Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Modem Tavsiyesi

7
Cevap
0
Favori
274
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      166 Mesaj
      09 Nisan 2012 14:19:24 Konu Sahibi
      İyi günler herkese, başlıktan anlaşılacağı üzere bir tane modeme ihtiyacım var.

-Download 100 Mbit, upload 20 Mbit internet bağlantısı var.
      -Evde internet kullanan şu an 7 cihaz var fakat şu andaki modemim 5 bağlantıya izin veriyor, bu da sıkıntı yaratmaktadır.
      -Cihaz sayısı daha da artabilir mesela sayı 12 ila 20 arası olabilir.
      -İnternet girişi RJ45 yani ethernet. Telefon da modem yoluyla geliyor. Telefon modeme takılı olacak.
      -Lan olarak sadece 2 tane RJ45 kullanıyorum. Diğer cihazlar Wi-Fi kullanıyor. Bu gidişle diğer cihaza access point alıp onu da Wi-Fi yoluyla internete bağlamayı düşünüyorum.
      -Şu anda kullandığım modem 192.168.1.2 şeklinde ip ataması yapmıyor. Direk 88.xxx.xxx.xxx şeklinde ip ataması yapıyor. Böylece başka yerlerde Dreambox yayını izleme olanağı buluyorum. Çok da önemli bir olay değil ama bilgilendirmek istedim.

Her türlü tavsiyenize açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İsveç Köftesi -- 9 Nisan 2012; 14:30:23 >

|
      |
    • Binbaşı
      1460 Mesaj
      09 Nisan 2012 20:19:47
      20 mb interneti superonline'dan mı alıyorsunuz eğer öyleyse bende dükkana bağlattırdım ortak internet olmasın diye herhalde, verdikleri modem 5 cihaza kadar ip dağıtıyor ve sadece sistemden bağlanıp kendileri bu sayıyı artırabiliyor
      09 Nisan 2012 23:28:33 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: dento35

20 mb interneti superonline'dan mı alıyorsunuz eğer öyleyse bende dükkana bağlattırdım ortak internet olmasın diye herhalde, verdikleri modem 5 cihaza kadar ip dağıtıyor ve sadece sistemden bağlanıp kendileri bu sayıyı artırabiliyor

Mesajınız için teşekkür ederim.

Kullandığım servis sağlayıcısı Superonline değil fakat herhalde sizin dediğiniz sistemle işliyor. Onlara mesaj yolladım, sonucunu buraya yazacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      10 Nisan 2012 17:46:11 Konu Sahibi
      Herhalde 5'ten fazla IP'ye izin vermiyorlar. Bu durumda modeme Access Point takarsam diğer cihazlar Wi-Fi yoluyla Access Point sayesinde internete bağlanabilir mi?
      |
      |
      10 Nisan 2012 20:37:43
      bağlanamaz sonuçta access point'te ip'sini modemden alıyor router yardımıyla çözülebilir herhalde
      |
      |
      10 Nisan 2012 20:42:53
      aynı sorun bende de var idi ama sebebi tek portlu kablo modem kullanıyor olmamdı elimde bulunan tp-link modem ile bu işlemi yapabilirmiyim diye tp-link yardım hattına yazdım yetkilinin bana yazdığı mektubu paylaşıyorum belki faydası olabilir
      Kablonet kullanıcısıysanız, kablonetin size verdiği gerçek IP’yi alıp, kablolu veya kablosu olarak 192.168.1.0 networküne çoklamak için ADSL modem kullanılamaz. İhtiyacınız olan ürünler TL-WR ile başlayan Wireless routerlarımızdır. Modem sadece DSL üzerinden route özelliğine sahiptir. Telefon hattını giriş yaptığınız RJ11’i RJ45 ethernet ortamına route eder, sizin ihtiyacınız olan kablonet modeminizden çıkan kabloyu takacağınız ve diğerlerinden ayrı bir arayüz olan RJ45 girişine sahip bir cihazdır. Lütfen aşağıdaki resme bakınız. Kablonetten gelen kablonun ucundaki gerçek IP’nizi cihazın mavi portu alacak ve sarı portlar ve kablosuz üzerinden 192.168.1.0 networküne çoğaltacaktır.

|
      |

• Teğmen
      166 Mesaj
      11 Nisan 2012 00:34:57 Konu Sahibi
      Galiba sizin belirttiğiniz gibi bir cihaz buldum.

http://www.asus.com/Networks/Wireless_Routers/RTN12_C1/

O zaman güzel bir Wireless Router bulup o işi halledeceğiz. Teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      11 Nisan 2012 09:24:42
      rica ederim kolay gelsin
      |
      |
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,153
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.