Şimdi Ara

'Mobil Grafikler 2017 Sonunda PS4 ve Xbox One'ı Geçecek' (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
1
Favori
2.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mobil olduğu sürece pek bir önemi yok bence çünkü işlevsel değil dokunmatik ekranda oyun oynamak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • GT_55 kullanıcısına yanıt
    Mobildeki oyunları hiç bir monitörde oynadınız mı ? Ben oynadım grafikler gayet iyi. Çöp dediğiniz oyun hangisi belirtseydiniz daha iyi olurdu.

Hala mobilde anca Angry Birds oynanır diyen kafalar var. Teknolojinin neyi amaçladığı ne duruma geleceği görülemiyor. Dokunmatik ekranda Battlefield oynamayı düşünüyolar sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lovekrand -- 19 Şubat 2016; 17:48:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lovekrand

2017 sonu biraz erken olabilir ama 2019,2020 de çok raha geçer. Şuanda gta san andreas yüksek çözünürlükte çok rahat oynanabiliyor (ps2 oyunu). Gta 4 oyunuda emülatörle falan oynanabiliyor iyi kötü. Mobil sektör her yıl yüzde 50 , yüzde 100 koyarak ilerliyor. Yorumlar çok sığ olmuş. Daha 4-5 yıl öncesindeki durumu unutanlar var galiba ya da forumun yaş ortalaması bunu hatırlamayacak kadar çocuk dolu.

Azicik bilgin olsa gta 4 ün şuanda mobilden oynanamayacagini bilirdin
    Bilgisi olmadan fikri olmak boyle birsey iste

• Aslında emulatörşer açıyor ama verimsiz bir şekilde hem açmasa bilr gta sa zaten yüksek çmzünürlükte çok rahat açıyor . Şu an ps2 nin üstünde olduğunu çok rahat anlayabiliriz bu şekilde.

Çözünürlük herşey değil diyorsun evet tabiki öyle ama gpu için çok önemli bir faktör.

Bilgin yok fikrin diyorsun bana ama kendin fikir üretmekte acizsin .

• quote:

Orijinalden alıntı: chengineer

Evet ben bahsimi 2017 sonunda yani yaklaşık 2 yıl sonra geçecek üzerine oynuyorum. Çünkü şaşırtıcı bir durum olmayacak eğer geçerse.

Çok heyecanlı

2017 de anca ps3 seviyesine gelir ama o bile zor su anda bile amiral gemiler gta san adreasi full ayarlarda ucu ucuna oynatiyor siz 2 sene sonra mobil de gta 5 oynanacak donanim olacak diyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: lovekrand

Mobildeki oyunları hiç bir monitörde oynadınız mı ? Ben oynadım grafikler gayet iyi. Çöp dediğiniz oyun hangisi belirtseydiniz daha iyi olurdu.

Hala mobilde anca Angry Birds oynanır diyen kafalar var. Teknolojinin neyi amaçladığı ne duruma geleceği görülemiyor. Dokunmatik ekranda Battlefield oynamayı düşünüyolar sanırım

Note 4 telefonum var arkadaşım , en kral oyunlarını oynadım. Daha ps3 seviyesine bile gelememiş grafikleri, sanki çok iyiymiş gibi lanse ediyorsunuz. Sonra daha da ileri gidip ps4 diyorsunuz. Allah akıl fikir versin ne diyeyim.

• İşte size iki adet ps4 oyunu, 2017'de mobil platformun bunları geçeceğine inanıyorsanız diyecek bir şey yok.

http://youtu.be/2h2SZOxmQy4

http://youtu.be/zL46dpNEPPA

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaw kim diyor bunları Allah aşkına
  • PS4'ü geçemez fakat Xbone'yi çok rahat geçecektir.
  • Grkwnxs G kullanıcısına yanıt
    Olacak demiyorum, neden olmasın diyorum :)

Dostum bende de note 5 var. Ne demek istediniz bunu belirterek ? Ayrıca benim dediğimle sizin dediğiniz arasında ne gibi bir bağ kurdunuz acaba ?

• Geçmişe bakıp kıyaslarsak mümkün değil. Mobil cihazlar iyi durumda fakat masaüstü sistem performansı beklemek hayal kırıklığı olur. Teknik özellik olarak ps4 te bulunmayan teknoloji içerebilir yeni işlemciler fakat güc olarak aynı seviyeye ulaşacaklarını zannetmiyorum. Pil ile çalışan cihazın ps4 ile aynı görüntüyü vermesi için teknolojinin abartı bir sıçrama yapması lazım. 2 sene az.

• yaparlar 8 9 gb oyunlar. grafik olarak ps4ten iyi olurlar mi bilemem ama su ankiler ps3 ten daha iyi. lakin java platformunu birakip linux uzerinden direkt calistirilabilen platform gelisirmeliler. ios 3 katman android 8 katman. bunu admalari getek. diger konu ise guc yani pil. 6000 mha gibi biaey lazim olacaktir.

• Tamam

• quote:

Orijinalden alıntı: cinobilly

yaparlar 8 9 gb oyunlar. grafik olarak ps4ten iyi olurlar mi bilemem ama su ankiler ps3 ten daha iyi. lakin java platformunu birakip linux uzerinden direkt calistirilabilen platform gelisirmeliler. ios 3 katman android 8 katman. bunu admalari getek. diger konu ise guc yani pil. 6000 mha gibi biaey lazim olacaktir.

Telefondaki hangi oyunun grafiği , ps3'ten iyi?Yani bir şey sunarken, birşey hakkında yorum yaparken kesin ifadeler ile söylemeyelim.İddanızı söylerken birkaç örnek ile desteklemek lazım.Yoksa boş konuşuyorsun demektir.Evet hangi oyunun grafikleri daha iyi.Mesela iki platformdaki araba yarışlarını ele alalım.Telefonda gördüğüm en iyi grafikli araba yarışı, real racing 3.Buna yakın tarzda oyun olarak gt6'yı (fizikler kısmına girmiyorum arada dağdan öte fark var) karşısına çıkardığım zaman özellikle araç grafiklerinde poligon değeri olarak çok büyük fark var. Geçende real racing oynarken tv'ye bağladım.Sanki ps1'de bir oyun oynuyormuşum gibi geldi. Küçük ekranda detaylar tam belli olmuyor o yüzden grafiklerde göze güzel gelebiliyor. Yoksa telefondaki oyunların grafikleri, ps3'ün yanından bile geçmiyor.Tabi grafik kalitesini sadece çözünürlük olarak gören bir kafa yapısı varsa buna zaten bir şey anlatamazsın. GT6'daki grafik kalitesini geçtim, araç sürüşü, fizik hesaplamalarının 10'da 1'i bile yok real racingde. Her arabanın birbirine yakın fizikleri var.Hepsi virajda dönerken hemen drift yapmaya başlıyor.İşte bu scripted, fiziğin basite indirgenmiş hali. Yani bir ps3'teki simulasyon yarış oyunları gibi fizik hesaplaması yapılmıyor. Yapılsa zaten o grafik kalitesini bile göremezsin. Neyse dediğim gibi bir oyunun tüm özellikleri ile düşündüğün zaman, mobil platformdaki herhangi bir oyunun ps3'ü geçmesi şimdilik mümkün değildir. Geçti diyenler, benim için boş tenekenin çıkardığı ses gibidir.

Bos konusan sensin.

Scripted nedir? Tum kodlar blok icinde bello bir syntax a gore yazilir. Her yazilim dilinin kensine goredir.

Ama doger belirttigim konu su java olayi. Orada acikladim. Java ile su anda en baba pcde bile oyunlar belli bir noktayi gecemez. Direkt windows ortaminda yuklenen oyum ile java platformunda oradan tarayici arayuzune kadar cok islem var.

Bence bunu goz onune al.

Poligon sayisk beni ilgilendirmiyor. Tvde degil telefonda oyna. Goruntu daha goze hos geliyor ps3 e gorw. Bu yUden yukarida belirttim 7 8 gb oyunlar yapar. A degil 20 30 gbytelk.

Bks konuamussun.

• Telefondaki oyun kalitesi isterse 4K olsun. Bildiğim tek birşey var oda telefonda oyun oynanmaz nokta.

• Xbox One ı geçmesi mümkün. Pollypad tablet kadar değeri yok aletin.

• quote:

Orijinalden alıntı: N'DexteR

Xbox One ı geçmesi mümkün. Pollypad tablet kadar değeri yok aletin.

Piranha tablet ile zor kapışıyor xbox one dediğiniz gibi pollypad in yanına yanaşamaz

• ozi_41 kullanıcısına yanıt
    Reeder ve Hometech de fena değil

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.