Şimdi Ara

modem router

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evimde 100 mbps net kullanıyorum fakat modem eski telekom moodemi yatak odasında tek diş 8mbps hıza düşüyor
    kablolu kullanımda hız 90 larda
    merak ettiğim iyi uygun fiyata bir modem alayım diyorum karşıma hep router cihazlar çıkıyor bir kere bu cihaz modem değil arama google arama sonucunda neden çıkar ayrı konu öğrenmek istediğim router mi almalıyım modem mi
    router zaten kendi modem olmadığından yine neti eski modemden alacak ve hız kalitem yine artmayacak diye düşünüyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Router cihazlar modem ile kablolu bağlantı yapacağı için modem kablolu kaç mbps hız gönderirse onu alacak. Duruma göre kabloluda hız sorunu yoksa router düşünebilirsiniz yoksa modem alabilirsiniz. Modem olarak minimum Zyxel vmg3312 (399tl) - vmg3925 (599-659tl)
    Router olarak nbg6604 (399tl) düşünebilirsiniz

• dipsit54 kullanıcısına yanıt
    süper özetlemişsin taşlar yerine oturdu yinede keşke aradan o eski modemi çıkartsaydı sevgili routerler neyse vardır bildikleri belkide maliyet görünürde 100 mbps turknet 100 mbps eski modem kabo ile mi 4a router e iş düşecek gibi 185 e trend yada n11 de görmüştüm m. park avm mi mağazada sanırım 240
    bu fiyata hem güçlü modem hem güçlü dağıtıcı alamayacağıma yada mümkün olmayacağında mi 4a kafi gibi

• ozer81 O kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir durum var mesela kablo net kullanıyor olsaydınız piyasada doğru düzgün docsis uyumlu modem yok ve mecburen router kullanmanız gerekiyor. Veya dublex dairede 2 modemi aynı anda kullanamayacaksiniz router a kablo çekip kullanmanız icin

• Merhaba iyi günler dilerim. Benim evde ufak çaplı bir problemim var ama çözülür gibi geliyor. Şimdi ben Türksat fiber veya uydunet ona bağlantı yaptım. Modem bu: İnfinity 401
    Eve geldiler aşağıda ki hattan kablo çektim arka odama kadar yaklaşık 40-50 mt kadar. Hız testi yaptığım zaman telefonumdan bu sonuçları alıyorum.

modem router

En altta ki ilk modem olan netmaster uydunet olan.

Sorunum şu ben gittim içeride ki oda için yaklaşık 16mt cat6 kablo çekerek ikinci modem satın aldım. Modeli ise şu: Zyxel NBG-418N v2 bu modem için arka tarafından WAN giriş yapacaksın dediler kabloyu fakat bağlantı yaptığım zaman Wi-Fi ile bağlantı sağlanmıyor ve internet girmiyor. Normal 1-2-3-4 soketine taktığım zaman internet ve Wi-Fi alıyorum fakat hızlar bu şekilde oluyor. Ne yapmam gerekiyor sizce? O tarafta çünkü iptv izlenmesi gerekiyor ve sonuçlar maalesef bu şekilde.

• en altta 95.7 almışsın o modemden kablo ile çek yada iyi bir routerden wifi bağlanmayı denemelisin

Uydunet WAN kısmı olmadığı için normal 1 e taktım Router kısmının WAN var ama aktif olmuyor 1 e takınca da bu sonuç alıyorum. Kablo da yeni. En fazla 15 metre çekildi kablo. Nerede yanlış yapılmış olabilir.

• yeni router alacağım tecrübem az belki wan eksikliğinden olabilir

Aldın mı modem?

• router alacağım kasım ilk haftası

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.