Şimdi Ara

Moana (2016) | Ron Clements, John Musker, Dwayne Johnson

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

http://www.imdb.com/title/tt3521164/

Filmin Özeti:
    Daha önce Prenses ve Kurbağa, Define Gezegeni ve Herkül filmlerini birlikte yöneten Disney'in gedikli isimleri John Husker ve Ron Clements, bu defa izleyiciyi şiirsel bir yolculuğa davet ediyor!
    Maceraya düşkün genç bir kadının, efsanevi bir adaya yaptığı yolculuğu anlatan filmde, genç kadın ile yarı tanrı Maui'nin başlarından geçenler perdeye taşınacak!

Filmin Gösterim Tarihi: 23 Kasım 2016

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heisenberg61 -- 5 Nisan 2015; 18:16:29 >

• Çok sağlam bir animasyon daha. Fragmandaki manzarayı görünce bile rahatladım yeminle. Zaten listeye almışım, izleyince yorumlarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarın ülkemizde gösterime giriyor. Animasyon severler kaçırmayacaktır.

http://www.imdb.com/title/tt3521164/

Moana (2016) | Ron Clements, John Musker, Dwayne Johnson
  • Yetişkinlere hitap ediyor mu acaba?
  • İçindeki müzikaller hariç çok beğendim. İçerik itibariyle çok sık karşılaşmadığımız bir animasyon. Ada, deniz... içim açıldı. Karakterlerde çok iyiydi. Konuda güzeldi. Güldürmedi ama sıkmadan güzel güzel seyrettim. Son 2 yıldır çok güzel animasyonlar çıkıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sparks sürümü dün düştü, bugün izleyelim bari dedik. Müzikalleri ben de sevmiyorum ve bu animasyonda da sevemedim. Görselleri şahaneydi, sırf bu yüzden 1080p aşağısında izlenmez diyorum. Ancak konu olarak ve senaryo olarak zayıf kalmış. Komedi unsuru neredeyse hiç yok. Karakterler hiç orijinal değil. Birçok Disney yapımı animasyondaki karakterlerin aritmetik ortalaması gibi bir şey. Ortalama bir yapım olmuş, çok fazla bir şey beklemediğim halde yine de beklediğimi bulamadım. Bundan çok daha güzel animasyonlar mevcut. Moana anca boş vakit geçirmek için izlenebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 19 Şubat 2017; 5:50:59 >
  • Bu filmin bana kattığı tek şey alessia cara yı tanımak oldu, sesi ve tüm şarkıları çok güzel

Bunun haricinde izlediğim çoğu animasyona göre biraz geride kalıyo, bide sinemada izledim ben, çok gereksiz bi hareket oldugunu sonradan farkettim, yanında 6-10 yaş arası çocuk olmayan tek grup bizdik cok kötü bi duyguydu :D yetişkinlere pek hitap etmiyo film malesef, çocuk filmi olmuş bu. Yeni animasyon izleyesiniz varsa açın kubo izleyin, bu gereksiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hanzee -- 19 Şubat 2017; 0:50:15 >
  • İlk 30 dakika aşırı müzik kullanmışlar ve açıkçası müzikler hiç benim tarzım değildi, kapattım filmi bir yerden sonra.Müzikallerle aram çok vardır diyemem ama son dönemleri saymazsak genelde disney animasyonlardaki müzikleri ya severim ya da böyle rahatsız etmez.Aslan Kralın tüm şarkılarını falan ezbere bilirim heralde.Hey neyse müzik tarzıyla alakalı tabii bunu da sevenler olucaktır ama ben baydım.Bir de çok fazla kullanmışlar sanki hint filmi mübarek.

Herneyse tam yatıcaktım, dedim bitirip yatayım bari, açtım bitirdim.Kötü diyemiceğim ama olmamış bence bu animasyon.Öncelikle hadi Moana klasik bir karakter olucak, oraya anladık ama Mauri'yi de böyle tam oturmamış yani
    , ay ölücez dönüyorum, tamam gidiyoruz, ay ölücez ben gelmiyorum, tamam gidiyoruz, ...
    Umursamaz tavırları ya da kendini beğenmişliği üzerine güzel bir şeyler de yapabilirlerdi ama yok.Yan karakter desen zaten karakter yok neredeyse filmde.Polinezya mitolojisi üzerinden ne güzel şeyler çıkarabilirlerdi ama hiç bir şey yapmamışlar.
    O asayı aldıkları karakteri de yapamamışlar.Canavar dünyası kısmından bir şeyler çıkabilirdi.
    Bir kaç yerde komiklik yapılmaya çalışılmış, özellikle o horoz üzerinden ama olmamış, iyi kullanamamışlar.Komedi öğesi yok gibiydi.

Sonuç olarak, çok kısa bir özetle hikaye eh, karakterler meh, müzikler ııyyk, animasyon kalitesi iyi, yani izlenmiyecek kadar kötü bir şey değil, zaman geçirmelik izlenebilir ama mesela ben bunun Tangled(Karmakarışık)'ın formülünü kullandığı düşünüyorum ama Tangled'i aşırı beğenmiştim, burada olmamış, yapamamışlar.Eksik kalmış çok fazla şey.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fingolfin.

İlk 30 dakika aşırı müzik kullanmışlar ve açıkçası müzikler hiç benim tarzım değildi, kapattım filmi bir yerden sonra.Müzikallerle aram çok vardır diyemem ama son dönemleri saymazsak genelde disney animasyonlardaki müzikleri ya severim ya da böyle rahatsız etmez.Aslan Kralın tüm şarkılarını falan ezbere bilirim heralde.Hey neyse müzik tarzıyla alakalı tabii bunu da sevenler olucaktır ama ben baydım.Bir de çok fazla kullanmışlar sanki hint filmi mübarek.

Herneyse tam yatıcaktım, dedim bitirip yatayım bari, açtım bitirdim.Kötü diyemiceğim ama olmamış bence bu animasyon.Öncelikle hadi Moana klasik bir karakter olucak, oraya anladık ama Mauri'yi de böyle tam oturmamış yani
    , ay ölücez dönüyorum, tamam gidiyoruz, ay ölücez ben gelmiyorum, tamam gidiyoruz, ...
    Umursamaz tavırları ya da kendini beğenmişliği üzerine güzel bir şeyler de yapabilirlerdi ama yok.Yan karakter desen zaten karakter yok neredeyse filmde.Polinezya mitolojisi üzerinden ne güzel şeyler çıkarabilirlerdi ama hiç bir şey yapmamışlar.
    O asayı aldıkları karakteri de yapamamışlar.Canavar dünyası kısmından bir şeyler çıkabilirdi.
    Bir kaç yerde komiklik yapılmaya çalışılmış, özellikle o horoz üzerinden ama olmamış, iyi kullanamamışlar.Komedi öğesi yok gibiydi.

Sonuç olarak, çok kısa bir özetle hikaye eh, karakterler meh, müzikler ııyyk, animasyon kalitesi iyi, yani izlenmiyecek kadar kötü bir şey değil, zaman geçirmelik izlenebilir ama mesela ben bunun Tangled(Karmakarışık)'ın formülünü kullandığı düşünüyorum ama Tangled'i aşırı beğenmiştim, burada olmamış, yapamamışlar.Eksik kalmış çok fazla şey.

Aslında Disney Pixar hemen hemen her animasyonunda aynı formülü kullanır. Dikkat et ana karakter hep coşkuludur, eğlencelidir, umut doludur, onun hayalleri vardır, idealleri vardır. Sorunlar baş gösterdiğinde ana karakter büyük bir özveriyle ve kararlılıkla harekete geçer ve sorunu o sıradaki çatık kaşlarıyla çözer. Ancak sorunlar ve terslikler devam eder ve daha yıldırıcı hâle gelir. Ana karakter en sonunda yılar. Bir kenara çekilir ve kendini suçlar, beceriksiz olduğunu düşünür, özgüven kaybı yaşar. Ana karakterin üzerine adeta öküz oturur. Başka bir ana karakter veya yan karakter onu teselli eder ve bizim ana karakter tekrardan canlanır. Büyük bir özveriyle korkulu rüyasıyla yüzleşir ve mutlu son. Bu anlattıklarım fikstir. He Pixar, animasyonlarının bazılarında bunu daha modifiyeli hâle getiriyor, güzel de oluyor ama orijinalliği bozuyor.

Ayrıca karakterlerin tepkileri hep birbirine benzer. O yüzden Pixar'ın bir animasyonundaki karakterin çok çok benzerini diğer animasyonlarında da görebilirsiniz. Dikkat etmezsiniz ama ilgili karakterlere diğer animasyonlarından aşinasınızdır.

Tangled evet çok sağlam bir animasyon, komik ve eğlenceli. Türkçe dublajı da müthiş. Zaten kendisini 3-4 kez Türkçe dublajlı olarak izlemişimdir. Moana, Tangled'ın uzağından bile geçemez. Sadece görselleriyle üstünlüğü ele geçirebilir o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 19 Şubat 2017; 6:8:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

quote:

Orijinalden alıntı: Fingolfin.

İlk 30 dakika aşırı müzik kullanmışlar ve açıkçası müzikler hiç benim tarzım değildi, kapattım filmi bir yerden sonra.Müzikallerle aram çok vardır diyemem ama son dönemleri saymazsak genelde disney animasyonlardaki müzikleri ya severim ya da böyle rahatsız etmez.Aslan Kralın tüm şarkılarını falan ezbere bilirim heralde.Hey neyse müzik tarzıyla alakalı tabii bunu da sevenler olucaktır ama ben baydım.Bir de çok fazla kullanmışlar sanki hint filmi mübarek.

Aslında Disney Pixar hemen hemen her animasyonunda aynı formülü kullanır. Dikkat et ana karakter hep coşkuludur, eğlencelidir, umut doludur, onun hayalleri vardır, idealleri vardır. Sorunlar baş gösterdiğinde ana karakter büyük bir özveriyle ve kararlılıkla harekete geçer ve sorunu o sıradaki çatık kaşlarıyla çözer. Ancak sorunlar ve terslikler devam eder ve daha yıldırıcı hâle gelir. Ana karakter en sonunda yılar. Bir kenara çekilir ve kendini suçlar, beceriksiz olduğunu düşünür, özgüven kaybı yaşar. Ana karakterin üzerine adeta öküz oturur. Başka bir ana karakter veya yan karakter onu teselli eder ve bizim ana karakter tekrardan canlanır. Büyük bir özveriyle korkulu rüyasıyla yüzleşir ve mutlu son. Bu anlattıklarım fikstir. He Pixar, animasyonlarının bazılarında bunu daha modifiyeli hâle getiriyor, güzel de oluyor ama orijinalliği bozuyor.

Ayrıca karakterlerin tepkileri hep birbirine benzer. O yüzden Pixar'ın bir animasyonundaki karakterin çok çok benzerini diğer animasyonlarında da görebilirsiniz. Dikkat etmezsiniz ama ilgili karakterlere diğer animasyonlarından aşinasınızdır.

Tangled evet çok sağlam bir animasyon, komik ve eğlenceli. Türkçe dublajı da müthiş. Zaten kendisini 3-4 kez Türkçe dublajlı olarak izlemişimdir. Moana, Tangled'ın uzağından bile geçemez. Sadece görselleriyle üstünlüğü ele geçirebilir o kadar.

Hocam 2 baş karakter genel olarak aynı zaten dediğiniz gibi, zaten Moana klasik onu anladık.Diğer karakterin olaya biraz enerji katması gerekirdi bence ama pek katamadı.Bence güzel kullanamamışlar.Karakterin motivasyonu düşmesi, pes etmesi, sonra bir anda gaza gelip olaya dönmesi sadece Disney'de değil, artık genel olarak klişe olmuş bir şey ama bu filmde Mauri yok ben gelemem ölücez, oo geliyorum, yok gelemem ölücez, aa geliyorum, yok gelemem ölücez.Bu mevzuyu fazla uzatmışlar gibi geldi, zaten ilk 30-40 dakika şarkı söylediler, bu sahneleri de fazla uzatınca, böyle film bomboş geçmiş gibi oldu.Yan karakter filmde yoktu neredeyse zaten.

Bunun Tangled formülünü kullanmış olarak söylememin sebebi, ailesi ya da ailesi sandığı kişi tarafında belli bir yere kapatılmış bir kişi, dışarıya çıkıyor.2. ana karakter belli bir tanınmışlığı olan, çıktıkları macerayı istemeyen, umursamaz bir karakter.Kız karakterin yanında konuşamayan ilginç bir hayvan.Okyanus'u da oradaki at Maximus'a benzetelim, baş erkek karakter ile çekişiyor sürekli falan.Ama bunları bu sefer güzel kullanamamışlar işte.Yoksa dediğiniz gibi, biraz incelersek genel olarak tüm Disney filmleri benziyor, bu beni rahatsız etmiyor açıkçası ama bu cidden Tangled'in yanından geçemez.Ben de Türkçe dublajlı olarak izlemişimdir onu 3-4 kez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fingolfin. -- 20 Şubat 2017; 23:24:6 >

• müzikaller harici harika bir animasyondu. keşke müzikler az olsaydı, daha da güzel olurdu bence.
  • Söz konusu animasyon olunca kolay beğenen birisi olarak bu filmin biraz eksik kaldığını düşünüyorum.Konusu güzeldi ancak işleniş yönüyle yeterli değildi bence.Filmi sıkılmadan bir çırpıda izlemesine izledim ama mekanların güzelliği dışında aklımda kalan sahnesi yok diyebilirim.Oldu bittiye geldi gibi hissettim.Ayrıca ilk bölümlerde sürekli şarkı söylemeleri beni biraz sıktı.Bunun dışında Moana karakterini ve mekanları çok beğendim.İleri bir tarihte 2.filmin geleceğine ve çok daha güzel olacağına eminim.
    8/10
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.