Şimdi Ara

Mobil'de ''SINIRSIZ'' İnternet İçin Birleşiyoruz | GÜNCELLENDİ: İmza Kampanyası Başlatıldı! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
384
Cevap
15
Favori
27.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1012 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    saçmalama.
    sınırsız tarifeyi rüyanda görürsün. öyle bir tarife imkansız. Amerika ile türkiyeyi bir kıyaslama. Amerika bir yana diğer ülkeler bir yana.
  • Bu oparatör bozuntuları onuda akn gibi kendi avantajlarına çevirir akn nin kalkmasından önce ki fiyatları mumla arıyoruz adamlar 24 mgbts nete 120-130 çeker olmuş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • semiramist1 kullanıcısına yanıt
    Endişelenecek bir şey yok hocam. Onu yapacak bir bütçesi yok bu ülkenin Yerli milli starlink uyduları gönderseler daha kolay olur herhalde
  • 55TL Turkcell + 47TL Vodafone + 170TL Superbox + 110TL Telekom. Sence bana bu harcamayı yaptırıyorken hepsini tek hat ile ve daha hızlı daha ucuza verirler mi? Dünyada g.kore gibi bir yerde mümkündür belki ama TR gibi üçüncü sınıf dünya ülkesi kategorisine bile giremeyen bir ülkede mümkün mü? Rüyamda görsem kendime gülerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur1301

Evet hocam uzaktan davulun sesi güzel gelir. Gel birde Ukrayna da yaşa. şehirler arası yolda 3G bile yok hala. Merkez dışında 4G bulamıyorsun. Kısacası yerim sınırsız interneti burada bu paketi kullanan yok çünkü film falan izleyemiyorsun. Ucuz etin yahnisi derler ya işte o hesap. Türkiye de de Vodafone 160 lira mı ne sınırsız İnternet al doya doya her yerde film izle.

Alıntıları Göster
    hocam gelecem kızlarda hazır virüs çıktı bıktım burdan varsın net kötü olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: imate

Hocam o paketi ukraynada kullandım o paketin günlük limiti var. tam olarak sınırsız değil. ayrıca hotspot için belli cihaz limitleri uyguluyorlar. Kievstar kullandığımdada aynı şekilde öyleydi.

Alıntıları Göster
    burdaki gibi kazık görünmüyor ama gidip görmek lazım 100 gb şahsen yeter bana mobilde
  • melihcskn M kullanıcısına yanıt
    Kotalı tarifelerin kapatılmasını istemek, hak arama değil. O mantıkla, 150 metrekareden küçük, havuzu falan olmayan konutların kapatılmasını da isteyelim, kümes gibi evlerde yaşamama hakkını da isteyin. 27"den, 120 hz'den az olan monitörler de kaldırılsın.

Aynı şeyi tekrar deneyip farklı sonuç beklemenin anlamı yok. Ev internetinde AKN kaldırıldığında, daha doğrusu, AKN'li tarifeler kaldırıldığında olduğu gibi, mobilde kotayı kaldırıldığında, en iyi ihtimalle Vodafone tüm tarifelerini iptal edip 200 ₺'ye RED limitsiz tarifesini, 100 ₺'ye 3G limitsizi, 50 ₺'ye de 2G limitsiz koyar. Yani aynı paraya aynı hızda ama daha çok diye bir şey yok. İktisat bilimine açıkça aykırı.

Ayrıca herkesin de böyle bir ihtiyacı yok; mesela benim çocuk takip saatinde ve arabanın android teybinde kullandığım iki ayrı hattım var, çocuk saati için gereken data miktarı, 1-2 GB arası, arabada 2-3 GB, her birinde 12 GB var, kullanmadığım internetin parasını da ödüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: qzwxec

Kotalı tarifelerin kapatılmasını istemek, hak arama değil. O mantıkla, 150 metrekareden küçük, havuzu falan olmayan konutların kapatılmasını da isteyelim, kümes gibi evlerde yaşamama hakkını da isteyin. 27"den, 120 hz'den az olan monitörler de kaldırılsın.

Aynı şeyi tekrar deneyip farklı sonuç beklemenin anlamı yok. Ev internetinde AKN kaldırıldığında, daha doğrusu, AKN'li tarifeler kaldırıldığında olduğu gibi, mobilde kotayı kaldırıldığında, en iyi ihtimalle Vodafone tüm tarifelerini iptal edip 200 ₺'ye RED limitsiz tarifesini, 100 ₺'ye 3G limitsizi, 50 ₺'ye de 2G limitsiz koyar. Yani aynı paraya aynı hızda ama daha çok diye bir şey yok. İktisat bilimine açıkça aykırı.

Ayrıca herkesin de böyle bir ihtiyacı yok; mesela benim çocuk takip saatinde ve arabanın android teybinde kullandığım iki ayrı hattım var, çocuk saati için gereken data miktarı, 1-2 GB arası, arabada 2-3 GB, her birinde 12 GB var, kullanmadığım internetin parasını da ödüyorum.
    Konuyu istediğin şekilde eğip bükünce haklı olunuyor mu?
    Akk zamanındada kimse bütün internetler kotasız olsun, kotalı internet satmak yasaklansın demedi şimdide diyen yok(ki bence kota olmamalı). Kaldı ki internet ile örnek gösterdiğin şeyler arasında dağlar kadar fark var, internetin en güzel kıyası yoldur, havuz boyutu, monitör veya ev büyüklüğü internetin çalışma mantığından çok farklı. Ben 200km hızla gidebileceğim ve parasınıda o oranda ödediğim bir yolda 10km ye mahkum ediliyorsam 200km hızla gitmek için çabalarım ve buda hak aramaktır. Ücretler içinde dünya geneline bakabilirsin, Türkiye'de bulunan leş internetin kat kat kalitelisini ve fazlasını belki kurun ciddi artmasından kaynaklanan farkla, biraz daha pahalı bir çok ülkede bulabilirsin. Benim yakın arkadaşlarımdan bildiğim Almanya, Fransa ve İsviçre örnekleri mevcut, ki dediğim gibi hızlar ve stabilite çok daha iyi ekstradan yanında verilen yayınlar, sınırsız mobil hatlar vs. olanlarda var. Yani ne iktisadla ne bilimle ne ilimle yakından uzaktan alakası yok, özelliklede dünyada bu kadar örneği varken...
    İnternet 2020 yılında kota mantığıyla değil, hız mantığıyla satılması gereken bir teknolojidir, 3-5gb kotanın sana yetmesi internetin pahalı, kotalı ve düşük hızda olmasını haklı göstermez. Bunu hayalcilik olarak görebilirsin ama dünyanın 5g diye yırtınma sebeplerinin başında IOT geliyor. Bu kapsamda sınırlı internet diye bir şey akla ve mantığa hakarettir, ister 5gb ihtiyacın olsun ister 1tb.
    Hakkını çalanlara değilde arayanlara tepki verdiğin sürece muhtemelen siz 5gb için bir 10 yıl daha aynı parayı artarak ödersiniz, sınırsıza ihtiyacı olanlarda ya eşşek yüküyle para ödemek zorunda kalır yada hiç bulamaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kampanyayı bile 22 kişi imzalamış sorsan herkese sınırsız mobil İnternet ister. Lafa gelince herkes konuşuyor icraat sıfır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxPayne87 -- 6 Temmuz 2020; 7:52:17 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Günaydın.

• Günümüz koşullarında en düşük internet paketi 10GB dan başlaması lazım ve fiyatının kesinlikle 20-25 olması gerek . Belki 5-6 yıl önce bu fazla olabilirdi ama şimiki teknolojiye ısrarla 2-3 GB lık paketler vermek Ferrari'ye 10 liralık benzin at demek ile aynı durum.
  • kolay gelsin size :)
  • Vodafone’ da 3 aydır sınırsız internet kullanıyorum gelen teklif ile. Paket genel kullanıma açılmadığı sürece diğer operatörler de benzer paket sunmaz. İmza işinin işe yarayacağını sanmıyorum.

• Mobilde sınırsız olsa gerçekten çok iyi olur. Yurt dışında adamlar çatır çatır sınırsız mobil internet kullanıyorlar hemde komik rakamlara.

• sonuna kadar destekliyorum sadaka verir gibi interneti fahiş fiyatlardan dayıyorlar! ve reklamlarda oynayan ünlülerin lükse harcadığı para bizim cebimizden çıkıyor. bundan kurtulmamızın yolu birşeyler yapmaktan geçiyor. interneti kullanarak bunu sürekli gündem yapmalıyız özellik twitter hashtag'de. mobil internet en az 50gb olmalı 100gb ise ideal olan. sınırsız olunca herkes torrente yüklenip neti yavaşlatabilir bu yüzden 100gb ideal.
    100gb dile getirirsek "ama" lar azalır. biz istersek olur. birşey yapmazsak sadaka alır gibi internet kullanmaya devam ederiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Venomv -- 6 Temmuz 2020; 10:35:16 >
  • Ukrayna'da yaşıyorum. Burada lifecell ve vodafone opetörlerim var. Sabit internet olarak ise Volya diye bir İPTV kullanıyorum.

Lifecell'de sınırsız konuşma + Türkiyeye yarım saat + sınırsız sms ve 120gb kotalık tarifeye 160 grivna (41TL)

Vodafone'da ise sınırsız konuşma + Türkiyeye 1 saat + 100 sms ve sınırsız internet (Günlük 8 gb. Sonra Hız 50 MBPS'e düşüyor. KBPS değil MBPS.) Fiyatı 200 grivna (50TL)

Evimde ise sabit internet olarak 300 MBPS internet + İnternet TV ve Futbol kanalları açık olarak 75 grivna (19TL) ödüyorum.

Türkiye'ye geldiğimde internet olarak kafayı yiyiyorum , çünkü hızlar felaket düşük geliyor. Evet yaşadığım ülke Avrupa'nın cenneti değil ama internet olarak Türkiye'den ciddi şekilde ileride.
  • Kimse kotalı tarifeler kaldırılsın demiyor, konuyu baltalamaya çalışmayın.
    Sınırsız tarifelerin gelmesini ve alınabilecek seviyelerde olmasını istiyoruz.

• Herşey tamam olsa cep telefonunda sınırsız internet dönemi başlasa saden bu fiyata yansır fiyatlar en az 2 ye katlar ne anladık bu işden o zaman

• Mobile sınırsız gelirse evde sınırsız internete insanlar para vermez.

Vınn gibi modem alır takar simi her yerde sınırsız internet olur.

Haliyle Sınırsız çıkartmazlar.

Konunun da Mobil Operatörler bölümünde olması gerek

Sosyal medya sınırsız olabilir ama belirli ücret karşılığında (Haftalık 15 TL aylık 50 TL falan filan)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AAD4AAA61 -- 6 Temmuz 2020; 11:24:18 >
  • İmzaladım
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.