Şimdi Ara

Modem ışıkları sönmemesine rağmen internet kopması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aslında teknik destek bölümüne bir konu açmıştım ama sanırım buraya açmam daha mantıklı. Sıkıntı başlıkta yazdığı gibi arkadaşlar. Modemde hiçbir ışık sönmemesine rağmen. İnternetimde 1 dakikalığına falan kopma yaşanıyor. Sıkıntı modemde diye düşünüp farklı bir modemle kullandım bir süre fakat sonuç hala aynı. Millenicom kullanıyorum onları aradığımda da dsl ışığı sönmediği için kopma gözükmüyor derdimi anlatamıyorum. Modem değerlerini de atıyorum buraya. Bi fikri olan var ise lütfen paylaşsın çünkü aşırı can sıkıcı bir durum haline geldi bu. Buarada paketim 50 download 8 upload.

Modem ışıkları sönmemesine rağmen internet kopması

• Işıklar sönmediğine göre iki ihtimal var,

1. Bilgisayarınızda veya ethernet kablonuzda sorun olabilir
    2. Millenicom kaynaklı kesinti oluyor olabilir.
  • Öyle 1 dakikalık gibi kısa kopmalarda ışıklar sönmeyebilir, yani modemin algılama süresiyle âlakalı durumlar var.

Aşağıdaki videoyu izle, mesela kablo kısadevre esnasında da cihaz koptuğuna dair hızlı bir algılamada bulunmuyor baya bekliyor hâlbuki kablo kısadevre edildiğinde bağlantı direk kopmuştur, aynı şelkilde kabloda kopukluk veya temazsızlık olduğunda da aynı şekilde modem bu durumu geç algılayacaktır v.s.

Modem ışıkları sönmemesine rağmen internet kopmasıGüven keleşyoutube
    Santralden evimize kadar gelen sinyalin güzergahı üzerinde kısaca bilgi verdik Ölçüm yaptık Kısaca arızaları ile ilgili bilverdik Kendimiz arıza oluturduk ablo su alırsa ne olur. Kısa devre olursa sonuç nasıl olur Splitter bağlantı sorunları. instagram: internetarıza #adslinternet #vdslinternet #internetaltyapisi
    https://www.youtube.com/watch?v=JtZJ9Xk_vy4&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 6 Ağustos 2021; 17:53:24 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.