve netflixe yetecek herkes yüklenince donma veya kopma yapmayacak bir modem önerisi istiyorum sizlerden teşekküre diyorum

• hakannaykut H kullanıcısına yanıt

Hocam bildiğim kadarıyla Turknet yeni aboneler için Zyxel VMG 3625 T50B veriyor. Bence hiç kavram karmasına girmeyin bi deneyin derim.

Ben bu modemi kullanıyorum oldukça güzel bir cihaz. Tavsiye ederim.

Fakat sorgulamadaki boş port yok kısmı beni endişelendirdi. Bu durum sıkıntı oluşturabilir.

• tcebeci1 kullanıcısına yanıt
    Ne gibi bi sıkıntı mesela

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Invisible kullanıcısına yanıt

Broadcom BCM63168 chipsetli modemler çok stabildir fakat işin içine wifi ve çoklu kullanım girince 400Mhz işlemci ve Ram yetersiz kalır. Bunun için bu chipsete sahip modemi köprü moduna alıp, güçlü bir donanıma ve wifi AC'ye sahip routera bağlı kullanmak daha akıllıca olur. BCM63168 kullanan modemleri 100 liraya bulursunuz. Güçlü bir router için 900 liranız kalır, yeterli cihazlar bulabilirsiniz.

Örnek modemler: huawei hg630a, zyxel vmg3312-b10a, zyxel vmg8924-b10a

Router olarak kendi sattığım NBG6716 var iki adet, dilerseniz sahibinden link verebilirim. Buna benzer Qualcomm işlemcili routerlar tercih ederseniz başınız ağrımaz. Openwrt desteğide olursa on numara olur.

• hakannaykut H kullanıcısına yanıt

Saha dolabında yer kalmamışsa donanım takviyesi gerekebilir. Bu durumda bir müddet internet bağlayamazlar.

• Arkadaşlar Türknet kullanıyorum modemim AirTies 5650 modeli. Çok sık kopma yaşandığından arıza kaydı bıraktım, gelip uğraştılar baktılar tesisatta herhangi bir arıza bulamadılar. Sonunda müşteri hizmetlerinden biri arayarak sıkıntı modeminizde, defalarca kopukluk yaşıyorsunuz modem yüzünden dedi. Acaba vdsl modem öneriniz hangisi olur? 70 mb hız alıyorum.

• takip..

• Wifi6E Avrupa'da onaylanmış. (Abd de daha önce onaylamışmış)
    Bunun anlamı şu:
    Wifi6 modemlerin HW leri 6E yani 6ghz kanallarını desteklemeyebilir.
    Zaten wifi6 modem fiyatları da emtia yükselişinden payını aldı ve yükseldi. Şu aşamada wi-fi 5 modem almak daha mantıklı olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alibaba -- 16 Temmuz 2021; 21:10:51 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.