Şimdi Ara

MOBİL İNTERNET HIZ TESTLERI PAYLAŞIMI [ANA KONU] (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.068
Cevap
17
Favori
33.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sssss5

3 farklı frekanstan yayın yapacaklar eğer frekansı Parçalamadan 3yöne farklı frekanstan yayın yapılırsa cat 4 ile 1800mhz antene bağlanırsan 150mbps 2600antene baglanirsan 150mbps 800mhz antene bağlanırsan 75mbps hız alırsın
    Ama her frekansı 3e bölüp 120derece acı ile yayın yaparlarsa bu hızları 3e böl alacağın hizdir tahmini.
    Sinyal aldığında hız testini bekliyorum

Fiyatlar çok uçuk olmassa yada hediye verirlerse denemelik testi yapar atarim hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

3 farklı frekanstan yayın yapacaklar eğer frekansı Parçalamadan 3yöne farklı frekanstan yayın yapılırsa cat 4 ile 1800mhz antene bağlanırsan 150mbps 2600antene baglanirsan 150mbps 800mhz antene bağlanırsan 75mbps hız alırsın
    Ama her frekansı 3e bölüp 120derece acı ile yayın yaparlarsa bu hızları 3e böl alacağın hizdir tahmini.

Unutmadan vodafone 3frekanstanda 10mhz band aldigi için cat4 telefonla 75 mbps hızı gecemezler diye tahmin ediyorum. Cat6 telefonlar haric

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sssss5 -- 12 Şubat 2016; 4:01:06 >
  • sssss5 S kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam bilgiler için simdi sokaktan bir araba geciyor oyun laga dusuyor(bil ve fethet ping olmamasi lazim oynamak için) bu neden kaynaklidir

• Elmandrill E kullanıcısına yanıt
    Pek bilgim yok ama. Suanda 2100mhz 3g duvari geçmede zorlanıyor ve metal sinyali bozuyor. Bu sorunlar ltede 800mhz ile aşılabilir.
    Örneğin 2.54 Ghz'lik mikrodalga ışıma en çok su tarafından emilecektir. Çoğu yiyecek de su içerdiğinden ısınacak, mikrodalga fırına uygun tabaklar ise su içermediğinden ısınmayacaktır.

• Bir buçuk yıl önce tahmini şebeke örneğim. Suan ihale sonucu farklı fakat hızları neye göre aldığımızı anlatan güzel bir örnek. Örnekteki rakamlar suan ki gerçeği yansıtmiyor
    MOBİL İNTERNET HIZ TESTLERI PAYLAŞIMI [ANA KONU]

• Adıyaman kyk yurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tecnikadamoguz01 -- 12 Şubat 2016; 14:36:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tecnikadamoguz01 T kullanıcısına yanıt
    Upload yakiyor

• istanbu çekmeköy merkez
  • internetin kopmasindan gına geldi valla pişman oldum vodafone ye gecdiğimden avea da üstdeki test i yaptiğimda 10mbit i geciyordum . hadi 2 mbit e tamah ettik kopmalar bezdirdi beni.

• tecnikadamoguz01 T kullanıcısına yanıt
    senin test wifi üzerinden yapilmış wifi acık resimde ev internetini mobil hizdiyemi paylaştın

• quote:

Peki her antende farkli frekanslarla ayni anda sinyal veremezler mi? Mesela bir antende 800, 1800, 2600 yapabilir mi. Bence bu sekilde olsa daha mantikli olur. Butun frekanslari her sektorde kullanmis olurlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: hunnkaar

senin test wifi üzerinden yapilmış wifi acık resimde ev internetini mobil hizdiyemi paylaştın

Arkadas yurdun wifisini test etmis belirymis kyk yurdu diye

• quote:

Pek bilgim yok ama. Suanda 2100mhz 3g duvari geçmede zorlanıyor ve metal sinyali bozuyor. Bu sorunlar ltede 800mhz ile aşılabilir.
    Örneğin 2.54 Ghz'lik mikrodalga ışıma en çok su tarafından emilecektir. Çoğu yiyecek de su içerdiğinden ısınacak, mikrodalga fırına uygun tabaklar ise su içermediğinden ısınmayacaktır.

Hayirli aksamlar bir sorum vardi
    Vodafone en dusuk banti almak icin butun parayi kullandi
    Ve bu satin alma ile butun koylerde bile full cekermi sizce?
    Asil sorum şu? Cihazim iphone 6s plus su anda turkcell platium 10gb lik tarifedeyim ve istanbulda olmama ramen 3g de iken cekim sorunlari var
    Nisan 2016 da vodafone en dusuk bandi aldiysa turkcellden dahami iyi ceker ? Hiz demiyorim cekme bakimindan diyorum..
    Bendeki mantik şöyle ..heryerde full ceksin de 25-40 mbit hizlarla baglanim...bilginiz var ise bu konuda biraz aciklama yapabilirmisiniz?

• scoopi kullanıcısına yanıt
    Elbette yönlü antenler ile ayni yöne hem 800 hem 1800 hemde 2600 mhz ile yayın yapılabilir. Fakat tüm frekansları tek yönde toplarsan diyelim 3km ileri anten koyduğunda birbirine bakan antenlerde aynı frekansi kullanırsan frekans catismsindan dolayı telefonlar cekse bile parazitten dolayı bağlantı kurulamaz.
    800mhzde 2×10mhz band var. Tahminim göre 10mhz upload 10mhz download bandi.( Tdd LTE)
    Karşılıklı 2baz istasyonunda 2×5 ve 2×5 bölerek kullanılır. Yada bir bazdan 800mhz karşıdaki diğer bazdan 1800ile yayın yapılır.
    Lte şebekeleri ile şehir merkezi ve mahalle aralarında çok farklı hücreler kurmak mümkün
    Tüm operatörlerin 800mhz bandi kullanarak 75mbps hız verecekler. Kapsama sağlamak için 2ye bölüp karşılıklı kullanirlarsa 37.5 mbps hiz alırız
    Eger 3e bölüp tek anten ile 360derece yayın yaparlarsa 25er mbps hız alırız.
    1800 ve 2600 mbps bantlarini kullanimin yogun olduğu yerlerde takviye edip 300mbps hızlarda ulaşılar.
    Mesela avea FDD 800mhz10-1800mhz20-2600mhz10
    Toplamda 40mhz kapasite 300 mbps hız yapar tek bir antenden verdiğinde hücresel yapıyı kuramaz iki anten arasına epey bir boşluk bırakması gerekir sinyal çakışmasi olmasin.
    Oysa karşılıklı kurduğu bax istasyonlarında 20şer mhz kullansa hem hucresel yapıyı korkur hemde sinyallerin kestiği noktalarda 300mbps hız verebilir.
    Ama gerçekte 360derece kapsama sağlaması gerektiği için elindeki frekansları 3yöne yayin yapacağı için avea 300mbps hızları görmek çok zor olacak.
    Vodafone ile 150mbps hızları bile görmek zor olabilir.
    Çok özel caddelerde daha yüksek hızlara ulaşılırsa kimse bana kızmasın. Ellerinde Tdd Lte bandlarida var.
    Bakalim frekans planlama mühendisleri nasıl bir yol izleyecek.
    Ben şahsen kendi mahallemde 50mbps hızı geçeceğimi sanmıyorum.
    Beni en mutlu eden konu avea nin 900mhz 3g ve 800mhz lte ile kapsama sorununu çözecek olmasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sssss5 -- 12 Şubat 2016; 22:42:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Oskis

quote:

Hayirli aksamlar bir sorum vardi
    Vodafone en dusuk banti almak icin butun parayi kullandi
    Ve bu satin alma ile butun koylerde bile full cekermi sizce?
    Asil sorum şu? Cihazim iphone 6s plus su anda turkcell platium 10gb lik tarifedeyim ve istanbulda olmama ramen 3g de iken cekim sorunlari var
    Nisan 2016 da vodafone en dusuk bandi aldiysa turkcellden dahami iyi ceker ? Hiz demiyorim cekme bakimindan diyorum..
    Bendeki mantik şöyle ..heryerde full ceksin de 25-40 mbit hizlarla baglanim...bilginiz var ise bu konuda biraz aciklama yapabilirmisiniz?

Aslında hepsi 800mhz frekansindan 2×10band aldı.
    Kapsamada çok büyük fark olacağını sanmıyorum.
    Hepsi frekans olarak eşit diyebiliriz kapsama konusunda. En çok baz istasyonunu kuran kapsamada önde olur.
    Kapsama yarışi eşit şartlarda diyebiliriz. Kapasite de vodafone işi cok zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sssss5 -- 12 Şubat 2016; 22:27:39 >

• Desene frekanslari da sektorlere bolmeleri gerekiyor. Mesela 3g'de turkcell 40 vdfn 35 ve 30 mhz almisti. Fakat turkcell'in bant genisligi digerlerinden fazla olmasina ragmen digerleriyle ayni kapasiteyi sunuyordu. Yani hepsi 43,2 mbit baz yayini yapabiliyor. Bu durumda turkcell'in daha fazla hiz verebilmesi yada aveanin daha dusuk hiz sunmasi gerekmiyor mu.
  • scoopi kullanıcısına yanıt
    Turkcell 2×20fdd bandı
    Vodafone 2x15fdd 1×5tdd
    Avea 2×15fdd
    turkcell 3yone 2×5mhz yayın yaptığında 21.6mbps hıza ulaştı elinde kalan 2×5i istediği bir yöne takviye ederek 43mbps hıza ulaştı.
    Karşılıklı kuruduğu bazlarsa 2×5 mhzler kesişti 2×10mhz ile 43mbps hızlara ulaştı.
    Avea ve vodafone elinde takviye edecek band yoktu
    Hücresel yapıyı kurmak için karşılıklı kurduğu bazlarin sinyallerini kesiştiği yerde 43mbps hızlara ulaştı.
    Suan turkcell yeni aldığı 2100mhz ile toplamda
    2×30mhz fdd 1×10mhz tdd ile
    2×10kullanarak 3yone 43mbps hız sunacak. Bu sefer frekanslarin kestiği yani sık baz kurduğu yerlerde 84mbps hız vererek
    1×10tdd bandi ile iki baz istasyonu arasında 100mbps kapasite ulaşabilecek.

Farz edelim şehir merkezinde fazla kapasite istiyor.
    Karşılıklı bazlara 2×15erden 2×30mhz buna ek olarak 1×10mhz frekans yayini yapsa toplam download 40mhz ile 168 mbps kapasite sunacak.
    Zaten açık alanda karşılıklı farklı frekanslar kesişmek zorunda hücrecel yapı korunmazsa ilk 3g
    yıllarında 2gye düştüğünumuz gibi. Lteden 3gye düşmeler hareket halinde cok sık gerçekleşir.
    Basit anlatımla olay böyle aslında daha karmaşık bir yapıya sahip
    Avea aldığı 900mhz ile 3g yayını yapıyor. Fakat s3mini gibi eski modeller öncelikle 2100mhze bağlanıyor. 1diş çekse bile 2100mhzde kalıyor. Sinyal tamamen gidince 900mhz 3gye geçiyor.
    Oysa 2100mhzin olduğu yerde 900mhz sinyaline var
    Yeni çıkan Cat6 telefonlarda lte ile nasıl 800-1800-2600mhz birleştirip 300mbps hızlara ulaşıyorsa
    Avea kullanan cat6 telefonu olanlar lte olmayan yerlerde 2100 ve 900mhz frekanslarıni birleştirip daha iyi çeken ve 60mbps hizlara ulasan 3g kullanabilicek. Cift taşıyıcı telefonlar 2100mhzde biestirme yapabiliyor. Farklı iki frekansı birleştiremiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sssss5 -- 12 Şubat 2016; 23:52:30 >

• Not: Fdd bantlar 2x olarak yazılır yarısı download yarısı upload olarak atanır.
    TDD bandlar 1x olarak yazılır telefon aynı bandi isteğine göre download veya upload olarak kullanır.
    Ingizce den Türkçeye çevirdiğim bir yazı

• sssss5 S kullanıcısına yanıt
    Bilgiler icin tesekkurler

• mobil internet hiz paylasim başliğı diye girdim buraya ben,değilmi bu başlik
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.