Şimdi Ara

Mobilite: Vestel'in sahibinden ilginç açıklamalar ve dahası... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
0
Favori
3.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: msqonn

quote:

Orijinalden alıntı: fantomasds

Benim aklıma takılan Samsungun yaptığını Vestel yapınca niye yuhaladığınız?
    Şu an Hepsiburada sitesindeki fiyatlar.
    Samsung Galaxy S5 16 GB (Samsung Türkiye Garantili) 1500 lira (2014 Nisan piyasaya çıkış)
    Samsung Galaxy S6 32 GB (Samsung Türkiye Garantili) 1940 lira (2015 Nisan piyasaya çıkış)
    Samsung Galaxy S7 (Samsung Türkiye Garantili) 2580 lira (2016 Mart piyasaya çıkış)
    Yani modelin piyasaya çıkmasının üzerinden belli bir süre geçince fiyatları düşüyor, Vestel de tıpkı diğer firmalar gibi davrandı. Fiyatı yüksekken imkanı olanlar ilk ben kullanayım diyenler aldı, fiyatı düşünce de fiyat/performans oranına dikkat edenler. Her firma bunu yapar, vaktiniz varsa acil değilse ihtiyacınız bekleyebilirsiniz.
    SD615 işlemcili telefonu 2500 liralık telefonla kıyaslamak mantıksız. Programı sunan Mesut ve Erdi Beylerin dediği gibi burada bir danışman-bilgilendirme hatası var.

Ayni fiyata mi4 mi5 var. Sd820. Neden vestel alinsin.

Sen vestelin aciklamasina bak. Biz tamamen yerli uretim yapiyoruz. Diger firmalar 2000tl bizde 1000tl neden diger firmalardan aliyor diyor.

Dandik donanim koyarsan kim bin tlde olsa kim senden telefon alir.

S820li mi5 1150 tl iken neden 1250TL + diğer telefonlar alınıyor ? Samsung,HTC,Lg vs. ? Xioami TR'ye paralel ithalat ile geldiği için güven vermiyor. Yani ilk cümlen neden Vestel alınsın yanlış olmuş neden Xioami böyle bir telefon sunuyorken diğerleri alınsın olmalıydı.

Ben vestelin açıklamalarıyla ilgili birşey demiyorum ki yanlış olduğunuda belirtiyorum. Keza tekrar yazıyorum Ve[stel]rgi zammından sonra kolay kolay Vestel marka ürün almam.

Ancak V3 5570 2+32 ve SNP615 ile 700tl ye satılıyor şuan n11 de indirimide kat 650 tl e alınabilir demek bu.

Ben diyorumki o zaman neden Lenovo K5 alıyorsun ?

Yada neden Samsung J2 700 tl'e 1 gb ramli dandirik bi telefon satarken Samsung daha az eleştriliyor ?

Bunların hepsini geçiyorum. Adam elinde S6 Edge var. 2500 lira vermiş o telefona. Parası olan neyse birde o telefonu sırf gösteriş için alanlar konu Vestel olunca eleştiriyor. Sen ne yaptın Vesteli eleştirecek telefon katkısı olarak. 5 kuruşluk mala 10 kuruş vermekten başka ?..

v3 5570 kendi fiyatında en iyi 1-2 telefondan birisidir. Vestel bu fiyatta satmaya devam ederse büyük bir başarı elde edecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

quote:

Benim aklıma takılan Samsungun yaptığını Vestel yapınca niye yuhaladığınız?
    Şu an Hepsiburada sitesindeki fiyatlar.
    Samsung Galaxy S5 16 GB (Samsung Türkiye Garantili) 1500 lira (2014 Nisan piyasaya çıkış)
    Samsung Galaxy S6 32 GB (Samsung Türkiye Garantili) 1940 lira (2015 Nisan piyasaya çıkış)
    Samsung Galaxy S7 (Samsung Türkiye Garantili) 2580 lira (2016 Mart piyasaya çıkış)
    Yani modelin piyasaya çıkmasının üzerinden belli bir süre geçince fiyatları düşüyor, Vestel de tıpkı diğer firmalar gibi davrandı. Fiyatı yüksekken imkanı olanlar ilk ben kullanayım diyenler aldı, fiyatı düşünce de fiyat/performans oranına dikkat edenler. Her firma bunu yapar, vaktiniz varsa acil değilse ihtiyacınız bekleyebilirsiniz.
    SD615 işlemcili telefonu 2500 liralık telefonla kıyaslamak mantıksız. Programı sunan Mesut ve Erdi Beylerin dediği gibi burada bir danışman-bilgilendirme hatası var.

Samsung Galaxy S6 2014 model BMW, Vestel'in ürettiği en iyi telefon ise 1980 model Tofaş Murat 124.

Ayrıca kimse burada Galaxy S6 ile Vestel'in telefonunu kıyaslamıyor. Siz kıyaslamışsınız.

v3 5570 e denk fiyat aralığındaki samsung lg htc markalı telefonlara bakarak araç bazında karşılaştırma yapın. bu telefon o fiyat aralığında en iyi 2-3 telefondan sizin tabirinizle 1980 tofaş değil 2016 model volvo

• oğlum diyim bana vesteli anlat diyim

baba diyi alma aldırtma diyi
  • J.McNulty kullanıcısına yanıt
    He volvo he
  • Mesut sürekli samsung ve iphone diyorsun bilmem farkındamısın

• geçenlerde daha 3 5 gun evvel telefoncuya gırdım gm5 plus a bakmak ıcın

general mobıle gıbı fıyat performans teellerı varken tr de garantılı

gm 5 plus a bakayım dedım telefoncuya telefoncu demesınmı abi sana bır telefon vereyim kısme fazla bılmyıor bu telı ama süper bır tel dedı
    bende xıaomı fılan sandım ver bakayım dedım verdıgı telefon Vestel venus v3 tu güldüm neyse bakayım dedım telı açtım daha hıc bır ozellıgıne bakmadan telefonun ekran kalıtesı resmen replıka tellerın ekran kalıtesınde ıdı kalsın dedım:))) o nasıl bır ekrandı oyle replıka tellerdekı ekran ınanın daha canlı

• quote:

Orijinalden alıntı: dreambox271980

geçenlerde daha 3 5 gun evvel telefoncuya gırdım gm5 plus a bakmak ıcın

general mobıle gıbı fıyat performans teellerı varken tr de garantılı

gm 5 plus a bakayım dedım telefoncuya telefoncu demesınmı abi sana bır telefon vereyim kısme fazla bılmyıor bu telı ama süper bır tel dedı
    bende xıaomı fılan sandım ver bakayım dedım verdıgı telefon Vestel venus v3 tu güldüm neyse bakayım dedım telı açtım daha hıc bır ozellıgıne bakmadan telefonun ekran kalıtesı resmen replıka tellerın ekran kalıtesınde ıdı kalsın dedım:))) o nasıl bır ekrandı oyle replıka tellerdekı ekran ınanın daha canlı

Elinde kalan telefonu satmak istemiş.

• Dengi 2500 lira rakiplerle aynı dedi sinirlenmeden önce gülmem geldi zira vatandaki stantlarında hiç bir ürünün işlemci ismi bile yazmıyor çekirdek hızını yazmışlar :(

• her sey bır kenarada
    Kenan İmirzalıoglu Vestel telefon reklamında çıkıp avruapanın bılmem nerenın yılın tasarım ödulunu aldık falan fılan dıye yutturuyor

bu telefona yılın tasarım ödulunu kım verıyor avrupada

acaba Amerıka yahut Kore almanya gıbı ÜLKELERDE Vestel venus v3 satılıyormu kullanan varmıkı ödül almış bızımkıler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: AVCI_31

üreticinin yaptığını alıp üreticiden daha ucuza satamazsın. xiaomi diye bir gerçek var; webdenal 650 liraya mi 4c satıyor. şu an bu ülkede bu fiyata daha iyisi yok olamaz. işlemcisi sd808, miu arayüz harika. telefon alıcaksan xiaomi den gerisi yalan. ha vestel aynı kalitede daha pahalıya satsın ama yerli teknolojiyi geliştirsin onu alalım. ama sırf montaj yapacak diye ben ne diye bir firmayı destekleyeyim ?

Bende xiaomi kullanıcısıyım zaten. Ben diyorum ki Xiaomi fiyat performans hatta yazılım olarak en iyi telefonu üretiyor. Peki bu durumda vestel için söylediğin şeyler Samsung lg htc general mobile Sony gibi markalar içinde geçerli değil mi? O zaman neden sadece vesteli eleştiriyoruz. Xiaomi dışında diğer hepsi için aynı şey geçerli yani bu vestele özel bir durum değil. Ama yine de bu ülkede her sınıfta daha üstün bir xiaomi varken Samsung lg htc satıyor.

Hal böyleyken sadece vesteli eleştirmek yanlış vestel - xiaomi yi ayrı bir yere koyarsak - geri kalan markalar içinde özellikle 5570 modeli ile en iyi fp dendir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vestel suan mi mix benzeri zarif bir telefon yapip surucek piyasaya orta sinif islemciyle yuruyup gidicek. Avrupa pazarina da yayilacak

• Arkadaşlar tüm yorumları okudum ve sonuç şu ağzı olan konuşmuş. Pardon ama bu yorumları yapan kaç kişi bir mühendis yada işlerin nasıl yürüdüğünü bilen, iç yüzünü araştıran birisi? Kimisi demiş amerikadan getiriyor cpu'yu kimisi demiş googleden yazılım alıyor. 1. işlemci mimarisi geliştirmek için ciddi destek lazım, zamanında avrupa devletleri amerikan pazarından kurtulmak için 4-5 devlet toplanıp işlemci geliştirmişken, Japonyada seneler süren ve dünyalar harcanan bir yatırımla üretilmişken, Vestel'de neden cpu üretilmiyor. Kulaktan dolma konuşmayın. Açın iki makale okuyun öyle konuşun.
    2. bne samsung'da ne lg'de android doğrudan kullanılan bir işletim sistemi değil (android one ürünler hariç). her firma kendisi yeni sürümü şirket olarak satın alıp işleyip ürünlere vestyon verir öyle armut piş ağzıma düş yok.
    Bunlar sadece bir kısmı, BOŞ konuşmayın. Venüs V3 telefon serisinin sadece pcb kısmı çinde üretiliyor(gerekli üretimi uygun yapan Türk firma yok), komponentler ve celller (üreten 3-5 firma var (Philips gibi))yurt dışından alınıyor (Türkiyede komponent üreten varda biz mi almadık.) Ürünün tasarımı doğrudan vestel cityde yapılmakta dizgisinden birleşimine kadar.

Boş konuşmayın arkadaşlar biraz okuyun. Biri kuyuya taş atıyor herken arkasından atlıyor.

Birde negatif eleştiri yapmak lazım, evet telefon henüz emekleme aşamasında olabilir ama samsung çok mu iyi, hatası yok mu, daha geçtiğimiz yaz kaç kişi batarya probleminden yaralandı, havayolu kuruşları bile yasakladı.

Okuyalım arkadaşlar, 5 okuyup, 10 okuyup 1 konuşalım. Herşey öyle göründüğü kadar kolay değil. Üzerine alınan elbet olacak, olsun da, APTAL olmayın...

• Dünyanın en büyük donanım üreticilerinden biri olan(hatta en büyük olabilir) Hali hazırda RAM, flaş bellek modülleri, işlemciler ve ekranlar üretip satan çok büyük arge ve iş hacmine sahip samsung bile en iyi telefonu S7 Edge'nin ancak Yüzde 90-95ini kendisi üretebiliyorken. Parmak izi okuyucudur(kendi parmak izi okuyucusunu üretmeye çalışıyor. Yazılımdır(googleın androidini kullanıyor. ama kendi yazılımını geliştiriyor(Tizen). Bunları başkasından tedarik ederken. Vestelin %100 yerli üretim telefon satıyoruz demesi kadar garipti hayat.

• J.McNulty kullanıcısına yanıt
    yanlışın var üstad, samsung dediğin firma xiaomi den daha çok yerlidir; yani işlemcisini bile kendi özelleştiren bir firmadır. üretmesede dizayn eder, üretmek ayrı bir iştir. sadede gelirsek bu iş şirket politikası gibi birşey. xiaomi telefon sektöründe para kazanmaktan ziyada nam salma peşinde. ha xiaomi yi saymazsak lenova meizu vs alırım gene samsung vestel almam. xiaomi yi seviyorum bence en iyisi.

çevremde birçok venüs almış cahil var ve hepside bin pişman. çünkü aldıkları 1300 liralık telefon 2000 liranın telefonun aynısı değil. vestel bu ülke için birşey yapmak istiyorsa önce kendi milletini enayi yerine koymayı bıraksın.
  • Eleştiri ile hakaret arasındaki çizgiye dikkat etmek lazım Alaya almalar ciddiyetten uzaklastiriyor.
    Gelelim 5580 konusuna
    Vestel ekran/gövde oranı çok iyi kamera 16 mp iyi ama kamera açıklığı ile ilgili bilgi yok. Sar değeri aciklanmamis. pil 3000 idare eder. 32 gb Hafıza kartı desteği yetersiz. Performans beklemeyen biri için işlemci yeterli
    Vestel in yaptığı hata birkaç model (performans, batarya, kamera vb) telefon üretip piyasaya surmemesi birde inceleme yapan profesyonellere birer tane gönderin de inceleyip ürünü anlatsın lar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vestel yeni telefonu Venus V3 5580 çıkardı.900₺ gerek var mıydı bilmem.
    MT 6753 (1.3ghz) 16 gb 3gb Ram 3000mah 16mp 5mp

900tl çok olmuş 700tl olsaydı güzel satış yapabilirlerdi ağlayıp sızlamak yerine.
  • erco35coast kullanıcısına yanıt
    Bizim insanımız ucuz şeyi almazya o Yüzden.

700 Olsa "Ucuz" Olur Ne mal olduğunu ortaya koyardı problem bu işte , çakma yerli malı entrikası ile aynı.
  • Yapıştır Burak logoyu, zaten 30 dolar teneke. Satarız logoyla çak 1500 tl ye...

• Yaw bu adam şaşırmış galiba, dünyadan bi haber. Bu tür adamlara çok acıyorum, danışmanlarını değiştirmeli bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blindfire -- 6 Aralık 2016; 9:42:10 >
  • quote:

Galaxy s serisi Vestelle kıyaslanmıyor dikkatinizi çekerim. Eskiyen bir ürünün fiyatının düştüğünü göstermek için bir örnek veriyorum sadece. Aynısın İphone 6s --5s--4s diye de anlatılabilirdi. Bir ürün ilk defa piyasaya çıktığında firma olabildiğince çok kar elde etmek ister fiyatı da yüksek tutar bu yüksek fiyatın içine ürünü geliştirmek için harcadığı maliyeti de koyar. (Buna piyasanın kaymağını almak da denir.) Daha sonra satışlar azalmaya başladıkça fiyatı düşürür. Ama çok da düşüremez çünkü benzer ürünlerin yenisini de üretecektir. Çok düşürürse fiyatları bu sefer yeni ürünü yüksek fiyattan satamaz. Örnek verirken orta ve giriş seviyesi telefonlardan örnek vermedim çünkü ülkemizde mantıksız bir şekilde bu telefonların fiyatı düşmesi gerekirken düşmüyor. Galaxy ace model telefon mesela 2-3 yıl fiyatını koruyabilmişti.
    Tekrar söylüyorum S6 ile Vesteli kıyaslamıyorum. Samsung gibi Vestel de piyasaya ilk çıktığında fiyatı yüksek tuttu, sonra düşürdü. Anlatmak istediğim bu. Vestel Venüs V3 ilk çıktığında fiyat çok yüksekti diye bir sürü laf söylendi forumda, o zaman haklılardı. Adamlar fiyatı düşürdü. Ama forumdakilere yine yaranamadı. Vesteli de eleştirelim İphone'uda Samsunguda. Ama düşmanlık yapmaya gerek yok. Ne diyor Mesut Bey "ABD kaynaklı siteler Iphone'u göklere çıkartırken Samsungu yerin dibine sokuyor. Kendi ülkesinin ürününü kayırıyor. " Biz kendi ülkemizin ürününü kayırmayalım tamam, ama yerin dibine de sokmayalım.

Elbette yerin dibine sokmayalım ama,

O marka yüzünden ben "tercih ettiğim" ithal bir malı sırf şımarıklıkları sebebiyle yüksek fiyata alıyorsam;

Gözümüzün içine baka baka "gururla yerli" diyerek YALAN söylüyorsa;

Tel tel dökülen cihazını piyasada çok yüksek fiyatlara satmaya kalkıyorsa;

o zaman da ELEŞTİRİLERİ göğüsleyecektir arkadaş.

Mobil sektörde oyuncu sayısı fazla. Vestel kafasını kullansa ve vergi avantajını gerçekten iyi bir tasarım ile orta seviye cihazlara yoğunlaştırsa ve iyi bir satış sonrası desteği verse silip süpürecek. Belki ben gidip anneme-babama-teyzeme-dayıma orta+ yaşlardaki insanlra Samsung yerine vestel alacağım.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.