Şimdi Ara

mod hakkında sorularım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar mod kasama mod yapmak istiyorum

1.ilk olarak yan kapakğı vs kestiğiniz alet nedir?

2.yan kapağa camı koyuyoruz ama bu camı nasıl o kapağa sabitliyoruz?

3. bi macun muhabetti duydum fanları felan yapıştırıyosunuz zımparalıyosunuzya o macunun adı lazım

4.iç ışıklandırmada neon neye bağlanır nereye ?

5.fan cama nasıl monte edilir ??

6. kasayı bildiğimiz sprey boyaylamı boyuyoz yoksa özel bi boya mı alcaz?

teşekkürler şimdiden

• quote:

Orjinalden alıntı: Ř€ẄoL£Я

arkadaşlar mod kasama mod yapmak istiyorum

3. bi macun muhabetti duydum fanları felan yapıştırıyosunuz zımparalıyosunuzya o macunun adı lazım

teşekkürler şimdiden

Bildiklerimi cevaplayayım

1. Forumdaki çoğu arkadaş dremel adlı aleti kullanıyor

2. Yan kapağa Plexiyi ister delik açıp vidalıyoruz istersen silikonlayabilirsin ... İstersen çift taraflı bantlar ile banlarsın sana kalmış

3. ...

4. Bu bağlama konusunu bende pek bilmiyorum. Tek bildiğim PSU ya da Anakart üzerindeki girişlere ( USB ) bağlandığı.

5. Plexiye delik açıyorsun fan boyutlarının biraz daha altında ... 4 tane delik açıyosun normal şekilde vidalıyorsun

6. Kasa boyamak farketmiyor ister sprey ister normal boya ... ( UV Sprey varmı bilmiyorum ama )

• quote:

teşekkürler şimdiden

1.BOSCH DREMEL ILE RAHATLIKLA KESEBILIRSIN
    2.PLEXIYI ARKADAŞIMIZIN DEDIGI GIBI VIDA VEYA SLIKON ILE MONTE EDEBILIRSIN
    3.ÇELIK MACUN FANLARI YAPIŞTIRMIYORUZ SADECE MACUN ILE SEKIL VERIYORUZ KASADAKI BOSLUKLARI FILAN DOLDURUYORUZ
    4.NEONLARIN MOLEX GIRISLERI VAR PSUYA BAGLIYORUZ
    5.PANC ILE PLEXIYE ISTEDIGIN BOYUTU ACIP MONTE EDIYORUZ
    6.KALITELI BOYA TERCIHIM MARSHALL ,DUPLI COLOR,AKCALI GIBI BOYALAR AMA GUZEL VE TEMIZ BIR IS ISTIOSAN SANAYIDE ARABA BOYASI ILE BOYATABILIRSIN
    NOT:YANLIŞ BILGI VERDIYSEM USTADLARIMIZ DUZELTE BILIR!!!
    SAYGILAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::FRAGE.PKCN::. -- 17 Eylül 2008; 11:27:39 >

• quote:

teşekkürler şimdiden

1. dril (benim bu alette marka tercihim dremel dir) veya dekopajla istediğin şekilde kesebilirsin takacağın cam için arkada camın geldiği yerden sonra 3 cm boşluk bırakki rahat kapanıp açılabilsin yani arkada 5 cm dğer yerlerde tırnaklardan sonra 2 cm bırak (en az ) ve istediğin şekilde önce çiz sonra kes bu konuda benim tavsiyem dekopajdır daha rahat ve hızlı kestiği gibi ucuz bir alettir

2. o şey cam değil genellikle plexi ama mikada kullanılabilir ve bunları kendin rahatlıkla kesebilirsin silikonla ,halı bandıyla ,vidayla yada aklına gelen başka yöntemlerle monte edebilirsin ( benim tercihim alyanlı vidadır )

3. macunun ismi polyesterdir alırken yanında 1 tüp sertleştirici verirler karıştırmak için oran pinpon topu büyüklüğünde polyestere nohut büyüklüğünde sertleştirici ilave edip iyice karıştırıp 5 dk içinde uygulaman gerekir 5 dk sonra uygulanamaz hale gelir en fazla 10 dk sonra zımparalamaya başlayabilirsiniz

4. hdd ,writer , fan ve benzer cihazların bağlandığı 4 pinli psu molexine bağlayabilirsin kırmızı - siyah 5v ,sarı - siyah 12v

5. cam dediğimiz şey aslında plexi veya mika olduğ için kesebilme imkanımız var çizilmemesi ve işaretleme yapabilmemiz için üzerine kapıt bantla fandan biraz büyük kaplama yapalım sonra fan büyüklüğüne göre pergelle daire çizelim (80lik fan 8 cm daire ,120lik fan 12 cm daire , 14lık fan 14 cm daire 120lik fan için cd ile çizebilirsiniz) daha sonra fan üzerinden vida merkezlerini ölçüp işaretle ve 4 mm matkapla del fan yerini ise punch (matkaba takılan buat ucu) dekopaj veya drille açabilirsin fan yerin hayırlı uğurlu olsun

6. kasayı boyamadan önce boyanın daha sağlıklı tutması için zımparalaman gerekecek ve zımparalarken çizmemen bunun için suyla birlikte zımpara yapıyorlar ama benim tavsiyemi istersen 800 numara zımpara ile bir miktar eritici inceltici alman lazım (tiner , aseton , benzin...vs tavsiyem tiner) zımparalayacağın yere bir miktar tiner döküp sonra 800 numara zımparayla rahatlıkla boyayı zımparalayabilirsin tam cıkıp çıkmaması önemli değil ama heryerine zımparanın değmiş olması şart daha sonra plastikler için ve eğer kolay kapatan bir ren kullanmıyorsan tümü için astar boya atacaksın daha sonra ince katlar halinde kurutarak birkaçseferde boyaman gerekecek ( akma şişme vs. olmasını istemiyorsan) en son olarak şeffaf vernik atarak boyayı sağlamlaştırmış ve parlatmış olursun

hepsini sprey tüp halinde bulabilirsin kaliteli boya kullanmanı tavsiye ederim ve oto boyasını sprey tüpe basan yerlerde var

kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkov_19 -- 16 Eylül 2008; 14:05:25 >

• Arada bakıyorumda Watt kavramı ile Volt kavramı karışmış ama olsun.(volkov sana diyorum)

ve birde panç boyutları yanlış verilmiş.
    80 MM fan için 72-76MM
    92 MM fan için 80-85MM
    120MM fan için 110MM'lik panç kullanılır.

Plexiyi sabitlerken görselliğe önem veriyorsan Alyan Başlı Civata kullan derim.

Bu arada artık NEON'un devri geçti.Devir LED'lerin devri
  • benimkiler net ölçü ben hep o ölçülerde kesiyorum tam fan büyüklüğünde ve şimdiye kadarda hiç sıkıntı çekmedim ayrıca hiç punçh kullanmadım saolsun dremel 300 series beni bile kesiyo

uv led varmı bu arada şimdiye kadar hep mavi kullanıyordum uv neon almayı düşünüyordum ama uv led varsa neona hiç bulaşmak istemiyorum
  • Hocam normalde fan delikleri,fanın iskelet ölçüsüne göre değil pervane ölçüsüne göre açılır.Dremeli bu tür işlere sokmuyorum.Direk panç ile girişiyorum.

Tabiikide UV ledler var.Fakat bazı mavi ledler içinde azda olsa UV özellik var.
  • teşekkürler bende bu neonları nereye bağlıyolar diyodum(yeni yeni öğreniyom)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.