Şimdi Ara

Modem sebepsizce Superonline tarafından 'yeniden başlatılıyor'. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
3.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bir cuma gününe daha girdik ve yine Superonline yaptı yapacağını. Yazdığım on satır yazı Superonline sayesinde kayboldu!

Her cuma "zamanlanmış görev" gibi oluyor bu. Saati belli olsa bari, ona göre tedbirimizi alırız en azından, ama o da belli değil ki. Geçen cuma saat 2:04'te oldu, ondan önceki cuma 1:30'da olmuştu. Bugün ise 1:24'te.
  • Modemle ilgisi olmayabilir, Airport extreme de hattan koptu baglandi, yani baglanti dusmesi oluyor olabilir?

Loglara baktiniz mi? Restart ile ilgili birsey var mi?
  • nofearl N kullanıcısına yanıt
    2014-11-28 01:24:44 Daemon Management cwmp 1 User ACS reboot from the WAN side.
  • kontratak kullanıcısına yanıt
    Benim modem de bugün 2:30 3:00 arası iki kez reboot edildi.Sık sık gece yarısı bu olay başıma geliyor.
  • IsO6 kullanıcısına yanıt
    Bence de bu sebepten reset atılıyor. Bana da denk geldi bir sefer, baktım bağlantı yok, hemen yeniden bağlandı. İnsan huzursuz oluyor tabii.
  • o yetmezmis gibi dns`leri de sifirliyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontratak

2014-11-28 01:24:44 Daemon Management cwmp 1 User ACS reboot from the WAN side.

Dogrusun uzaktan reboot.

O zaman kullanici adi Root sifre gcs_3l25_Ivb (kaynak:http://forum.donanimhaber.com/m_99599747/tm.htm ) olarak giriyorsun modeme, gelismis altindaki CWMP den TR069 ozelligini tamamen kapatiyorsun, uzaktan modemini kontrol edemiyorlar...
  • Cihazı resetlemeyi denediniz mi? Belki bir güncellemeyi alamadığı için sürekli kapanıp aılıyordur. Genelde pirelli cihazlarda, eğer bir sorun varsa resetlemek gerekir. Tüm bilgiler yeniden yüklenince sorun çözülürdü.
  • nofearl N kullanıcısına yanıt
    Çok sağol, kapadım TR069'u. Bu konuyu da görmemişim, bayağı yararlı bir konuymuş.

Bu arada, ne kadar çok özelliği kapalı tutmuşlar, anlamak mümkün değil.
  • kontratak kullanıcısına yanıt
    Yasak yasak nereye kadar...
    Forumdan arkadaşlar sağolsunlar,ilacını veriyorlar.
  • Az önce aynı şey başıma geldi. Bu olay aslında her hafta 1 kere gece saatleri banada oluyor ama bu sefer oyundayken oldu ve 39-0 olan yenilgisizlik serime 1 yenilgi eklendi bu bağlantı kopması yüzünden. İstatistik rekorumun içine ettin superonline, harikasın superonline, harikasın Türkiye! Bıktım bu ülkeden ve sorumsuz kurumlarından... Resmen dünya rekorum gitti şuan oyunda dünya birincisiyken ikinciliğe geriledim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.