Şimdi Ara

MODEM TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
2.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkese merhaba 6 kişilik bir aileyiz. Oturduğumuz evde 4 kablolu 6 kablosuz olmak üzere 6 cihaz interneti kullanıyor. Ayrietten wifi güçlendirici aracılı 3 cihaz daha kullanıyor. Anlayacağınız oldukça fazla internet kullanan cihaz var. Ancak biz ttnetin verdiği bedava modemle işi ilerletmeye çalışıyoruz. Son zamanlarda düzgün çalışmamaya başladı bahsettiğim şartları kaldırabilecek düzgün bir modeme ihtiyacımız var. Bu modemi de eski modemimiz vdsl destekli olmadığı için verilmişti diye hatırlıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• Merhaba, kullandığım daha önce bir kaç kişiye de tavsiye ettiğim modemi tavsiye edebilirim. Eşdeğerlerine göre fiyat performans olarak oldukça güzel bir cihaz ve marka olarak güvenilir bir marka.
    https://www.hepsiburada.com/zyxel-vmg3625-t20a-dual-band-ac-1200-mbps-wireless-4-port-gigabit-vdsl2-adsl2-modem-router-p-HBV00000RVCE9

Aşağıdaki konudaki bilgilere dayanarak aldım ve oldukça memnun kaldım. Konuyu inceleyebilirsin aklında takılanlar varsa.
    https://forum.donanimhaber.com/zyxel-vmg3625-t20a-kullanici-yorumu--142759038#142759038

• Çok sayıda bağlantı varsa MU-MIMO özelliği olan modem almalısınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • UP önereceğiniz bir model var mı?

• hocam bütçenizi bilmiyorum ama bütçe sıkıntı değilse şiddetle keenetic extra dsl öneririm (450tl civarı)

daha ucuz bir 5ghz modem arıyorsanız "vmg3625-t20a" tavsiye ederim (360tl civarı)

eğer daha ucuz ve 5ghz olmayan ama güncel modem arıyorsanız "Keenetic Omni DSL" tavsiye ederim (260tl civarı)

ve bir de sadece türknet'e yeni abone olurken seçip satın alabileceğiniz 5ghz li "ZyXEL VMG8623-T50B" modemi de tavsiye ederim öyle bir şansınız varsa. (324 tl türknet'in satış fiyatı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PONRO -- 18 Nisan 2020; 12:3:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çoğu modem 2 sene garanti verirken keenetic 3+1 yıl garanti veriyor alacağın modem tercihlerinde garanti süresini de göz önünde bulundurmani tavsiye ederim

• Kesinlikle Keenetic ExtraDSL modelini incelemeni ve almanı tavsiye ederim çok güzel bir ürün yapmışlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Up !!
  • 4 kablolu, 6 kablosuz toplam 10 yapar.
    Ayrıca 3 daha demişsiniz 13 yapar.

• PONRO kullanıcısına yanıt
    Türknet 35 mb için bu 2 modemden hangisini önerirsiniz. f/p kasmasam archer serisinden vazgeçmem ama bu 2 si daha uyguna geliyor ? Bu arada evim dublex

Keenetic Extra DSL AC1200 4x5dBi Cloud VPN WPA3 Amplifier USB 4xFE VDSL2/ADSL2+ Fiber Mesh WiFi Modem Router

Zyxel VMG3625-T20A Dual-Band AC 1200 Mbps Wireless 4 Port Gigabit VDSL2/ADSL2 Modem Router

• quote:

Orijinalden alıntı: maverix

Türknet 35 mb için bu 2 modemden hangisini önerirsiniz. f/p kasmasam archer serisinden vazgeçmem ama bu 2 si daha uyguna geliyor ? Bu arada evim dublex

Keenetic Extra DSL AC1200 4x5dBi Cloud VPN WPA3 Amplifier USB 4xFE VDSL2/ADSL2+ Fiber Mesh WiFi Modem Router

Zyxel VMG3625-T20A Dual-Band AC 1200 Mbps Wireless 4 Port Gigabit VDSL2/ADSL2 Modem Router
    T20A eski model kaldı yerine VMG3625-T50B geldi yeni nesil Econet EN7516 chipset mevcut aynı modemin ISP versiyonu VMG8623-T50B olarak Türknet veriyor zaten ki fark VOIP olması ve Firmware i ISP ler için özelleşmiş olması 3625-T50B daha açık bir model T20B alınacağına bunu tavsiye ederim. yada bir kaç hafta daha beklenir ise sözde basın bülteninde çıkmış olan ama daha bir çok noktaya gelmeyen TP-Link Archer VR2100 de düşünülebilir
    https://www.vatanbilgisayar.com/zyxel-vmg3625-t50b-300mbps-866mbps-vdsl-destekli-kablosuz-ac-4-port-adsl2-modem.html

TP-LINK Archer VR2100 Basın Bülteni
    https://www.tp-link.com/tr/press/news/19028/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceleciburak -- 22 Temmuz 2020; 11:59:3 >

• 10-15 cihaz günümüzde bi ev içinde çok fazla değil.

Benim stabil bağlı o kadar chaz var evvde yer yer 20-25 lere çıkıyorum.

Keenetic modellerinden bütçene uygun tavsiyem olabilir.

Altyapın nedir?

Telefon kablosu ile DSL mi yoksa ethernet kablosu ile mi geliyor bağlantı?

• quote:

Orijinalden alıntı: a manly man

Bu mesaj silindi.

Uploadınız 52 kbps. Gelen ttnet ekipleri hatırladığım kadarıyla sadece downloadı ölçüyor sizin download 6000 kbps. Sizin sorununuz upload hızınız çooook düşük olduğu için internetinizin performans sorunu yaşıyor.

• Arkadaşlar Huawei HG255s modemini kullanmaktayım. Kablo ile sıkıntı yok fakat telefondan laptop üzerinden wifi ile bağlandığımızda çok ciddi sıkıntılar yaşıyoruz kopmalar yavaşlamalar. Araştırdım ve Kablosuz ağ istatistiklerinde çok yüksek değerlerde hatalar olduğunu gördüm. Değişim talebim reddediliyor. Bende uğraşmaya vaktim olmadığı için yeni uzun ömürdü 500tl bütçe civarında yeni bir modem almaya karar verdim. Superonline fiber 100mbit kullanıyorum. 4 kişilik bir aileyiz TV+, Laptop, ve masaüstü PC kablo ile bağlı yani LAN girişi 4 adet olacak. Ve Wifi konusunda beni üzmeyecek bir cihaz arıyorum lütfen önerilerinizi bekliyorum.

• Jokeriss kullanıcısına yanıt

Sayın arkadaşım, şahsen ben Zyxel VMG 3625 T50B kullanmaya başladım. Yeni ve gayet güzel bir modem, sorunsuz kullanıyorum.

Keenect Extra Dsl de harika bir modem. Kullanıcı memnuniyeti çok yüksek. Gördüğüm kadarıyla yazılımı çok iyi.

Zyxel VMG 3925 te güzel fakat biraz pahalı.

Problemi 4 bilinmeyenli içinden çıkılamayacak hale getirecek, fakat şimdide wifi 6 teknolojili modemler var.

Seçim zor, Kolay gelsin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.