Şimdi Ara

Modem Güncellemesinden Sonra Genel Bağlantı Sorunları Başladı ( Herkes İçin Geçerli )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir tek ben muzdaribim sanıyordum ancak modeme gelen son güncellemeden sonra forumda okuduğum konulardan anladığım kadarıyla bu güncelleme sorunlu bir güncelleme..
    Herkes sürekli bir bağlantı kesilmesinden bahsediyor.Özellikle 19.00-23.00 arası olan yavaşlık ve kesintiler artık çok can sıkmaya başladı.Bu durumun derhal önüne geçilmesi gerekiyor

• Ne güncellemesi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CBW 383z4 kullanıyorum. Herhangi bir kopma vs. yok.
  • Hangi cihazlara ne zaman güncelleme geldi ? Sanırım kaçırmışım ama bir kablonet kullanıcısı olarak hiçbir sorun yaşamıyorum.
  • CBW-383ZN Kullanıyorum Duruma sonuna kadar katılıyorum . Kasmayan internet kasmaya , artmayan ping artmaya başladı
    CBW-383ZN_0081.545.392116mp5.799.008 olan mevcut yazılım
    CBW-383ZN_0081.545.392116mp5.799.009 olmuş . ben sorunu yazılımı düşürmekle çözdüm . sitesinden yazılımı indirip kurun düzeliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: stxanger

bende de güncelleme oldu ama herhangi bir kopma olmadı fabrika ayarlarına bir dönün.

çevrenizde size yakın aynı kanal frekansını kullanan modem (wifi) yoktur eğer bir apartmanda alt kat üs kat yan katlaR MODMLERİNİ AÇIK BIRAKIP YAKIN FREKANSLARDAN KNALLARDAN WİFİ ÇIKIŞI YAPSALAR SÜREKLİ SORUN YAŞARSINIZ.
  • 50 ve 100 Mbps hız alan kullanıcıların kablosuz modem ayarlarının yapılandırılması gerekmektedir. Bu doğrultuda modem arayüzünde

1.Kablosuz sekmesinin altında yer alan OBSS Varlığı'nın 0 (Devre Dışı) olarak ayarlanması,

2.Band Genişliği'nin 40 Mhz olarak seçilmesi

3.Kontrol Kanalı İçin Yan Band (Yalnız 40 Mhz) bölümünün de "Üst" olarak işaretlenmesi gerekmektedir.

Bu ayarların dışında Kontrol Kanalında da uygun kanalın tercih edilmesi önemlidir.

Dilerseniz Destek Hattımızı arayarak tarafımızca ayarların yapılandırılması konusunda yardım alabilirsiniz.

kaynak:https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/136626978

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.