Şimdi Ara

Mobil islemci karsilastirmasi: i5-2450m vs i7-2670qm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar merhaba, size danismak istedigim bir konu var dedigim islemciler arasinda. Oncelikle sistemden bahsedeyim:

MSI GE620DX model bilgisayarim var.
    islemci: i5-2450m
    ram: 8gb
    ekran karti: geforce gt 635m
    ssd: 240gb sandisk extreme.

Bu sisteme ait dizustu bilgisayarim son cikan oyunlarda zorlanmaya basladi, upgrade yapsam mi diye dusunmekteyim. Ancak aklima takildi, emin olamadim. Sizce islemcimin yerine i7-2670qm islemci taksam oyun konusunda performans saglar mi?
    Cok defa laptop tamiri vs yaptim chipset destekliyor fakat ekran karti ve rami de goz onunde bulundurarak dusunelim, acaba biraz olsun etkili olur mu? Simdi kalkip 250-300 lira verip cikma bir islemci alirim etkisi olmayacaksa elimde patlamasin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İşlemciler arasında performans farkı var fakat oyunlarda çok fazla fark yaratacağını sanmıyorum, zaten şu anda kullandığınız işlemci de yeterince güçlü. Yani vereceğiniz fiyat farkına değmez gibi görünüyor. İşlemci yerine ekran kartına yönelmeniz daha doğru olur gibi oyun konusunda. Tabi kesinlikle böyledir diyemiyorum ama tecrübeli arkadaşlar daha doğru bilgiler verecektir size.
  • Oncelikle cevabiniz icin tesekkur ederim fakat dizustu bilgisayar oldugu icin ekran karti degisimi mumkun degil malesef. Dediginiz gibi elbette ekran karti degistirilse oncelikli olarak performansa etkili olur fakat imkanim ancak islemciden yana su anda.

• quote:

Orijinalden alıntı: _recoo

Oncelikle cevabiniz icin tesekkur ederim fakat dizustu bilgisayar oldugu icin ekran karti degisimi mumkun degil malesef. Dediginiz gibi elbette ekran karti degistirilse oncelikli olarak performansa etkili olur fakat imkanim ancak islemciden yana su anda.

islemci hic bir sey.ifade etmeyecektir ne yazi ki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam yanlış hatırlamıyorsam mxm 2 slotlu oluyor yeni modellerin çoğu, bu şeklide de değiştirilebiliyor ekran kartları. Hatta 2. el bölümünde de mxm 2 ekran kartına denk gelmiştim birkaç sefer. Bunun için ekran kartı tavsiyesi yapmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inhumanform

Hocam yanlış hatırlamıyorsam mxm 2 slotlu oluyor yeni modellerin çoğu, bu şeklide de değiştirilebiliyor ekran kartları. Hatta 2. el bölümünde de mxm 2 ekran kartına denk gelmiştim birkaç sefer. Bunun için ekran kartı tavsiyesi yapmıştım.

Haklisin hocam fakat dediginiz modeller GE60 ve sonrasi seri diye hatirliyorum, ya da gtx model ekran kartlari oluyor sanirim. Bendeki cihaz orta seviye kaliyor, cok kez de acip harddisk vs degistirdim bilgisayarda, degistirilebilir slotlu ekran kartina sahip degil ne yazik ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: _recoo

quote:

Orijinalden alıntı: inhumanform

Hocam yanlış hatırlamıyorsam mxm 2 slotlu oluyor yeni modellerin çoğu, bu şeklide de değiştirilebiliyor ekran kartları. Hatta 2. el bölümünde de mxm 2 ekran kartına denk gelmiştim birkaç sefer. Bunun için ekran kartı tavsiyesi yapmıştım.

Haklisin hocam fakat dediginiz modeller GE60 ve sonrasi seri diye hatirliyorum, ya da gtx model ekran kartlari oluyor sanirim. Bendeki cihaz orta seviye kaliyor, cok kez de acip harddisk vs degistirdim bilgisayarda, degistirilebilir slotlu ekran kartina sahip degil ne yazik ki.

Alıntıları Göster
    Anladım hocam bunu düşünmemiştim. O zaman sadece işlemci seçeneği kalıyor dediğiniz gibi. Önceki mesajda yazdığım gibi aradaki fiyat farkına değmez gibi duruyor ama tecrübeli arkadaşlar daha doğru cevaplar verecektir, iyi günler.

• Anladim hocam yorumlariniz icin cok tesekkur ederim. Simdilik isi bilen birinden olumlu yorum almadigim surece girismeyecegim boyle bir isleme.

Saygilar .

• Sorununuz işlemciyle alakalı değil. Ekran kartı sorun yaratıyor. GT 635M giriş seviyesi bir mobil gpu'dur. Malesef onun da değişimi olmadığı için i7 işlemciyi alsanız dahi oyunlarda gözle görülür bir fark göremeyeceksiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.