Şimdi Ara

mobil1 mi castrol edgemi motulmu 5w30 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
61.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Marka
    VOLKSWAGEN
    Model
    Golf 1.6i 16V, -Auto (QG0/2 - 77kW)
    Motor
    P
    Yıl
    1999-2004
    Yeni aramaYazdır More DetailsBuy NowUygulama Tavsiye Kapasite (litre)
    Motor (P) Mobil 1 ESP Formula 5W-30 3.5 lt
    Mekanik şanzıman Mobilube 1 SHC 75W-90 (a)
    Otomatik transfer Esso ATF LT 71141 (a)
    Diferansiyel Vites Kutusundan
    Soğutucu Mobil Antifreeze Advanced (a)
    Otomatik şanzıman modelleri, diferansiyel Mobilube 1 SHC 75W-90
    Fren yağı MOBIL BRAKE FLUID DOT4
    Servo direksiyon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avensis42 -- 11 Ocak 2013; 16:22:11 >
  • Vw tum araclarinda castrol edge 5-30 yag kullaniyor

Mobil1 5-30 esp'de olur sorun cikarmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0w40 olur. Geniş bir sıcaklık, çalışma ve performans aralığı sunuyor. Mobil 1 olanı 100 TL civarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Vw tum araclarinda castrol edge 5-30 yag kullaniyor

geçen şubatta benim araca 10w 40 koydu servis..kitapçıkta 5w 30 diyor,izmirde olduğumuzdan galiba 10w-40 tercih ediliyor..benim merak ettiğim ise mobil ile mobil1 arasında fark varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Vw tum araclarinda castrol edge 5-30 yag kullaniyor

geçen şubatta benim araca 10w 40 koydu servis..kitapçıkta 5w 30 diyor,izmirde olduğumuzdan galiba 10w-40 tercih ediliyor..benim merak ettiğim ise mobil ile mobil1 arasında fark varmı?

mercedes A ve mercedes S arasında fark var mı?
  • o motora uzun omurlu yag koymanız gereksiz bosa masraf olur bence. Zaten kac devir ceviriyor, zaten 0-100'u ne ki o aracın. litresi 8-9 tl'ye 10 bin goturecek markalı teneke yaglar acık olarak satılıyor. 10-40 fln koyun işte. Her 150 binde 1'de motorsilk yag katkısı koyun. Aracınız hep yeni gibi kalır. Fazla para verip paranızı sokaga saçmayın. Bu arada yag yakıyorsa motorsilkten sonra hiç yag eksiltmeyecektir haberiniz olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocliontech16

o motora uzun omurlu yag koymanız gereksiz bosa masraf olur bence. Zaten kac devir ceviriyor, zaten 0-100'u ne ki o aracın. litresi 8-9 tl'ye 10 bin goturecek markalı teneke yaglar acık olarak satılıyor. 10-40 fln koyun işte. Her 150 binde 1'de motorsilk yag katkısı koyun. Aracınız hep yeni gibi kalır. Fazla para verip paranızı sokaga saçmayın. Bu arada yag yakıyorsa motorsilkten sonra hiç yag eksiltmeyecektir haberiniz olsun.

bir ingiliz atasözü:

ucuz mal alacak kadar zengin değilim.
  • o arabaya bu yagların geregi yok. Madem bu kadar yaga ozeniyorsunuz daha performanslı bir araca, motoru daha uzun omurlu bir araca geçin. Japon ya da yeni model hyundailer iyidir. Her 10 binde 50-60 tl fazla vereceksiniz 200 binde zaten motor rektefiye parasını çıkarmış olursunuz.
  • vw ısrarla castrol edge 5w40 önerir ben ısrarla mobil 1 5w40 alirim :)
  • vw ısrarla castrol edge 5w40 önerir ben ısrarla mobil 1 5w40 alirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: occheetah16

o arabaya bu yagların geregi yok. Madem bu kadar yaga ozeniyorsunuz daha performanslı bir araca, motoru daha uzun omurlu bir araca geçin. Japon ya da yeni model hyundailer iyidir. Her 10 binde 50-60 tl fazla vereceksiniz 200 binde zaten motor rektefiye parasını çıkarmış olursunuz.

Zaten bu motor uzun ömürlü onda bir sıkıntı yok,Öyle bir bahsetmişsinizki sanki eski serçe.
    Japon arabalarında bu konforu bulamadığım için bu aracı aldım.
    Neyse yinede sığ yorumunuz için teşekkür ederim.
  • Arkadaslar getz dizel aracimin yag degisim zamani geldi ve yag tercihi konusunda cok kararsizim. Servis her defasinda 10w30 yari sentetik yag kullandi en son bakimda servise gitmedim 10w30 magnetec bi ustaya koydurttum. Arac 72k de bu degisimde tam sentetik yag kullanmak istiyorum. Bilgi sahibi arkadaslarin yorumlarina ihticim var. Saygilar.

• quote:

Orijinalden alıntı: nergene

Arkadaslar getz dizel aracimin yag degisim zamani geldi ve yag tercihi konusunda cok kararsizim. Servis her defasinda 10w30 yari sentetik yag kullandi en son bakimda servise gitmedim 10w30 magnetec bi ustaya koydurttum. Arac 72k de bu degisimde tam sentetik yag kullanmak istiyorum. Bilgi sahibi arkadaslarin yorumlarina ihticim var. Saygilar.

5/40 tam sentetiktir en yakın tercih olur ama servisin kullandığı yağ daha uygun tercih olur her zaman

• quote:

Arkadaslar getz dizel aracimin yag degisim zamani geldi ve yag tercihi konusunda cok kararsizim. Servis her defasinda 10w30 yari sentetik yag kullandi en son bakimda servise gitmedim 10w30 magnetec bi ustaya koydurttum. Arac 72k de bu degisimde tam sentetik yag kullanmak istiyorum. Bilgi sahibi arkadaslarin yorumlarina ihticim var. Saygilar.

Dostum benim için babadan gelen gelenek haline geldi yağ konusu:konuya girersek traktörümde ve şahsıma ait araçlarda castrol kadar yağının arkasında duran bir firma görmedim.çok yağ çeşidi denedim kendi kendine köpüren motoru aşırı sıcak bırakan vs vs bu yazdıklarım traktördeki gördüklerim.benim şu değerdeki yağı kullan demem yanlış ama castrol derim fakat şu serisi diyemem en sağlıklısı castrol müşteri hizmetlerini ara aracın modeli,markası,km,daha birsürü soru soracaklar ve gün içerinde sana tekrar dönüş yapıp şu model yağı kullana bilirsiniz diye bilgi vereceklerdir.ben traktörüm ve aracıma hangi yağ diye sorduğumda gelen cevapta farkı gördüm.özellikle tköyümdeki traktörcüler 20/50 yağ kullanırken ben 15/40 yağ kullanıyorum.tavsiyem hangi yağ markasını kullanmak istiyorsan müşteri hizmetleri ile iletişime geç.

• nergene N kullanıcısına yanıt
    balıkesir yetkli servis 5w 40 magnatec koyar. İyi bir yağdır tavsiye ederim. Bizim araç 150bine yaklaştı bu yağ ile.
  • Ben mobil1 formula esp alıyorum, ustam da yağın çok kaliteli hep bu yağı kullanırsan motora hiç bir şey olmaz demişti. Nette de genellikle en önerilen yağ bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk343458

quote:

5/40 tam sentetiktir en yakın tercih olur ama servisin kullandığı yağ daha uygun tercih olur her zaman

Servisin koydugu yag shell ve 7-8 bin km sonra camur gibi oluyor. Bi ficidan dolduruyor shell mi oda supheli gerçi o yuzden Yag konusunda servis bnm guvenimi kazanabilmis degil. 5w40 castolun sitesindeki robotu onerio. Arkadasin dedigi gibi musteri hizmetlerine Sorayim bakalim. Degisim gerceklestikten sonra buradan paylasirim saolun dostlar.

• nergene N kullanıcısına yanıt
    10/30 farklı marka deneyin bence elf veya mobil olabilir

• Castrol musteri hizmetlerini dinledim 5w30 yag koydum 200 km yol yaptim simdilik bisey anlamadim ama corludan ankaraya gidip gelicem bakalim.. bide sanki biraz daha sessiz calisiyor gibi geldi bana :S

• mobil 1 5-30 . bundan başka yağ kullanmam.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.