Şimdi Ara

Modem değişimi = Hız mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, hattım kötü olduğu için 10mbit'e hızım sınırlanmıştı.

Eski dandik modemi yeni güzel bir model ile değiştirdim. Eski ve yeni değerleri aşağıya koyuyorum acaba turknet'e başvursam hızımı arttırabilirler mi?

Modem değişimi = Hız mı?

Hat zayıflaması neden arttı hiç bilmiyorum

• İç tesisattaki kabloların oksitlenmis olabilir. Genelde sorun bu oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burakkosucu kullanıcısına yanıt
    yok dostum burada kapasite bu. 2 resim arasında 5dk var. oksitlenme olduysa bile 5dk'da olmaz

10bmit yerine 12-13mbit vs. alsam yeterli beklentim zaten 16bmit değil.
  • sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    Yılların bakır altyapısı. Artık her yerin fiber olmasi gerekli. Bakıra yatırım bitti artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Modemden kaynaklı hız değişkenlik gösteriyor gerçekten. Airtıes modem 2010 yılındaki modem vardı tek port. TV için bağlantı gerekti Router yerine dsmarta tarifeye ek 4 port modem istedim. D link marka verdiler. Airties modem ile ulaşılabilir hız 17 18 ken d linkle 12 13 görünüyor. Değişim talebine bulunabilirsiniz demişlerdi ama fırsat bulup İade edemedim. Kaldı öyle Router olarak kullandım bende modemi

Şimdi netspeed e geçicem sonrasında vdsl için başvuru yapacağım. Airties modem almayı düşünüyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aynı port üzerinden ADSL vereceklerse hızın yükselmesi zor. VDSL vereceklerse belki yükselebilir. Ama santrale uzaksınız sanırım VDSL vermeyeceklerdir büyük ihtimal. O yüzden yapılacak çok bir şey yok.

Belki sıfırdan yeni iç tesisat kablosu çektirirseniz hat değerlerinizde iyileşme olabilir.
  • nomadio N kullanıcısına yanıt
    Eskiden snr marjı 6db'de kaldığı için 10mbit'e sabitlenmişti. Yani öarjı düşüre düşüre max hızı bulmuşlar. 6'dan fazla düşürmemişlerdi.

Şimdi ise 8.1db oldu. 1-2mbit artış olamaz mı acaba en azından? 6db'de bile öyle sık sık kopma vs. olmuyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 5 Kasım 2018; 19:39:48 >
  • Ben 5db kullanıyorum hiç bir kopma vs yok. ASUS modemlerde SNR ayarlama özelliği var o sayede istediğim şekilde ayarlayabiliyorum. Kopma olmaması için hattının stabil olması önemli. Herhangi bir dalgalanmada SNR düşebilir ve DSL bağlantın da kopabilir.

Bu özellik olmayan modemlerde de bazı chipsetlerde SNR ayarlaması yapılıyor bildiğim kadarıyla. Araştırmak lazım.

Ya da hangi ISS kullanıyorsan SNR değerini 5-6db ye düşürüp hızınızı arttırmalarını isteyebilirsin. 2-3mbps lik arttırma yapacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.