Şimdi Ara

MODEL HELİKOPTER TAVSİYE EDİLİR...

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
18
Cevap
0
Favori
591
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> MODEL HELİKOPTER TAVSİYE EDİLİR...
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2946 Mesaj
    Daha düne kadar hobby ile uzaktan yakından alakası olmayan birisiydim ve gördügüm kadarıyla bu işlere genelde bir anda karar veriliyor yaa hoşunuza gidiyor alıyorsunuz yada bana göre degil deyip devam ediyorsunuz..

Bu başlıgı da forumun RC bölümünü hic ziyaret etmeyen arkadaşlar icin actım ilgisini cekenler bütceleri ölcülerinde bir yerinden başlayabilirer umarım faydalı olur

ilgili konu başlıgı http://forum.donanimhaber.com/m_22383657/mpage_1/key_//tm.htm#22422071

benimkinin modeli Esky belt cp maliyeti 400ytl...

Bu videoda ki arkadaş olaya noktayı koymuş ötesi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ten_don -- 9 Nisan 2008; 19:12:39 >

|
    |

• Yarbay
    3948 Mesaj
    Bunun aynısı 80 ytl idi burada. ne aldın da ekstradan 400 lira oldu ?
    |
    |

Orjinalden alıntı: k2fg9

Bunun aynısı 80 ytl idi burada. ne aldın da ekstradan 400 lira oldu ?

Eger RC-helikopterler ile hic ilgilenmedinizse hepsi aynı zaten 2 pervanesi var(;

turkiyede satılan ve modelciler tarafından helikopter sınıfında degerlendirilen en ucuz model lama-v4 ve bunun fiyatıda 189ytl mavibilgisayarda ve cok tavsiye edilen bir modeldir

Benim model extralarıyla birlikte 1000ytl'i buluyordu türkiyede 400'e de şükür(;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ten_don -- 9 Nisan 2008; 7:15:22 >
    |
    |
    |
    |

Dünyanın en büyük silah satıcıları ABD, İngiltere, Rusya, Fransa ve Çin'dir.
    Bu devletler ayrıca Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin beş daimi üyesidir.
  • Yarbay
    3805 Mesaj
    Pili ne kadar gidiyo bu aletin birde kaç metre yüksekliğe çıkıyor?
    |
    |

elimde bir adet honey bee cp2 ve birkaç yedek parça ve upgrade parçası var, bunların montajı ve uçuşta stabilite için yardım gerekiyor

ilgilenen varsa, tanışmak ve tecrübe(sizlik)lerimi paylaşmak isterim
    |
    |

Orjinalden alıntı: deeproxy

Benim içimde de hep uhde kalmıştır model helikopter. Nereden alınır, nasıl kullanılır bu konularda hiç bilgim yok. Yardımlarını bekliyorum.

Başlangıc icin Esky lama v4 cok güzel bir model mavibilgisayarda mevcut 189ytl temin edebilirsiniz,yurtdısından ise dealextreme sitesinden 107$'a kapınıza kadar gelir oda yaklaşık 140ytl ediyor , aslında arada ki 40 ytl icin 2 hafta beklemeye gerek yok rahatlıkla turkiyeden alınabilir icerisinden Smulator cd'i ve kablosu cıkıyor bol bol calısır sonra da ucmaya baslarsınız acemilik doneminide kolay atlatırsınız Kenarda ayırdıgınız 189ytl'niz varsa bence hic vakit kaybetmeyin

quote:

Orjinalden alıntı: geberit

Pili ne kadar gidiyo bu aletin birde kaç metre yüksekliğe çıkıyor?

Piller kapasitesine göre 20-25 dakika gidiyor zaten yakıtlı helikopter kullansanızda süre ortalama bu kadar ama elektrikli modeller daha temiz oluyor yagı kiri olmuyor hem 2. pili yanınızda getirir takar ucurmaya devam edersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ten_don -- 9 Nisan 2008; 19:12:26 >
    |
    |

• Yarbay
    3810 Mesaj

soyle birsey ne kadardir acaba
    |
    |
  • Yarbay
    3948 Mesaj
    Ya 1e1 aynısı yada replıkası eminim.Zaten içinde 1 batarya devre bi de motor var nesi para edecek ki.
    |
    |
    |
    |
  • Yarbay
    2946 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: eDDiè

TrDr_22 elemanlar fizik kurallarini altüst etmis

Evet aynen öyle valla

40 fırın kadar daha ekmek yersem bide ben altüst edecem yakın zamanda
    |
    |
    |
    |

Orjinalden alıntı: eDDiè

soyle birsey ne kadardir acaba

Bu ne ya A380 replika süper bişey herhalde köpükten yapılmış ama motorlar jet motoru çok pahalıdır.
    |
    |

• Yarbay
    2946 Mesaj
    Donanımhaber'in RC-model bölümü biraz zayıf daha profesyonel siteler mevcut ama bir kulüp kurup kendi tecrübelerimizi paylaşabişiriz amatörce

Modeller fiyatlar sorunlar ve cözumleri konusunda fikir alışverişi yaparız!!

Ne dersiniz katılım olur mu
    |
    |
    belki önümüzdeki günlerde alırım, şimdilik düşünmekteyim,

ayrıca paylaştığın bilgiler için teşekkürler.
    |
    |

Orjinalden alıntı: Triquetra

Ben Lama v4 ile başlayayım dedim ama videoları izleyince moralim bozuldu,

Lama v4 hem güzel bir tercih hem de 2 tr'de de uygun fiyattan mevcut yurtdısından siparis verip 10gün beklemenize gerek yok, lama v4 cift pervaneli ve cok stabil bir modeldir hakkından gelirsiniz moral bozmaya gerek yok(;

Valla ben ögrenci bütcesiyle alabildiysem ufak bir birikimi olan herkes alabilir gözünüz korkmasın nokianın yeni modelleri 1000ytl+ küsür
    |
    |
    helikopter değil uçak versiyonları ilgimi çekiyor onların fiyatları nasıl acaba baya bi zaman önce f16 versiyonunu görmüştüm 1/16 oranında küçültülmüşü demişlerdi o zaman o tür bir şey sağlam paradır heralde şöyle 200 liralık benzinli uçak versiyonu varmı bunların?
    |
    |

Orjinalden alıntı: TrDr_22

quote:

Orjinalden alıntı: Triquetra

Ben Lama v4 ile başlayayım dedim ama videoları izleyince moralim bozuldu,

Lama v4 hem güzel bir tercih hem de 2 tr'de de uygun fiyattan mevcut yurtdısından siparis verip 10gün beklemenize gerek yok, lama v4 cift pervaneli ve cok stabil bir modeldir hakkından gelirsiniz moral bozmaya gerek yok(;

Valla ben ögrenci bütcesiyle alabildiysem ufak bir birikimi olan herkes alabilir gözünüz korkmasın nokianın yeni modelleri 1000ytl+ küsür

teşekkürler,
    biraz daha araştırayım daha sonra haber veririm,
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
Media Sözlük
kolayoto.com
192.168.1.1
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.