Şimdi Ara

Mobilite: Telefonlara vergi şoku, Galaxy Note 7 ve dahası...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mobilite'nin yeni bölümünde sunucularınız Erdi Özüağ ve Mesut Çevik, başta telefonlara gelen yeni vergi olmak üzere Samsung Galaxy Note 7 ve gündemdeki diğer gelişmeleri yorumluyorlar.

• 17:00'de Mesut Bey diyorki standart Nexus yazılımı birçok kullanıcının uzaklaştığı istemediği bir yazılım olmaya başladı. Bunu neye dayanarak söylüyor anlamadım. Yurtdışında uzunca süredir yaşamış biri olarak Android kullanıcılarının hatırı sayılır kısmının güncelleme derdi olmayan, abuk subuk arayüzlerle şişmemiş adam gibi çalışan cihazlara yöneldiğini görüyorum. Amerika'da geçen ay açıklanan müşteri memnuniyet listesindeki cihazlara baktığınızda Moto G gibi cihazları bile görebiliyorsunuz.

• NE güzel konustun Mesut Reis

• Mesut Çevik'e yapı olarak fazla ısınabilen biri değilim ama başlangıçta öyle bir konuştu ki helal olsun dedim gerçekten.

• Google'ın kendi cihazını çıkarması diğer üreticileri sanıldığı kadar kaçırmaz bence. Sonuçta ticari bi etkileşim var aralarında ve Google'ın cihazı bu etkileşimi öldürmez. Bugün Apple kusursuz bir cihaz çıkaramıyor, diğer markalar Apple ile ciddi bi şekilde rekabet edebiliyorsa aynı durum Google için de söz konusu olur. Şu açıdan da bakılabilir, olmaz ama Apple dese ki İOS'u vericem markaların çoğu sıraya girer İOS'lu cihaz üretmek için. Demezlerki zaten Apple üretiyor aman biz karışmayalım.

Blackberry bitecek bu kesin.Zamanında telefonlar telefonken, Nokia çok başarılı idi, fakat zamanla telefonlar bilgisayar oldu, Nokia'nın uzmanlık alanından çıktı ve battılar. Tabi kurtuluşu windows phonelarda aramaları da büyük hata oldu ama android'e vaktinde geçmiş olsalardı dahi ben yine de Samsung-Apple ile yeterince rekabet edebileceklerini düşünmüyordum. Şimdi benzer olay Balckberry için geçerli. İnternetin hızlı olmadığı zamanlarda kendi sistemleri çok iyiydi, telefonları da başarılıydı ama teknolojideki gelişim onların sağladığı avantajı normalleştirdi, onları özel kılan bi farklılıkları kalmadı artık, üstüne bir de ekonomik olmayan telefonlar sürünce kendi kendilerinin ipini çekiyorlar.

• ben şunu merak ediyorum 2017 dijital Fm geliyor o zaman elimizdeki fm ne olacak?

• varol7 V kullanıcısına yanıt
    o is yalan olur hocam bosa beklemeyin. sozde bu sene yayina basliyordu digital fm. hatta 2 sene once digital tv yayini baslayacakti canak antenler kaldirilacakti ama daha o bile faliyete gecmedi.

ekleme: bu sene icinde diyo pardon. ama ben hala gecis olabilecegine inanmiyorum. ulkede uyumlu alet varmi sanki

http://m.haberturk.com/ekonomi/is-yasam/haber/1162310-analog-radyo-yerini-dijitale-birakiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoşanBalık -- 4 Temmuz 2016; 0:36:33 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • adamsınız elinize yüreğinize sağlık her saniyesiyle mükemmelsiniz

kalanlar Erdi,Mesut
    gidenler kaan arlı,ender yıldız

bi siz kaldınız sizde bırakıp gitmeyin sakın

• Önyargının bitmediği bir ülkede vergide bitmez.
    Herkes birbirinin açığını arıyor seçimlerini sorguluyor.
    Türkiye'nin en büyük teknoloji sitesinde en çok ziyaret edilen bölüm konudışı.
    Çoğunluk teknolojiden,kirlenen ,ağaçları katledilen dünyadan habersiz.
    Kısacası geleceği görmekten aciz.
    Kişisel başarısı yüksek olanı diğer ülkeler kapıyor beyin göçü bitmiyor.
    Başarının cezasız kalmadığı bir ülkede böyle şeyler normal.
    Hemen hemen heryerde internet var artık tepkilerimiz sanal-hayal ürünü oldu.
    İş icraata gelince kimse kimseye güvenmez.
    Durum şudur:Bana dokunmayan 1000 yaşasın.1000 yaşarsa elbet dokunur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: assasin34

17:00'de Mesut Bey diyorki standart Nexus yazılımı birçok kullanıcının uzaklaştığı istemediği bir yazılım olmaya başladı. Bunu neye dayanarak söylüyor anlamadım. Yurtdışında uzunca süredir yaşamış biri olarak Android kullanıcılarının hatırı sayılır kısmının güncelleme derdi olmayan, abuk subuk arayüzlerle şişmemiş adam gibi çalışan cihazlara yöneldiğini görüyorum. Amerika'da geçen ay açıklanan müşteri memnuniyet listesindeki cihazlara baktığınızda Moto G gibi cihazları bile görebiliyorsunuz.

29 ay nexus 4 kullandım evet gayet güzel bir telefondu lakin yeni nesil amiral gemiler özelikle samsung'un arayüz sorunları düzeldiğinden beridir daha zevk verir oldu. Google gerçekten çok boş geliyor insana ama alıp custom rom kuracaklar için eğlenceli telefonlardır nexus'lar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şu vergi olayını düzgün bir şekilde yorumlayabilmeliyiz diyosunuz abiler ama,Düzgün şekilde olucak kısmı geçeli çok oluyo.Bundan sonra söylenicek tek söz küfürdür.Dünyanın en pahalı ADSL ini kullanan ülkeyizHer ay cebimizden 60 TL yi veriyoruz.Hemde kuzu kuzu.Hiçkimseninde buna rakip yada itiraz etmeye mecali yok.Mevkisine yada adamına göre oturduğu bölgelere fiberi döşeyip,reklamlarda bangır bangır döndürmeyi hizmetten sayıyıolar.Bana 8 mb bitlik tarifemde ayın başında 4 Mb biti zor veren bir firma,kampanya kapsamında bana verebiliceği maksimum hızdan haberi olmadan "hızınızı arttıralım,size yetmiyo" diye arayabiliyo.Ben bunu arayan kişiye söylediğimde de telefonda şaşılayıp,kalıyo.Bu kadar bilgisiz ve cahilce iş yürütmeye çalışmak anca tekelleşen firmalarda beklenir.Ha diceksiniz ki TRT den nasıl sektinde Telekom a geçtin.Damara basılınca konuşma geregi duydum.Eminim ki biçok kişide bu yazdıklarımı yaşamıştır.Ama konuşmanın yada dile getirmenin bi faydası olmadıgını düşündüğünden artık umursamamazlık kısmındalardır.Ama bence umursamalıyız.Çünkü analarımızdan babalarımızdan koyun olmayı bi kenara bırakmamız lazım.Bu kafayla anca uçurumun kenarından aşagı düşürülmeyi bekleriz.

• 300-350 lira verirken telefona, az daha şunu verek nolcak, az aha vericez derken 600-700 lira verir olduk.

• Şimdi eskiyi boşverelim geldiğimiz noktada Samsung , Lg gibi markaların arayüzü canavar gibi çalışıyor. Bunun yanında birçok ayırt edici özellik sunuyor. Gelelim stock androide Google'ın hiçbiri doğru düzgün çalışmayan yazılımları mevcut. Ayrıca Touchwiz gibi arayüzlerde birçok hayat kurtaran özellik varken stock android tek düze iPhone vari bir yapı ile geliyor. Eskiden hız için katlanıyorlardı peki şimdi ne için kullanır ki insan o kamera uygulaması tam bir facia , Chrome aman Allah'ım inanılmaz hantal bir browser. Bu dediklerimi bir Note 5, S7 Edge , G5 kullanmayan anlayamaz arkadaşlar.

Bugün gelinen noktada stock android ancak üzerine Nova kurularak bir işlev kazandırılan kendi galerisi , kamera uygulaması, browserı eksik kalan bir arayüzdür.

• Erdi Özüağ: O zamanda MSI'ın başında Zehra hanım vardı hatırlarsın sen de.
    Mesut Çevik : Evet. (sinsice gülümseme)

• quote:

Orijinalden alıntı: ___Lawyer___

Şimdi eskiyi boşverelim geldiğimiz noktada Samsung , Lg gibi markaların arayüzü canavar gibi çalışıyor. Bunun yanında birçok ayırt edici özellik sunuyor. Gelelim stock androide Google'ın hiçbiri doğru düzgün çalışmayan yazılımları mevcut. Ayrıca Touchwiz gibi arayüzlerde birçok hayat kurtaran özellik varken stock android tek düze iPhone vari bir yapı ile geliyor. Eskiden hız için katlanıyorlardı peki şimdi ne için kullanır ki insan o kamera uygulaması tam bir facia , Chrome aman Allah'ım inanılmaz hantal bir browser. Bu dediklerimi bir Note 5, S7 Edge , G5 kullanmayan anlayamaz arkadaşlar.

Bugün gelinen noktada stock android ancak üzerine Nova kurularak bir işlev kazandırılan kendi galerisi , kamera uygulaması, browserı eksik kalan bir arayüzdür.

Hayatında eline alıp 1 ay Nexus kullandın mı.?

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

quote:

17:00'de Mesut Bey diyorki standart Nexus yazılımı birçok kullanıcının uzaklaştığı istemediği bir yazılım olmaya başladı. Bunu neye dayanarak söylüyor anlamadım. Yurtdışında uzunca süredir yaşamış biri olarak Android kullanıcılarının hatırı sayılır kısmının güncelleme derdi olmayan, abuk subuk arayüzlerle şişmemiş adam gibi çalışan cihazlara yöneldiğini görüyorum. Amerika'da geçen ay açıklanan müşteri memnuniyet listesindeki cihazlara baktığınızda Moto G gibi cihazları bile görebiliyorsunuz.

29 ay nexus 4 kullandım evet gayet güzel bir telefondu lakin yeni nesil amiral gemiler özelikle samsung'un arayüz sorunları düzeldiğinden beridir daha zevk verir oldu. Google gerçekten çok boş geliyor insana ama alıp custom rom kuracaklar için eğlenceli telefonlardır nexus'lar

Çıktığı günden beri Nexus 6P kullanıyorum.Değil Samsung galaxy s7 üstüne S8 verseler değişmem.

• quote:

quote:

Şimdi eskiyi boşverelim geldiğimiz noktada Samsung , Lg gibi markaların arayüzü canavar gibi çalışıyor. Bunun yanında birçok ayırt edici özellik sunuyor. Gelelim stock androide Google'ın hiçbiri doğru düzgün çalışmayan yazılımları mevcut. Ayrıca Touchwiz gibi arayüzlerde birçok hayat kurtaran özellik varken stock android tek düze iPhone vari bir yapı ile geliyor. Eskiden hız için katlanıyorlardı peki şimdi ne için kullanır ki insan o kamera uygulaması tam bir facia , Chrome aman Allah'ım inanılmaz hantal bir browser. Bu dediklerimi bir Note 5, S7 Edge , G5 kullanmayan anlayamaz arkadaşlar.

Telefon alarak değil ama tablet olarak belli bir deneyiyim oldu. Ayrıca çevremde en azından gm 5 plus kullanan arkadaşlarda var. Her ne kadar gm 5 plus ile bir nexusu karşılaştırmak nexusa ağır haksızlık olsada.

Beni yanlış anlamayın asla birine kesin kötü öbürü iyi demem herkesin bir kullanım alışkanlığı zevki var. Ama şunu kabul edelim Google'ın kendi sunduğu uygulamar Samsung ve Lg'in kendi alternatifleri yanında geri kalıyor demek istediğim durum bu.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ___Lawyer___ Şimdi eskiyi boşverelim geldiğimiz noktada Samsung , Lg gibi markaların arayüzü canavar gibi çalışıyor. Bunun yanında birçok ayırt edici özellik sunuyor. Gelelim stock androide Googleın hiçbiri doğru düzgün çalışmayan yazılımları mevcut. Ayrıca Touchwiz gibi arayüzlerde birçok hayat kurtaran özellik varken stock android tek düze iPhone vari bir yapı ile geliyor. Eskiden hız için katlanıyorlardı peki şimdi ne için kullanır ki insan o kamera uygulaması tam bir facia , Chrome aman Allahım inanılmaz hantal bir browser. Bu dediklerimi bir Note 5, S7 Edge , G5 kullanmayan anlayamaz arkadaşlar. Bugün gelinen noktada stock android ancak üzerine Nova kurularak bir işlev kazandırılan kendi galerisi , kamera uygulaması, browserı eksik kalan bir arayüzdür.
    Telefon alarak değil ama tablet olarak belli bir deneyiyim oldu. Ayrıca çevremde en azından gm 5 plus kullanan arkadaşlarda var. Her ne kadar gm 5 plus ile bir nexusu karşılaştırmak nexusa ağır haksızlık olsada. Beni yanlış anlamayın asla birine kesin kötü öbürü iyi demem herkesin bir kullanım alışkanlığı zevki var. Ama şunu kabul edelim Googleın kendi sunduğu uygulamar Samsung ve Lgin kendi alternatifleri yanında geri kalıyor demek istediğim durum bu.

siz de yanlış anlamayın ama illüzyon yapıyor diğer üreticiler. Evet kabul donanımlar çok fazla gelişti. S7'nin içindeki Exynos işlemci benim Nexus 6P'nin içinde Snap 810 her türlü tokatlıyor ama iş kullanıcı deneyimine geldi mi işler değişiyor. Siz hiç düşündünüz mü mesela bir üretici ürettiği telefona neden otomatik reboot seçeneği koyar diye. Yanlış biliyorsam düzeltin. Sanırım belli periyotlarda ayarlıyosunuz cihaz otomatik kendini açıp kapatıyor? Neden? Çünkü Samsung'da biliyor güzelim Android'in içine ettiğini. Ben Nexus'umu bir kere kapatıp açmak zorunda kaldığımı hatırlamıyorum. Amacım tü kaka etmek değil ama üreticiler bence özellik yarışını bırakıp nasıl daha iyi yazılımı geliştirir kullanıcı deneyimini artırırım buna kafa patlatmalı.

• Bu videoda Mesut Çevik yorumları teknoloji haberlerinden daha çok ilgimi çekti.Mesut Başkan , parti kur oy verelim :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ___Lawyer___ Şimdi eskiyi boşverelim geldiğimiz noktada Samsung , Lg gibi markaların arayüzü canavar gibi çalışıyor. Bunun yanında birçok ayırt edici özellik sunuyor. Gelelim stock androide Googleın hiçbiri doğru düzgün çalışmayan yazılımları mevcut. Ayrıca Touchwiz gibi arayüzlerde birçok hayat kurtaran özellik varken stock android tek düze iPhone vari bir yapı ile geliyor. Eskiden hız için katlanıyorlardı peki şimdi ne için kullanır ki insan o kamera uygulaması tam bir facia , Chrome aman Allahım inanılmaz hantal bir browser. Bu dediklerimi bir Note 5, S7 Edge , G5 kullanmayan anlayamaz arkadaşlar. Bugün gelinen noktada stock android ancak üzerine Nova kurularak bir işlev kazandırılan kendi galerisi , kamera uygulaması, browserı eksik kalan bir arayüzdür.
    Telefon alarak değil ama tablet olarak belli bir deneyiyim oldu. Ayrıca çevremde en azından gm 5 plus kullanan arkadaşlarda var. Her ne kadar gm 5 plus ile bir nexusu karşılaştırmak nexusa ağır haksızlık olsada. Beni yanlış anlamayın asla birine kesin kötü öbürü iyi demem herkesin bir kullanım alışkanlığı zevki var. Ama şunu kabul edelim Googleın kendi sunduğu uygulamar Samsung ve Lgin kendi alternatifleri yanında geri kalıyor demek istediğim durum bu.

siz de yanlış anlamayın ama illüzyon yapıyor diğer üreticiler. Evet kabul donanımlar çok fazla gelişti. S7'nin içindeki Exynos işlemci benim Nexus 6P'nin içinde Snap 810 her türlü tokatlıyor ama iş kullanıcı deneyimine geldi mi işler değişiyor. Siz hiç düşündünüz mü mesela bir üretici ürettiği telefona neden otomatik reboot seçeneği koyar diye. Yanlış biliyorsam düzeltin. Sanırım belli periyotlarda ayarlıyosunuz cihaz otomatik kendini açıp kapatıyor? Neden? Çünkü Samsung'da biliyor güzelim Android'in içine ettiğini. Ben Nexus'umu bir kere kapatıp açmak zorunda kaldığımı hatırlamıyorum. Amacım tü kaka etmek değil ama üreticiler bence özellik yarışını bırakıp nasıl daha iyi yazılımı geliştirir kullanıcı deneyimini artırırım buna kafa patlatmalı.

Otomatik reboot olayına hiç denk gelmedim Eylülden beri Note 5 kullanıyorum belki denk gelen biri vardır. Bundan çnce iPhone 5 kullanıyordum her iki telefonda da ortalama 2 güne bir kapatıp açıyorum bu her işletim sistemi için yararlı birşeydir.

Touchwiz bir çok özellik barındıram bir arayüz evet dediğiniz gibi androidi çok değiştiriyor. Ancak satış rakamlarına baktığımızda insanlar sizce Samsung, Lg mi kullanmak istiyor yoksa android mi demek istediğim şu yani insanlar bilakis o arayüz ve inovasyonlar için seçim yapıyor. Kimi kalemi için kimi 360° kamerası ve ek aksesuarları için kimi kavisli ekranı için.

Bunlara ilaveten kendi video oynatıcılarının konforu, kendi galerisi ve kamera uygulamasının , browserının stabil olmasından ad block desteğine kadar birçok şey kullanıcıları çekiyor. Stock androidde mağazaya çok bağımlı yaşıyorsunuz. Bir video oynatıcı mı lazım mağazaya galeri mağazaya kamera mağazaya. Bu böyle gidiyor ama kullanıcıların çoğu bu işlerle uğraşmak istemiyor telefonun kendinden bu yetenekleri sunmasını istiyor. İşte bu yüzden Samsung ve Lg fazla satıyor küresel anlamda.

Mesele sadece fazla satmakda değil bugün tüm arayüzler akıcı çalışıyor. Bugün söz konusu büyük markaların amiral gemileri için tek sorun güncelleme onun dışında bir çok ek özellikle ve inovasyon ile premium bir deneyim sunuyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ___Lawyer___ -- 4 Temmuz 2016; 2:00:37 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.