Şimdi Ara

Modem kurulum sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
3.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Olayı basitçe yazıcam lütfen yardımcı olun çözemedim bu modemi.
    Edimax AR-7167WnA aldık (hem modem hem router yazıyo).Kurulumu doğru düzgün yapamadım.Kablosuz olarak kurulumu tamamladım hatta şuan kablosuz olarak bağlanıyorum ama bağlantı yaparken şifre istemiyor, kurulumda da şifre koydum Denetim Masası\Ağ ve Internet\Kablosuz Ağları Yönet burdan özelliklere tıklayıp aynı şifreyi yine koydum ama bağlanırken şifre istemiyor.Birde ekranın sağ altında bağlantıya tıkladığımda bağlantı var ancak ünlem işaretide var ve bağlanmadan önce bu uyarıyı veriyor "bu ağ üzerinden gönderilen bilgiler başkaları tarfından görülebilir". Kablosuz olarak bu şekilde bağlandım ama web arayüzüne giremiyorum.Kurulum klavuzunda default kullanıcı adı ve şifre verilmiş onları giriyorum ama yok, kurulum sırasında ttnet ıd ve şifresini istedi onları da yazıyorum yinede giremiyorum.

Diğer sorunsa modemi ethernet bağlantısıyla pcye okutamadım.Driverler güncel kurulu kabloda da sorun yok ama görmüyor.Edit:ethernet sorunu çözüldü diğerleri aynı

edit2:ethernet sorununu çözdüm ethernetle yada kablosuz olarak bağlanabiliyorum, web arayüzüne girme işide tamam.

Tek sorun kablosuz da bağlan dediğimde direkt bağlanması ve güvenlik türünde güvenli değil yazması(ünlem işareti var)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeson01 -- 7 Şubat 2012; 19:11:39 >

• slm. modemin arayüzüne girip wireless ayarlarından wpa yada wpa2 şifre koyman gerekli.
    şifreyi bilgisayardan koyamazsın modemden koyacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

slm. modemin arayüzüne girip wireless ayarlarından wpa yada wpa2 şifre koyman gerekli.

hocam arayüzü biraz inceleyince çözmüştüm onu şifreyi koydum ilk bağlandığımda şifre istedi yazdım ve girdim yani halloldu ama ondan sonraki bilgisayarı her açtığımda otomatik olarak bağlanıyor, bağlantıyı kes sonra tekrar bağlan dediğimde şifre istemiyor bunuda haledebilseydim güzel olcaktı.Bu haldeyken bile başka bilgisayarlar bağlanmak istediğinde onlara şifre soracaktır sanırım.

edit.sorunu çözdüm çok şükür
    Denetim Masası\Ağ ve Internet\Kablosuz Ağları Yönet den bağlı olduğum ağın özelliklerine girip güvenlik sekmesinden güvenlik seçeneklerini açık şifreleme türünü açık olarak değiştirdim aksi halde şifre orada yazdığı için bana sormuyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeson01 -- 9 Şubat 2012; 12:01:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aeson01

quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

slm. modemin arayüzüne girip wireless ayarlarından wpa yada wpa2 şifre koyman gerekli.

hocam arayüzü biraz inceleyince çözmüştüm onu şifreyi koydum ilk bağlandığımda şifre istedi yazdım ve girdim yani halloldu ama ondan sonraki bilgisayarı her açtığımda otomatik olarak bağlanıyor, bağlantıyı kes sonra tekrar bağlan dediğimde şifre istemiyor bunuda haledebilseydim güzel olcaktı.Bu haldeyken bile başka bilgisayarlar bağlanmak istediğinde onlara şifre soracaktır sanırım.

edit.sorunu çözdüm çok şükür
    Denetim Masası\Ağ ve Internet\Kablosuz Ağları Yönet den bağlı olduğum ağın özelliklerine girip güvenlik sekmesinden güvenlik seçeneklerini açık şifreleme türünü açık olarak değiştirdim aksi halde şifre orada yazdığı için bana sormuyordu.

bu modemin CDsi lazım bana sende var mı ?

• Hort!!!

Sorum şu ki pc yok bende modemi WiFi şifresi yok reset atıldıktan sonra

Telefondan halledebilir miyim acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.