Şimdi Ara

Mobil oyun 'Endurn'

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba arkadaşlar. Uzun süredir üzerinde uğraştığım mobil oyun projem bitti ve oyunu Google Play Store da yayına koydum. Merak edenler için oyunu Java libGDX kütüphanesiyle geliştirdim.

Oyunun ekran görüntülerini ve indirme linkini aşağıda görebilirsiniz. Oyun hakkında eleştiri ve önerilere açığım. Desteklerinizi bekliyorum.

Oyun linki:
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arinso.endurn

Mobil oyun 'Endurn' Mobil oyun 'Endurn'
     Mobil oyun 'Endurn'

• Oyununu indirip oynadım ve puan verdim.Güzel ve oynaması zor.Grafikler hoş duruyor hangi yazılımla yaptığını öğrenmek isterim.Ufak bir önerim oyun iconun oyun içerisindeki grafikler kadar iyi değil belki de değiştirmek gerekir.Ayrıca bir konu hakkında pm atıyorum cevaplarsan çok sevinirim.Kolay gelsin şansın bol olsun.
  • ich51 İ kullanıcısına yanıt
    Sağolun. Reklamını yapmaya çalışıyoruz. Java LibGDX kütüphanesiyle geliştirdim. İkon kenarlarını yumuşatmayı düşünüyordum ama zaman bulamadım bence de değiştirmek gerekir. Oyuna çok zor diyenler var yakın zamanda güncellemeyle alternatif kontrol sistemi getirmeyi düşünüyorum. Desteklerinizi bekliyorum arkadaşlar
  • Bu oyunun neden popüler olmucağını sana açıklıyım gelecek oyunlarında bu hatalara düşmezsin çünkü aynı hatalara bende düştüm normal kısacası.

1) Anahtar Kelime:
    Oyununda anahtar kelime yok google play de ne diye aratıp seni oyununu bulcaz. Örnek veriyorum benim hayatta kalma oyunum var adam survival,simulator,raft gibi şeyler yazarak benim oyunuma ulaşabiliyor senin oyununa nasıl ulaşabiliriz. Herkes dur Endurn yazıp aratıyım demicek.
    Marketing İsmi benim oyunum örnek veriyim Just Survive: Raft Survival Island Simulator . Oyunun hem cool ismi var hem bunlar çok izlenme alan anahtar kelimeler. 50 karakteri de başlıkta kullanıyorum 4000 karakteri de description da kullanıyorum. Böylelikle günlük reklam yapmasam tek kuruş vermesem bile 1k-5k indirme alıyorum.

2) Oyun Iconu:
    Oyun Iconu %400 kadar indirme arttırabiliyor senin oyun iconun hiç ilgi çekmiyor beyaz ilgi çeken bir renk değil onu daha renkli efektli bir şey yapıp kenarlarını yumuşatırsan daha iyi olur.

3) Translate:
    Oyunun Google Play sayfasında Ingilizce Çevirme bile yok ben 80 tane dilide google translate ile çevirip eklemeni tavsiye ediyorum. Keyword arttırmak için evet kalite yok ama bir önemi yok indirme artıyor.

4) Arcade Oyunu:
    Bunu söylemek istemem ama arcade oyunları eğer zaten popüler bir yapımcı değilsen ketchapp gibi tutması imkansız çünkü ilgi çekmiyor burası çocukların oyun oynadığı yer çocuklar bir topu yuvarlamak istemiyor bir silahla millete sıkmak istiyor yada araba sürmek istiyor bu yüzden Simülasyon, Aksiyon türleri daha popüler. Arcade oyunları oynayan kesim var tabi ama bu kesim sıralamada bile olmayan oyununa bakmıyor.

Onun dışındaki tavsiyelerim oyunu her hafta 1 kere güncellemeye bak. Bu Google Play ranklarında seni üst sıralara fırlatıyor. İncisözlük falan yapmışın güzel youtube falan yapabilirsin ben öyle çok kanalla anlaştığım oldu. Başarılar
  • Öneriler için teşekkürler rica etsem kendi uygulamalarınız hakkında bilgi verir misiniz?(ne ile yazıldığı konusunda) Ve linkini koyar mısınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12Numara

Öneriler için teşekkürler rica etsem kendi uygulamalarınız hakkında bilgi verir misiniz?(ne ile yazıldığı konusunda) Ve linkini koyar mısınız?
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zkgames.justsurvive

Unity

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 23 Ağustos 2017; 20:43:40 >
  • Öncelikle oyun popüler olmayacak şeklinde yorum yapmanızı kesinlikle doğru bulmadım. Oyunu yayınlayalı yeni 48 saat oldu ve yaklaşık 1000 indirme aldı. İlk oyuna göre oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum. Doğan drift, bilmem ne racing araba yarışı simulasyon vb. şeklinde unity çıktısı zibille oyun varken sırf tutuyor ve aratılıyor diye boş veya replika oyunlar yapmak istemedim. Kısaca özgünlük ön planda oldu.

Söylediklerinizin 1 2 3. Maddesine katılıyorum ve düzeltilebilir olan kısımları güncelleme ile gidereceğim. Anahtar konusunda arcade kategorisi gerçekten kısıtlı. Yalnız zaten oyun desteklerle trendlere düştü, orada tutmayı başarabilirsem ne mutlu bana. Çevirileri otomatik yaptığını düşündüğüm için kendim birdaha manuel olarak eklemedim ama dediğiniz gibiyse yakın zamanda çözüm bulacağım . İkonu yeniden tasarlacayagim, sade olmasını istediğim için bu şekilde yapmıştım, abartı ya kaçmadan düzenleyeceğim. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Salihcan29

Öncelikle oyun popüler olmayacak şeklinde yorum yapmanızı kesinlikle doğru bulmadım. Oyunu yayınlayalı yeni 48 saat oldu ve yaklaşık 1000 indirme aldı. İlk oyuna göre oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum. Doğan drift, bilmem ne racing araba yarışı simulasyon vb. şeklinde unity çıktısı zibille oyun varken sırf tutuyor ve aratılıyor diye boş veya replika oyunlar yapmak istemedim. Kısaca özgünlük ön planda oldu.

Söylediklerinizin 1 2 3. Maddesine katılıyorum ve düzeltilebilir olan kısımları güncelleme ile gidereceğim. Anahtar konusunda arcade kategorisi gerçekten kısıtlı. Yalnız zaten oyun desteklerle trendlere düştü, orada tutmayı başarabilirsem ne mutlu bana. Çevirileri otomatik yaptığını düşündüğüm için kendim birdaha manuel olarak eklemedim ama dediğiniz gibiyse yakın zamanda çözüm bulacağım . İkonu yeniden tasarlacayagim, sade olmasını istediğim için bu şekilde yapmıştım, abartı ya kaçmadan düzenleyeceğim. Teşekkürler.

Bahsetmek istediğim şey şu an incisözlük vs. rating indirme alsan bile 1 yıl geçtikten sonra o indirme sayısı gene düşücek. Çünkü ASO yok.
  • Aslında inci sözlükten aldığım rating ile Google Play'de yükselmeyi amaçladım sağolsun yardım ettiler. Arcade konusunda dediğim gibi trendlerde 2 numarayız. Oyun ve uygulama adlı en genel kategoride bile trendlerde 20 lerde gözüküyor. Zamanla yarışıyorum da diyebiliriz indirme sayısını korumak istiyorum yarın dediklerinizi uygulayacağım.

• https://lh3.googleusercontent.com/Sz_Nk8FOHbEnLx75Wxv6UXf71VlS0R1L2TX3xxYVjbkx1q85ZfTwuFsatySKj9JteSyi=h900-rw

Üstteki linkteki googleplayda paylaştığın resimdeki renkleri daha minimalist seçsen bence daha iyi olurdu. Böyle mesela:
    https://camo.githubusercontent.com/747d1a53ed34124c5ab7fb9007f4ccda8da37398/687474703a2f2f692e696d6775722e636f6d2f776b4747576b4e2e706e67

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1ht1baron -- 23 Ağustos 2017; 23:48:28 >
  • 1ht1baron 1 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bir sonraki güncellemeye onu da ekleyeceğim.

• quote:

Teşekkürler bir sonraki güncellemeye onu da ekleyeceğim.

Ayrıca daha iyi bir yazı tipi seçip resimdeki objelerin kenarlarındaki tırtıkları kaldırsan daha iyi olurdu bence.
    http://www.dafont.com/new.php
    Renk konusunda ise googleye flat colors, minimalist colors yazdığın an bir çok renk seçeneği çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okeanix

quote:

Orijinalden alıntı: 12Numara

Öneriler için teşekkürler rica etsem kendi uygulamalarınız hakkında bilgi verir misiniz?(ne ile yazıldığı konusunda) Ve linkini koyar mısınız?
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zkgames.justsurvive

Unity

Alıntıları Göster
    ............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thefatrat -- 9 Temmuz 2018; 16:3:24 >
  •  Mobil oyun 'Endurn'
    İnciden bana kaymışsın söylüyim ben inciye başlığı senden sonra açmadım ben 3-4 ay öncesinden açmıştım.
    http://www.incisozluk.com.tr/w/android-oyun-yay%C4%B1nlad%C4%B1m-deste%C4%9Finiz-laz%C4%B1m/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 24 Ağustos 2017; 23:49:44 >
  • Gördüm. nickten başka paylaşım yapılmadığını görünce direk prim vermeyelim dedim. Kusura bakmayın cevap verince sildim zaten yanıtı. Dahası benim burdaki paylaşımımla incideki gönderiniz arasındadaki zaman farkı çok az. Burdan görme ihtimaliniz çok fazlaydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salihcan29 -- 26 Ağustos 2017; 19:31:27 >
  • quote:

Gördüm. nickten başka paylaşım yapılmadığını görünce direk prim vermeyelim dedim. Kusura bakmayın cevap verince sildim zaten yanıtı. Dahası benim burdaki paylaşımımla incideki gönderiniz arasındadaki zaman farkı çok az. Burdan görme ihtimaliniz çok fazlaydı

Bu arada sanırım oyununuza verilen 400-500 rating silinmiş. Google Play bot gibi algılayıp silebiliyor kafasına göre yeni bir uygulamaysa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 28 Ağustos 2017; 16:45:28 >
  • Gördüm. Her gün 50 60 tane siliyordu. Şimdi 100 e düştü. Hepsi farklı ipden olmasına rağmen nasıl böyle oldu anlamadım. İndirme sayısı ve değerlendirme sayısı oranı ile alakalı bir durum herhalde.

• Tavsiyem sslere "Amazing Effects!" gibi şeyleri efektli bir şekilde koyman.

• bende libgdx ile ilgileniyorum o yüzden +1 :)
  • .........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thefatrat -- 9 Temmuz 2018; 16:1:59 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.