Şimdi Ara

Modem değerleri ve aşırı düşük hız+ yüksek ping

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bahçemize yazlık internet aldık yazın oraya taşındık ancak modem değerlerim;
    DSL Hızı(Kb/s): 8191 797
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 13552 1233
    SNR Sınırı (dB): 20.9 21.9
    Hat Zayıflaması(dB): 21.5 12.4
    Güç (dB): 19.4 12.1

olmasına rağmen 1.5 mbps internet geliyor ve oyunlarda çok kötü bir şekilde kopma yaşıyorum. Modem değerleriminde kötü olmadığını düşünüyorum neden böyle bir sorun yaşıyorum?

Edit:Arkadaşlar wifi adaptörünü kasanın arkasına taktım ve hız düzeldi ancak şöyle bir sorunum var oyun içi sürekli oyundan kopacak gibi oluyor ping çok dalgalanıyor. Speedtest'den analiz yaptım şöyle birşey çıktı ;https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1144323/dc299f98-99c7-4386-a554-379735df6f86.PNG

burada upload hızı başta 10 saniye felan 0 olarak dururken bir anda fırlaıp olması gereken değere geliyor. Sanırım bu oyunda sıkıntı yaratıyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BohemianRhapsody -- 12 Haziran 2018; 23:29:42 >

• Hattında problem görünmüyor wifi ile alakalı bi arıza olabilir kablolu bağlanmaya çalışın.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam bugün Cat 5 veya 6 mesafeye göre yeten bir kablo alıp deneyeceğim. Sizce bu upload hızının ilk 5 saniye 0 olup birden paket paket yukarı firlamasinin başka bir sebebi de olabilir mi ?@AMC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BohemianRhapsody -- 13 Haziran 2018; 14:31:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.