Şimdi Ara

Konu Silinsin. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
7
Favori
63.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
602 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaptıkları şey utanç verici. el ele vermişler vatandaşı nasıl öperiz derdindeler. yedikleri her kuruş haram olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonuna kadar desteklediğim kampanya. Ülkemizde ki bir çok haksız kazançtan birisidir. Beni herkes ölücü olarak tanımlar fakat ben bile bu anlık ekrana gelen tekliflerden birine yanlışlıkla onay vermiş, hemen akabinde iptal etmiş olmama rağmen bir aylık ücretini ödemiş biriyim. Malesef ki her konuda olduğu gibi bu konuda da halkımızın cebinden çalınıyor.

Ayrıca herkes tek bir firmaya yüklenmiş fakat ben kırmızı amblemli dünya markası olan bir şirketin kullanıcısıyım. Bir çok özelliğini sevsem de bu konuda malesef bahsettiğiniz firma ile aynılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn1905 -- 9 Aralık 2018; 1:36:18 >
  • atmosferikmotor kullanıcısına yanıt
    Dalga geçiyorsun herhalde

Bazen günde 5-6 defa bu tarz pop up'larla karşılaşıyorum. Hiçbir uyarı olmadan pat diye tam ekran uyarı geliyor, kabul et tuşu o an kullandığın ekran bölümünün üzerine gelirse, daha mesaj geldiğini bile anlamadan yanlışlıkla basabilirsin. Kilit ekranı açılırken görmeden alışkanlıktan yapacağın bir basışta birden ortaya da çıkabiliyor.

E böyle bir durumda kimin suçu oluyormuş? Kullanıcının mı?

Operatörleri savunacağım diye komik durumlara düşmeyin...

• srcn1905 S kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı firmanın kullanıcısıydım ve sırf bu sebepten Turkcell'e geçmeyi düşünüyordum, taa ki bu konuyu görene kadar

• BTK'nın halkın yararına birşey yapacağını düşünmemekle birlikte ben de bu konudaki şikayetlere aynen katılıyorum.

Olur olmaz şeyler için bile onay mesajı; şifre; şartları okudum, kabul ediyorum'u tikletme gibi güvenlik önlemleri alan operatörler işlerine geldiği için bu şekilde dolandırıcılık yapmaya el birliğiyle devam ediyorlar.

Ortada bu dolandırıcıları yakalayıp suç ortağı operatörlere de caydırıcı cezalar verebilecek bir devlet ve hukuk sistemi olmadığı için de bu olaylar artarak devam edecektir.

Şahsım adına faturalı hat kullanmayı 3 sene önce bıraktım.

Operatörlerin durmadan arayip insanlari faturalı hatta geçirmeye çalışmaları boşuna değil elbette... Halbuki tahsilatın peşin olduğu ön ödemeli sistem onlar için daha avantajlı değil mi mantıklı düşünürsek?

Değil çünkü ön ödemeli sistemde bunun gibi dolandırıcılıklar daha zor. En azından insanların anında haberi oluyor bu durumdan. Faturalıda, hele de otomatik ödemedeyse, aylarca durumdan haberdar olmayan insanlar var...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilinçli tüketici olup kapatsanız bile herhangi bir kampanyaya katılım yaptığınızda tekrar bu bildirimlere onay veriyorsunuz. Tekrardan kaldırtmanız gerekiyor.

Konu sahibine teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atmosferikmotor

Merhaba

Okumadan onay verip sonra beni soydular demek haksız
    Kabul etmiş ücretini ödemişsin madem kullan bari
    İptal etmeyi unutup e yine çektiler diye şikayet etme
    Turkcell de hata yok bariz hata sende

Güle Güle..
    şaka mı lan bu
  • Tam destek
  • Benimde başıma gelmişti okulda telefonların serbest olduğu zamanlar ders konularına telefondan bakıyodum bi ders sitesinde ekranı reklam kaplamıştı çarpıya basıyorum çıkmıyor alttaki tamam tuşuna bastım kurtulayim diye sonra biranda telefona mesaj gelmişti aboneliğiniz başlamıştır aylık 30 küsür para kesilecektir diye yani ne ara oldu türk telekomla ne ara bağ kurdular türk telekom bana onay mesajı göndermeden direk parayı çekip bunlara nasıl gönderdi hiçbirşey anlamamıştım sonra zar zor bu dolandırıcıların numarasını arayıp şikayet falan edicem kapatın şunu paramıda geri verin falan diyince kurtulmuştum o andan itibaren direk mobil ödemeyi falan hepten kapattım telefonuda rootlayıp adaware indirdim gerçekten iğrenç bişey . Müşteri hizmetleride bu durumda gram umursamıyormuş yani illa gidip dolandırıcıların numarasını biyerden bulup sizin kapattırmanız lazım .

• quote:

Orijinalden alıntı: atmosferikmotor

Merhaba

Okumadan onay verip sonra beni soydular demek haksız
    Kabul etmiş ücretini ödemişsin madem kullan bari
    İptal etmeyi unutup e yine çektiler diye şikayet etme
    Turkcell de hata yok bariz hata sende

Güle Güle..
    Konu Silinsin.

Ve

Konu Silinsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y!Ğ!DO -- 9 Aralık 2018; 7:8:38 >

• Aynı sorunu babamda yaşamıştır sürekli faturaya bindiriyorlar.

• Ben yıllardır Türk telekom kullanicisiyim böylesi bor şeyler hiç karşılaşmadım.

• Valla benim işime yaradı. 23 liralık paketi 19 TL'ye önerdi ben de kabul ettim. Mis gibi.

Not: Vodafone
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9E6CA6531

Bu tarz tuzaklara düşmemek için telefonun içinde ki sim uygulamasını bulup hazır mesaj kartvizit v.s hepsini kapatın
    Milyonlarca insan cep telefonu kullanıyor, bu şekilde ayar değiştirmeye gerek kalmadan bu seçenek olmamalı. Çok istiyorsalar bilgi verirler ama tamama basıp abonelik başlatma durumu soygundan başka bir şey değil. Artık neredeyse herkeste dokunmatik telefon var ve menülerde gezerken o mesaj aniden çıkıp fark edilmeden onaylanabiliyor. Telefonları özgürce kullanamıyoruz, resmen ekrana aniden tuzaklar çıkıyor.

• Harika bir konu. Ama operatörlerin zararına BTK bir düzenleme yapmaz benim umudum yok.
  • Sözde benden kaldirdilar ama halen geliyor.

Konu Silinsin.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.