Şimdi Ara

Mobil Operatörlerin Sinyal Gücü Değerleri -ASU- (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
5
Favori
72.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu mesaja eklenen görseller:

Mobil Operatörlerin Sinyal Gücü Değerleri -ASU-

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

iPhone kullanıcıları sadece dbm değerini görebilir. Aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirsiniz..

1. Telefon uygulamasını açın

2. Klavye kısmına gelip, *3001#12345#* , kodunu girin ve arama yapın.

3. Telefonunuzun Açma/kapatma/Uyutma/Uyandırma tuşuna basılı tutarak telefonu kapatma ekranının çıkmasını bekleyin.

4. Kapatma ekranından çıkmak için Ana Ekran tuşuna basılı tutun. İşleminiz tamamlanmıştır.

Kapatmak için ne yapmalıyız?

-96 çıktı. Vodafone. Kuşadası-Davutlar mevkindeyim burada gerçekten Vodafone çekmiyor. İletişim merkezine sormuştum. Farkındayız, baz istasypnu talebimiz oldu bekliyoruz dediler. 2016'yı yarıladık hâlâ sıkıntılar yaşıyoruz.

• smyrna kullanıcısına yanıt
    *3001#12345#*

yaptıktan sonra sol üst tarafta geri dönüş yeri çıkıyor ya sinyal barının orada ona basınca sinyal çubuklarına geri dönüyor. Belki bir kez yeniden başlatma gerekebilir.
  • Sony xperia xa ultra evden konusurken kesiliyor bazen aramiyor edirne merkez sinyal gücü
    vodafon tr
    - 112dbm 29 asu
    Lte

Ayni noktada eșimin lg g2
    Vodafon tr
    -119dbm 21asu
    Lte

• TT 42 asu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vodafone 91 dBm, 11.0 asu
    Turkcell 107 dBm, 29.0 asu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

TT 42 asu

O ne ya, baz istasyonunda mi oturuyorsunuz? 😀

• Mobil Operatörlerin Sinyal Gücü Değerleri -ASU-

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: doctorfizik

quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

TT 42 asu

O ne ya, baz istasyonunda mi oturuyorsunuz? &#128512;

bilmiyorum vallahi en yuksek hatta suan 50 asu goruyorum

ama yinede hiz cok cok iyi degil birde online oyun oynuyorum 3G,4G de yakin olmasi daha iyi eve sabit net baglatamiyorun port olmadigi icin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 4 Aralık 2016; 23:28:5 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asumu yüksek olmalı dbm mi.

Hangisi yüksekse daha iyi çekim vardır...

• Dbm - olarak yüksek olmalı, yani 0'a mümkün olduğunca yakın olmalı. Ama - işaretini görmezsek mümkün olduğunca küçük olmalı. Yani -100 dbm gösteriyorsa sinyalde 100 birim kayıp vardır diyelim, -55 dbm gösteriyorsa 55 birim kayıp vardır, yani diğerinden 45 birim daha yüksektir sinyal şiddeti gibi. ASU değeri büyükse daha iyidir.

58 ASU üstüne çıkabilen var mı acaba

Hız testinde 200 mbps alıyorum bu arada

Operatör Turkcell bu arada belirteyim dedim kafası karışan arkadaşlar olabilir. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihbiyikli -- 17 Ocak 2018; 0:45:29 >
  • fatihbiyikli kullanıcısına yanıt
    Telefon ne hocam arayüz yabancı geldi?
  • fatihbiyikli kullanıcısına yanıt
    ASU olarak değil ama dbm cinsinden sinyal gücünüz çok yüksek değil. Bu değer baz istasyonuna daha yakınlaşınca ve iyi hava şartlarında -50'lere kadar düşebiliyor. ASU da direk bunu takip ederse hani daha çok yükselir.
    Tabi eski telefonlarda ve 3G'de sinyal gücü RSSI yani direk sinyalin şiddetine göre belirleniyordu. 4G'de ise alınan sinyalin referans değerine göre gücüne göre belirleniyor ki bu da RSSI değeri yüksek olsa da aradaki parazitler ve gürültüden dolayı daha düşük bir değer oluyor. Bu yüzden 3G'de bir baz istasyonundan ful sinyal alırken, aynı mesafede 4G'ye geçine bir ya da iki çubuk kayıp görülebiliyor.

• sis651 kullanıcısına yanıt
    samsung c7

Xiaomi note 4 snap

İki hatta vodafone...4g de ikisinide test ettim.

ASU değeri xiaomi de daha fazla çıktı..çok afaki fark yoktu ama genel gözlemim xiaomide asu değerinin yüksek olduğu.

• Asu değeri telefonun gösterdiği sinyal gücü değeri. Hani dbm değerinin farklı bir şekilde yorumlanması durumu. ASU yükselirken dbm değeri de eksi yönlü olduğu için o da 0'a yaklaşarak yükselir. Muhtemelen bahsettiğiniz iki telefonda dbm değerleri de farklıdır. Bu da normal. Farklı telefonların farklı tasarımları, farklı anten tasarımları vs. var; her şeyin bir etkisi var ve fark yaratabiliyor.
  • Ses kesilme ve internet kopması bendede çok oluyor türk telekomu arıya arıya akraba olduk artık

• DENİZLİ isabey mahallesi

Mobil Operatörlerin Sinyal Gücü Değerleri -ASU-

• Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    Huawei p10 lite modeli

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.