Şimdi Ara

MOCAN OTOGAZDA LPG TAKTIRANLAR (Ankara) (132. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.812
Cevap
94
Favori
251.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı işler Mocan otogaz. Ben Şanlıurfa'da yaşıyorum. Bir hafta önce 2013 model opel astra j HB 1.4 T aldım. Lpg taktırmak istiyorum. Bunun için bayram haftası ankara ziyaretimde sizede uğramak istiyorum. Aracıma en uygun hiç arıza ışığı yaktirmayacak kit hangisidir? Fiyatı ne kadar şu anda? Manifoldu söküpte mi deliyorsunuz? Tahminen ne kadar sürede montaj tamamlanır? AFR ayarı diye birşey duydum. Siz yapıyor musunuz? Bir de dolum ağzını benzin depo kapağının yanına ilave aparata gerek kalmadan yapabiliyor musunuz?
    Kusura bakmayın çok soru sordum ama malum uzaktan gelicem. Çok fazla tavsiye aldım firmanız için. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erhan Mercan -- 10 Mayıs 2019; 7:53:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi günler. 2019 yeni Toyota Corolla otomatik araç için LPG düşünüyorum. Bazı forumlarda ibre düşmesi sorunundan bahsediliyor. Ayar sorunu yaşamiyacağım hangi kiti önerirsiniz. Teşekkürler.

• Merhaba, 2013 toyota auris otomatik aracıma lpg düşüyorum. Hangi kiti önerirsiniz. Fiyatlar nedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagan06

İyi günler. 2019 yeni Toyota Corolla otomatik araç için LPG düşünüyorum. Bazı forumlarda ibre düşmesi sorunundan bahsediliyor. Ayar sorunu yaşamiyacağım hangi kiti önerirsiniz. Teşekkürler.
    Sayın Cagan06,

Aracınıza uygun kitimiz Prins'in Technomax modeli olup montaj fiyatımız özel mesajla tarafınıza gönderilmiştir.
    2019 Toyota Corolla için benzin göstergesine ilave modül çalışması devam etmektedir.

Saygılarımızla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MOCAN OTOGAZ -- 17 Mayıs 2019; 17:59:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lzn

Merhaba, 2013 toyota auris otomatik aracıma lpg düşüyorum. Hangi kiti önerirsiniz. Fiyatlar nedir.
    Sayın LZN,

Aracınıza uygun kitimiz Prins'in Technomax modeli olup montaj fiyatımız özel mesajla tarafınıza gönderilmiştir.

Saygılarımızla
  • quote:

Orijinalden alıntı: MOCAN OTOGAZ

Sayın LZN,

Saygılarımızla

Alıntıları Göster
    Atiker Gold yada BRC comfort uygun degil mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MOCAN OTOGAZ M kullanıcısına yanıt
    Selamlar Mocan Otogaz:
    Benim de aracım Ford Mondeo 1,5 Ecoobost. LPG düşünüyorum ama hala aracıma en uygun LPG kiti tavsiyesi alamadım. Aracıma hangi kiti taktırmalıyım ve tasarruf oranım ne kadar olur tahminen.
    Şimdiden teşekkür ederim.
  • 2019 egea 95 hp için atiker grant fiyat alabirmiyim bu hafta baglatmak için
  • Regulatör basıncı arac benzinde iken 1,70 - 1,80 lerde oluyor arac gaza geçtiğinde 1,03 oluyor. bu durum bir arıza mıdır yoksa normal bir durum mudur? araç bazen sabahları geç çalışıyor ve güneş altında durduğunda da araç uzun marşta çalışıyor. ayrıca sabahları ya da ilk çalıştırmalarda gaza geçişlerde stop ediyor yüksek gaz vererek birkaç stoptan sonra normale dönüyor sonrasında hiç sıkıntısız devam ediyor. lpg takılalı 7 yıl yaklaşık 100 bin km oldu. acaba aracımda regulatör arızası olabilir mi? enjektörleri 500 km önce değiştirdim. cevabınız için Şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wetM

Selamlar Mocan Otogaz:
    Benim de aracım Ford Mondeo 1,5 Ecoobost. LPG düşünüyorum ama hala aracıma en uygun LPG kiti tavsiyesi alamadım. Aracıma hangi kiti taktırmalıyım ve tasarruf oranım ne kadar olur tahminen.
    Şimdiden teşekkür ederim.
    Aracınıza uygun kitimiz Prins Vsi2-di modelidir. Montaj fiyatımız özel mesajla tarafınıza gönderilmiştir.

Saygılarımızla

• kaptan69 kullanıcısına yanıt
    Burası Prins Servisi. Sadece Prins Marka uyguluyoruz.

Saygılarımızla

• Biz de cumartesi günü itibariyle prins lpg liler kervanına katıldık.

Aracı sadece teslim alma aşamasında gittim ama montajın ve gerekli ayarların kalitesinden şüphem yok.

Sorunsuz sıkıntısız uzun yıllar bu şekilde kulllanırız inşallah.

Övünç bey ve ekibine teşekkürler
  • Toyota Yaris 2017 1.33 için fiyat alabilir miyim? yakıt tüketimine katkısı % kaç olmaktadır. kart taksit bilgilerini de iletir misiniz?
  • Daha önceki aracima taktirmistim. Cok memnun kaldim. Bu kez 2015 hyundai i20 1.4 mpi otomatik aracima taktirmak istiyorum. Ecomax modeli uygun mudur? Technomax modeline gore fiyati biraz daha düşük. Bu nedenle tercihim ecomax tan yana.

• quote:

Orijinalden alıntı: zebani

Toyota Yaris 2017 1.33 için fiyat alabilir miyim? yakıt tüketimine katkısı % kaç olmaktadır. kart taksit bilgilerini de iletir misiniz?
    Sayın Zebani,

Aracınıza uygun kitimiz Prins Technomax modelidir. Yakıt tasarrufunuz %45 olmaktadır. Kredi kartlarına 5 ila 10 arası taksit yapabiliyoruz.

Saygılarımızla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert luigi

Daha önceki aracima taktirmistim. Cok memnun kaldim. Bu kez 2015 hyundai i20 1.4 mpi otomatik aracima taktirmak istiyorum. Ecomax modeli uygun mudur? Technomax modeline gore fiyati biraz daha düşük. Bu nedenle tercihim ecomax tan yana.
    Sayın Mert luigi,

Aracınıza Prins Ecomax modelimiz uyumludur.

Saygılarımızla,
  • quote:

Orijinalden alıntı: MOCAN OTOGAZ

Sayın Zebani,

Aracınıza uygun kitimiz Prins Technomax modelidir. Yakıt tasarrufunuz %45 olmaktadır. Kredi kartlarına 5 ila 10 arası taksit yapabiliyoruz.

Saygılarımızla

Alıntıları Göster
    fiyat bilgisi alabilir miyim. birde aracın 2.5 sene daha garantisi var. Tüp takılınca garanti gidiyor. prins motor ve şanzuman için garanti veriyor mu?
  • Herkese Merhaba,

Randevumuzu aldık ve yarın sabah arabamızı bırakacağız. Umuyorum ki her şey yolunda gider ve sorunsuz bir montaj olur. Teleflex'den kurtuluyor olmanın sevinci var içimde. Umuyorum Prins beklentilerimi karşılar ve MOCAN ustalığıyla montaj fark yaratır. Yarın dükkan ile ilgili deneyimlerimi ondan birkaç hafta sonrada kit ile ilgili deneyimlerimi buradan paylaşabilirim.

Dip Not: Bu arada telefonda randevu alırken bile etkilendiğimi belirtmek istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zebani

fiyat bilgisi alabilir miyim. birde aracın 2.5 sene daha garantisi var. Tüp takılınca garanti gidiyor. prins motor ve şanzuman için garanti veriyor mu?

Alıntıları Göster
    İsterseniz motor Sigortası yapabiliriz. 2 yıl süreli 180 Tl tutmaktadır.

Saygılarımızla

• Herkese Merhaba,

Yazıcam yazıcam vakit bulup yazamadım, bir türlü.

Aracımı (Ford Focus 2010 1.6 otomatik) 23 Mayıs sabah 8.00'de götürdüm ve bıraktım. Beni hızlı bir şekilde metro istasyonuna bıraktılar ve iş yerime geçtim. Bu aşamada her şey beklediğimden hızlı ilerledi ve gerçekten 8.00'de herkes dükkanda hazırdı. Bu böyle işlerde çok denk gelinebilen bir durum değil o yüzden şaşkınım. Allah biliyor yarım saatten fazla beklemesem gelmelerini umuduyla gitmiştim.

Sonrasında öğleden sonra saat 15.00 gibi sanırım montaj bitti ve ayar süreci başladı. Bunu saat 15.00 gibi arayan arkadaşın kurulum tamamlandı ayar yapmaya çalışıyoruz ama araba tekliyor diyerek, ateşleme sistemindeki birleşenleri ne zaman değiştirdiğimi sordular. Aracımın 2000 devir üstünde titreme yaptığını söylediler, bujileri yaklaşık 2000 km önce değiştirdiğimi, ateşleme bobinini ve buji kablolarını uzunca süredir değiştirmediğimi söyledim ve telefon görüşmemiz burada bitti.

Sonrasında saat 17.00 gibi orada olacak şekilde yola düştüm, sağolsunlar beni yine bıraktıkları noktadan metro istasyonundan aldılar ve tekrar aracımın başına götürdüler.

Orada yaptığımız görüşmelerde telefonda bahsettikleri sıkıntıyı tekrar anlattılar ve araçtaki bu durumun LPG ile ilişkili olmadığını ve ateşleme bobinini değiştirmemi söylediler. İnternet üzerinden yaptığım araştırmalarda gerçekten benzinde yaşanan bazı problemlerin araç tarafından tölere edilebilirken LPG'de ortaya çıktığını okudum ve ertesi gün soluğu yeni sanayide aldım. Orta seviye bir ateşleme bobini alıp (Maalesef biraz bütçe sıkıntısından dolayı Bosch marka alamadım) orada bir ustaya değiştirttim. Bu değişiklik sonrası bir nebze LPG performansı düzelmiş olsada halen kalkışlarda pat pat diye sesler geliyor bazen ve hafiflemişte olsa güce ihtiyaç olan durumlarda bir titreme söz konusu.

Buji ve buji kablolarını değiştirmeden önce bu aksamlarda bir problem olup olmadığını teyit etmek için oto elektrikçi olan bir arkadaşımın yanına gittim. Dün tüm kablo ve bujileri test etti ve bu aksamlarda bir problem olmadığını söyledi. Pek tabi bunu sök titrerse buji ve kablo sağlamdır mantığıyla yaptı. Sonrasında bir LPG Montaj ustası olan arkadaşını aradı ve durumu anlattı. O arkadaşta daha fazla değişiklik yapmadan önce ayarları tekrar kontrol ettirmem için kurulumu yaptırdığım yere gitmemi söyledi.

Pek tabi iş yoğunluğundan dolayı fırsat yaratıp bugün gidemedim. Bir aksilik çıkmaz ve işten fırsat bulabilirsem tüm çarşamba günümü bu konuya ayırıp sorunu çözmek istiyorum.

Gel gelelim, ilgi alaka ve titizlik konulara. Mocan işini layığıyla yapan bir yer bu çok bariz bir şekilde kitin kurulumundaki temizlikten belli, bu konulardan çok anlayan birisi değilim ama baktığınızda bazı şeylerin ne kadar titizlikle ve özenle yapıldığını görebiliyorsunuz. Umuyorum ki onlarında destekleriyle yaşadığım sorunları bertaraf edip aracımı LPG ile sağlıklı bir şekilde kullanmaya başlayacağım. Sonrasında yakıt tüketimine etkisi, performansı ve detayları size ileteceğim.

Teşekkürler, iyi forumlar.

• 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.