Şimdi Ara

Mobil klima tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
14.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Apartman dairesinde kiracı olarak oturduğum için mobil bir klima düşünüyorum. 20 metrekare bir salonda kullanılacak genel olarak. Ama odada güçlü bir pc ve çok fazla ısı üreten bir avr var. Haliyle diğer odalardan daha sıcak oluyor. 1000 tl civarı bir bütçe ayırmayı planlıyorum. Canımı sıkmayacak fazla gürültü çıkarmadan ve enerji verimliliği konusunda beklentilerim var. Sanırım 9.000 btu benim için yetersiz gelebilir. Önerilerinizi ve deneyimlerinizi bekliyorum.
    Teşekkürler.

• Güncel.
  • Takip.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar ben electrolux 12000 btu mobil klima aldim bu gun teknosadan kurulum yapildiktan sonra burda resimli olarak preformans bilgilerini paylasirim.....1099 tl ye aldim 8 taksitle.....bir suru marka var ama daha once.elektrolux ultraslincer sessiz elektrik supurgesi aldik 650 kusure....cok harika gercekten kaliteli malzeme ve super.performans oldugu icin marka ve marka olarakda cok saglam.bir dunya markasidir bu yuzden delonghi airfel ve vestel.mobil klimalari almadim bakalim.nasil cikicak.....bu arada cama.menfez actirmassaniz mobil.klima.hic bir ise yaramaz

• Çok makbule geçer inanın. İnşallah beklentilerinizi ve beklentilerimizi karşılayan bir ürün olur.

• tesekkurler beklentimi karsilayacagini dusunuyorum cama menfez acilinca ve sicak hava tahliye hortumu buraya minte edilincr.iceriye hava giris cikisi olmiyacak....12000 btu da yeter ses seviyeside 44 desibel yani rahatsizlik vermez ....bakalim insallah dusundugum.gibi olur vestelde de vardi.ama uzerinde.china yaziyor belki.zaten gorunusundende dandik duruyodu cook 1100 tl.dediler

• quote:

Orijinalden alıntı: gaudi1905

tesekkurler beklentimi karsilayacagini dusunuyorum cama menfez acilinca ve sicak hava tahliye hortumu buraya minte edilincr.iceriye hava giris cikisi olmiyacak....12000 btu da yeter ses seviyeside 44 desibel yani rahatsizlik vermez ....bakalim insallah dusundugum.gibi olur vestelde de vardi.ama uzerinde.china yaziyor belki.zaten gorunusundende dandik duruyodu cook 1100 tl.dediler

Hocam ürünü kurdunuz mu ?
  • Arkadaşın bahsetmiş olduğu (electrolux 12000 btu mobil klima) klimanın aynısından Teknosa ben de aldım. Evim Büyükçekmece'de dublex. Ancak evin içinde merdiven yok. İki ayrı girişi olan tamamen ayrı daireler. Ben çatı katı katında kalıyorum. Malum herhangi bir yalıtım vs.. olmadığından ve direkt güneş tepede olduğundan malesef cehennem gibi sıcak oluyor. Evi kırıp dökmemek, teras kamelyasının tahtasını deforme etmemek adına ve de dış üniteyi terasa koymak istemediğimden mobile yöneldim. Koşa koşa Teknosa'dan teşhir ürünü aldım. (kutusu, ambalajları ve cihaz sıfır. Sadece kutusu açılmış)

Ürün maalesef çok yetersiz. Yaklaşık 20 m2 bir alanı duvar kliması performansı ile soğutamıyor. Kapı, penecere, banyo kapalı. Hele evde bir iki kişi olunca yetersizliği daha da belirgin hale geliyor. Bunu geçtim borusu mecburen camdan menfez ile dışarı çıkarılmak zorunda. Ayrıca boruyu elleyince felaket derecede sıcak olduğunu anlıyorsunuz. Bu da soğutma performansını düşüyüyor. Sesi ise tam bir facia. Evin içinde resmen araba çalışıyor. Düşük fan hızı vs.. uyumak mümkün olmuyor. Tv sesi bile duyulmuyor. Yok kardeşim bu cihaz küçük atolye için filan. Ne kafa kalıyor ne başka birşey...

Ayrıca su tahliyesi için arkasına kova koymanız gerekiyor. Ortada görüntüyü bozacak bir hal çıkıyor bu seferde.

Bulunduğum çatı katının 7-8 m2 lik ufak bir odası var. Cihazı buraya konumlandırdığımda ise oda ancak serinliyor. Ayrıca ne tuhaftır, klimanın arkasında kalan kısımlar öyle serin ferah bir hale bile gelemiyor. Çatı olması mı yoksa cihazın yetersizliği mi anlamadım...

Tavsiyem 1000 tl vereceğinize gidip bulunduğunuz mekanın şartlarını göre duvar kliması alın. (çatı vs..) Ancak bu cihazlar (mobil) zaruri durumlar için. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Hafif de olsa pişmalık var...

• arkadaslar ben electrolux 12000 btu klimayi 1 haftadan fszladir kullaniyorum ....son derece memnunumm gayet guzel sogutuyor....cama menfez actirdim binamiz mantolamali.....oda 19 metre kare....camlar ve kapi kapali.....klimayi aciyorum 20 dakika sonra odaya girince super bir serinlik bariz sekilde belli oluyor....su icinde arkasina 5 litrelik su sisesi koydum gunder 1 defa dokmeniz yeterli oluyor...

• kardes tv sesi duyulmuyor demissinde klima 44 desibel bende.kullaniyorum biraz abartmissin biz izliyoruz gayet guzel sesi cok.degil sadece bisey calistigini anliyosun ama.rahatsiz edicek seviyede degil.....zaten 44 desibel

• quote:

Orijinalden alıntı: seker1adam

arkadaslar ben electrolux 12000 btu klimayi 1 haftadan fszladir kullaniyorum ....son derece memnunumm gayet guzel sogutuyor....cama menfez actirdim binamiz mantolamali.....oda 19 metre kare....camlar ve kapi kapali.....klimayi aciyorum 20 dakika sonra odaya girince super bir serinlik bariz sekilde belli oluyor....su icinde arkasina 5 litrelik su sisesi koydum gunder 1 defa dokmeniz yeterli oluyor...

hala kullanıyor musunuz ?durumlar nasıl? cama menfez olayı nedir kim açar kaç tl ye açar taşınırken o menfez nasıl kapatılır?
  • Hala kullanıyorum hocam iyiki almışım zamanında

Yazları sıcklarda açıyorum buz gibi yapıyor odayı tabi bu oda büyüklüğü ile alakalı birazda ben 12000 btu almıştım o zaman hesap yaparak yetti

Kışın sıcak yazın soğuk kullanıyorum

Cama menfez için gerekli alet edevatlar çıkıyor içinden ben internetn üzerinden camcı bulup eve çağırdım durumu anlattım adam camı söküp aparatı aldı 2 saat sonra geldi taktı camı köşeye menfez açmış aparatın içinede hortumu koyup slikonladı

O gün bu gündür kullanıyorum

• quote:

Hala kullanıyorum hocam iyiki almışım zamanında

Yazları sıcklarda açıyorum buz gibi yapıyor odayı tabi bu oda büyüklüğü ile alakalı birazda ben 12000 btu almıştım o zaman hesap yaparak yetti

Cama menfez için gerekli alet edevatlar çıkıyor içinden ben internetn üzerinden camcı bulup eve çağırdım durumu anlattım adam camı söküp aparatı aldı 2 saat sonra geldi taktı camı köşeye menfez açmış aparatın içinede hortumu koyup slikonladı

klimanın ses olayı nasıl ? 44 db ses belirtilmiş. ben toshiba kullanıyorum 20db ses bile etkiliyor.uyunacak yerde kullanılmaz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x571 -- 17 Haziran 2016; 14:30:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x571

quote:

Hala kullanıyorum hocam iyiki almışım zamanında

klimanın ses olayı nasıl ? 44 db ses belirtilmiş. ben toshiba kullanıyorum 20db ses bile etkiliyor.uyunacak yerde kullanılmaz sanırım.

Çok büyük rahatsızlık vermiyor hocam ama kişiye görede değişir bu durum ancak uyunacak yerde kullanılmayabilir belki onu denemedim

44 desibel çok yüksek değil gürültülü ortam 60 desibelden başlıyor yanlışım yoksa

Bizi etkilemiyor öyle söyliyim

• Merhaba
    Kiracı olmam sebebiyle bende portatif bir klima almak istiyorum.
    9000-12000 BTU olabilir. Nem alma fonksiyonu olması benim için önemli.
    Ama en çok endişe ettiğim husus klima gürültüsü. Bu konuda tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mıdır?
  • Aradan kaç yıl geçmiş hala kullanıyorum verdigim paranın hakkını veriyor.

Biraz performansda düşüş var gibiydi, hiç bakım yapmamıştım aldığım günden beri, bu gün kullanma kılavuzundan bakım talimatlarını uyguladım ve filtreleri temizledim güzelce sonra çalıştırdım Şuan istanbul adeta yanıyor ben ise evde serin serin oturuyorum.

• Tek bir arıza bile vermedi az kış kullanıyorum hem aıcak hem soğuk

• quote:

Aradan kaç yıl geçmiş hala kullanıyorum verdigim paranın hakkını veriyor.

Biraz performansda düşüş var gibiydi, hiç bakım yapmamıştım aldığım günden beri, bu gün kullanma kılavuzundan bakım talimatlarını uyguladım ve filtreleri temizledim güzelce sonra çalıştırdım Şuan istanbul adeta yanıyor ben ise evde serin serin oturuyorum.

Verdiginin guncel ve detayli bilgiler icin tesekkurler. Almayi dusundum bu hafta, izmir gercekten durulmaz bir hal aldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: k_i84

quote:

Aradan kaç yıl geçmiş hala kullanıyorum verdigim paranın hakkını veriyor.

Verdiginin guncel ve detayli bilgiler icin tesekkurler. Almayi dusundum bu hafta, izmir gercekten durulmaz bir hal aldi.

Sorma hocam istanbul da feci durumda nefes alınacak gibi degil iyiki almışım diyorum bu kadar işe yarayacağını düşünmemiştim

Kaç metre karelik bir odada kullanacaksınız ? Alırken bunlara dikkat etmeniz lazım birde iyice araştırın şuanki modelleri

• Evet haisiniz. Su an da arastiriyorum. Oda kuzeye bakiyor. Bina mantosuz, tek cam pimapenli 9 m2..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.