Şimdi Ara

MODEM TAVSİYESİ MART 2021 (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
695
Cevap
16
Favori
104.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tcebeci1

Hocam Zyxel VMG 3625 T50B yi bi araştırın isterseniz. Ben kullanıyorum çok memnunum. Tak çalıştır olarak bence f/p ürünü bir modem.

Vicdansız cihaz 5 ayda bir kere kopsana, yok  

Hocam wifi 5 ghz olması gerekiyormuş bahsettiğiniz de var mı? modemden pek anlamam.

• sile S kullanıcısına yanıt

Var hocam, onda sorun yok. 2,4 Ghz ve 5 Ghz.

Bence tek büyük eksikliği VPN yok.

İnternetiniz fiberse dikkat! O zaman konu değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 15 Haziran 2021; 21:15:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Var hocam, onda sorun yok. 2,4 Ghz ve 5 Ghz.

Bence tek büyük eksikliği VPN yok.

İnternetiniz fiberse dikkat! O zaman konu değişir.

Eyvallah sağol bir bakim o zaman

Hocam görmemiş olabilirsin diye tekrar yazıyorum. Hattınızın Adsl veya Vdsl olduğuna eminsiniz değil mi?

Fiber kullanıyorsanız işin rengi değişir.

• quote:

Hocam görmemiş olabilirsin diye tekrar yazıyorum. Hattınızın Adsl veya Vdsl olduğuna eminsiniz değil mi?

Fiber kullanıyorsanız işin rengi değişir.

Yok vdsl olarak hat açtırdım fiber değil.

Tamamdır hocam. Siz diğer arkadaşlarında tavsiyelerini bekleyin. Akıl akıldan üstündür.

Ben kullanıyorum çok memnunum, o yüzden dedim.

• wywh kullanıcısına yanıt

modem zaten yeni çift bant ama wireless max 30mbit bağlantı alabiliyorum. 2,4 ve 5ghz var modemde fakat güç düşük.

• yeni taşındığım evimde tüm odalarda eskisi gibi ethernet hattım malesef yok. 100mbit fiber hat kullanıyorum, daireye ethernet portu olarak geliyor. oyun ve işi için kullandığımdan hem toplantılarda kesilmemesi hem de düşük ping sürelerine ihtiyacım bulunuyor. aynı anda 2 pc, 4 telefon, 1 tv gibi çok sayıda cihaz bağlı olacak ve tümü 5ghz destekliyor. en uzak mesafe 9 metre kadar.

modemleri yakından takip edenler 1.5k altı modem tavsiyesinde bulunurlar ise sevinirim. bir de masaüstü bilgisayarım için kesintisiz çalışacak bir wifi alıcı önerisine ihtiyacım bulunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhk_mhk -- 16 Haziran 2021; 12:53:12 >
  • Arkadaşlar merhaba. Şu an kullandığım modem Airties5650 ve modemimde gün içerisinde neredeyse 10/15 kez kopma yaşıyorum. Bazen kapatıp açmam gerekiyor, bazense kendiliğinden geliyor internet. Sanırım degistirmenin zamanı geldi. Araştırmalarıma göre bir kaç model arasında kaldım.
    1-Fritz!Box 7530 (ikinci el 1000₺ civarına buldum)
    2- Keenetic Hero DSL
    3- TP Link Archer VR2800(yine ikinci el garantili 1200₺ civarı)
    Kullandığım internet TT Hipernet(vDsl) 100Mbps
    Hattımdan yaklaşık 82Mbps download değeri alıyorum.
    Airties arayüzünde baktığımda
    SNR Sınırı (dB) Gelen:9.9 Giden:26.1
    Hat Zayıflaması(dB) Gelen:0.0 Giden:0.0
    Güç(dB) Gelen:14.5 Giden 6.5

Stabil bir internet için Bu üç modemden hangisini önerirsiniz ya da başka onerebileceginiz bir model var mıdır?
    Modem ikinci el almak ne kadar mantıklıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ogz -- 20 Haziran 2021; 3:58:51 >
  • _ogz kullanıcısına yanıt

Hocam eğer 7530 AX olsaydı biraz duraksardım, düşünürdüm, kafam karışabilirdi. Fakat mevcut durum itibarıyla sizin yerinizde ben olsam çoktan Keenetic Hero DSL siparişini verirdim.

Terazi üzerine koyduğunuzda ham haliyle neredeyse aynı olan fakat ekstra özellikler ve dolayısıyla yazılım bakımında zayıf olan Zyxel VMG 3625 T50 bir seçenek, fakat gördüğüm kadarıyla siz internet teknolojisi ile içli dışlı bir arkadaşımızsınız. 3625 T50B (tak-çalıştır-keyfine bak-sorun çıkarsa wifileri ayırırsın düzelir) tarzı bir modem olduğundan size biraz yetersiz gelebilir.

Sıfır FritzBox 7530 AX alma imkanı zorlanabilirse (fakat sanırım Almanyada nasıl olsa satılıyor diye fiyatı delirmiş durumda), o zaman zaten hiç başka bişey konuşmanın anlamı yok. Onunda iyisi Asus AX82U, bu modem zaten ayrı bi dünya. Çok iyi uçuyo, çok iyi kaçıyo  

Şaka bir yana yazdıklarım tamamen kendimi sizin yerinize koyup alabileceğim tercihler olurdu. Siz diğer insanların görüşlerinide bekleyin. Evimde bir sürü satılabilecek kullanılmış elektronik alet var sırf insanlarla uğraşmamak için gerekirse açıp kurcalayıp sonrada arkadaşlarıma hediye eden biriyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci1 -- 20 Haziran 2021; 10:38:38 >

• Arkadaşlar selam benimde bu sabah itibarıyle 4 yıldır kullandığım ttnetin verdiği tplink w9970v3 modemim bozuldu sanırım, power ışığı sürekli yanıp sönüyor modem açılmıyor. Garantisidi bitmiştir yüksek ihtimalle. Türk telekom altyapısını kullanıyorum 35 mbps’ye kadar limitsiz fiber kullanıyorum. Ev kullanımı için bu zamanlarda hangi modemi almalıyım? Yine aynı modemden mi alıp devam edeyim yoksa Asus marka modememi geçiş yapayım, yada sizin önereceğiniz başka bir modemmi?

• Merhaba. öncelikle bütçem 500-600 civarı. En büyük önceliği bağlantının kopmaması. şuanda AirTies 5650TT (TTNet modemi) kullanıyorum. Yıllardır beni üzmedi ara sıra kapanıp açılıyor ama genel olarak baktığında pek kopma yaptığı söylenemez. Sadece PC açılınca voltaj düşüyor sanırım modem kapanıp açılıyor. Akım korumalı priz de var aslında bilgisayarda ama modemde yok. Modem odadaki diğer prizde...

Evde 8-10 arası Wi-Fi kullanan cihaz var. Hız 53mbps ama nedense TürkNet'in sayfasında alt daireye gelen hız 83 görünüyor. O da modemden midir bilmiyorum.

Wifi hızı ve çekim gücü iyi olsun, dayanıklı olsun isityorum. Arayüzü de öyle tıklayınca 20 saniye sonra tepki vermesin yeter.

Önerlerinizi bekliyorum.

• tcebeci1 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam. Keenetic ağır basıyor bende de. Lakin bu marka ile ilgili "fazla şişiriliyor" diye yazanlar da mevcut. Söylediğim modelin incelemeleri de hep özelliklerini anlatma şeklinde olmuş. Başka modemlerle karşılaştırmalı test eden göremedim henüz.

• _ogz kullanıcısına yanıt
    Keenetic kullanmadığım için yorum yapamam ama Fritzbox la ilgili her türlü sorunuza cevap verebilirim. Halen 7520 kullanıyorum ( aslında 7530 ama 1&1 için özel yapılmış)
    Fritzbox da
    5xxx fiber
    6xxx kablo
    7xxx dsl modemler
    AVM firması ev telefonu ve Dect entegrasyolu ürünler üretiyor. Dect üzerine inşaa edilmiş akıllı ev otomasyonu ürünleri var.

Yazılım desteği (en önemli konu bence) konusunda Fritzbox çok iyi, Keenetic de aynı şekilde; bu iki marka Asusu falan geride bırakır. Asus çok fazla çeşit ürünü olduğundan ben mesafeli duruyorum. Mesela AC68 serisi kullanıcıları çok memnunken, daha pahalı AC88 kullanıcıları çıldırma noktasındaydılar.

Sadece network ürünleri üreten firmalar bana daha fazla güven veriyor. Cisco, Netgear, Avm, Keenetic vs

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wywh

Şu keenetic fanboyları her yerde "uçuyor, kaçıyor, birçok ayar var" diye diye millete modem aldırıyorlar. Tamam yazılımı güzel(OpenWRT fork) ama xDSL ve kablosuz sinyalinde başarılı olmadıklarını 2-3 ev kullanıcısında deneyimledim bizzat. Bu arkadaşlara reklam için para mı veriyorlar anlamıyorum. Ölümüne Keenetic savunanların genellikle teknik bilgilerinin olmadığını görüyorum. 80 liralık Lantiq yongalı modem OpenWRT ile yeniden doğarak 500 liralık keenetic modellerin rakibi olabiliyor oysa.

Hocam benim bilgim yok meslea herkes Keneetic öneriyor ve alıyor diye trene ben de binecektim. Ne tavsiye edersiniz? ZyXEL alacaktım ama daha önce 3312 midir nedir TTNET'in verdiği modemi vardı aşırı berbattı o yüzden almak istememdim şu T50B'yi ama bilemedim.

• Zyxel alacaksanız uçuk fiyata modem almanıza gerek yok. @wywh söylediği gibi Lantiq yongalı P2812 alıp Openwrt kurun ya da hazır satanlar var forumda onlardan temin edin kafanız rahat olur. Şuan 3 yıldır kullandığım Asus AC51 modemi mi bir kenara attım bunu kullanıyorum efsane bişey. Kullanırsanız farkı göreceksiniz zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: admestos

Zyxel alacaksanız uçuk fiyata modem almanıza gerek yok. @wywh söylediği gibi Lantiq yongalı P2812 alıp Openwrt kurun ya da hazır satanlar var forumda onlardan temin edin kafanız rahat olur. Şuan 3 yıldır kullandığım Asus AC51 modemi mi bir kenara attım bunu kullanıyorum efsane bişey. Kullanırsanız farkı göreceksiniz zaten.

aslında amacım wifi5 modem almaktı. ev içi cihazlarda baglantı hızı için ama dediğinizi değerlendireceğim.

• Arkadaşlar merhaba. 300 350 tl civarında bütçem var modem alacağım. Sizce fiyat performans olarak hangi modemleri önerirsiniz ?

• Benim aradığım asıl olay tutarlılık. Yani kafasına gore veri kaybinya da kilitlenme vs olmayacak. Keenetic her forumda çokca ovuluyor. Ben de teknik bilgiye çok sahip değilim ama şu durumda geri modelini alacağım galiba başka bir güçlü öneri gelm zse

• MissMacHoOo kullanıcısına yanıt

Hocam bence bu saatten sonra çift bant olmayan modemlere pek bulaşma derim. Sadece bir öneri, umarım sorunsuz bir şekilde çözersiniz.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.