Şimdi Ara

MNG KARGO ÜRÜNÜMÜ ÇALDIRDI/KAYBETTİ ZARARI TAZMİN ETMİYOR!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
5
Favori
20.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
461 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    5 aylik çaba sonucu hakem heyeti sayesinde paramı alabildim bilginiz olsun kargonuz kayipsa vakit kaybetmeden faturanizla birlikte hakem heyetine basvurun. Yoksa kesinlikle muhattap olabileceginiz kimseyi bulamıyorsunuz. Faturasiz urun gonderdiyseniz gecmis olsun ama yine de hakem heyetinden baska çare yok.

EDİT: Diyarbakır bölge müdürlüğümden yetkili kişiye ulaştım. Şimdiye kadarki en ılımlı olumlu ve açıklayıcı bilgiyi verdi. Talebimin Genel müdürlüğe ulaşmış olduğu ve beklediğini söyledi ayrıca ürün marmara aktarmada kaybolmuş. İnternet sitesinde 15 günde sonuclanır yazıyor dedim hayır 45 gune kadar uzadığını söyledi. Ürünü gönderdiğim şube ise 3 ay bekleyen bar biz bişey yapamayız dedi.

Edit: Mng kargo genel müdür yardımcısına yazdım cevap bekliyorum cevap gelmezse şirketin CEO’suna mesaj yazacağım. Mesele 371,93 Tl değil bizi aptal yerine koymaları.
    Fax attım fax makineleri çalışmıyor sanırım gitmedi.

Değerli arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.
    Mng kargo isimli firma aracım için aldığım ama iade etmek zorunda kaldığım ürünü taşıma esnasında çaldırdı/kaybetti.

Kargonun kayıp olduğunu kabul etmelerin 10 gün sürdü sonra kayıp kargo tazmini icin dilekçe ve ürünün faturasını yollamamı istediler. Yolladım fakat kayıp olduğu apaçık ortada olmasına rağmen oyalama/bıktırma taktiğiyle robot gobi sürekli aynı cevapları veriyorlar.

Cimer
    Tüketici hakem heyeti
    Ulaştırma ve altyapı bakanlığı
    Gibi yerlere başvurdum Başka ne yapabilirim lütfen yardımcı olun ve öne çıkarın.

KARGOLARINIZ GÜVENDE DEĞİL!

Fatura
    Kargo fişi
    Dilekçe
    Hepsinin resmini ekledim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANIL007 -- 22 Eylül 2020; 12:59:40 >

• Şimdi bu işte amelelik çok olduğu için şöyle oluyor. Bu şubeler bu ağır malları taşıması için birilerini işe alıyorlar, yalnız iyi eğitimli aklı başında insanlar kalkıpta amelelik yapmaya yanaşmadığı için genelde mahallenin dayısı yada kekosu geliyor çalışıyor bu yerlerde. Şube müdürü/yöneticisi kendisine verilen sınırlı maddiyat ile iyi performans gösterip kendini arşa çıkarma arzusu içinde olduğundan diyor ki zaten bu ameleyi işe aldık hali hazırda, bu işin beyin kısmıyla ilgilenecek, kargoları düzenleyecek girdiyi çıktıyı kayıt edecek işleride bunlara yaptırayım az ödeyeyim diyor. Sonra senin gelen kargonu tek tek barkod okuyamda güzel güzel sınıflandırayım demesi gerekirken kamyon kasasından tuttuğu gibi şube içine fırlatıyor ve fırlattığı yerde bırakıyor. Sonra kırıldı kayboldu yan yattı vs. Bu adamda kendine yüklenen ekstra sorumluluktan ötürü, şube içerisinde çalan telefona bakmamayı kendine hak biliyor, bu kadar işin içinde bide telefona bakıp milletin nazını mı çekecem diyor adam.

Bu olayı şubeden genele doğru yuvarladığımızda ise günde binlerce kargoyla uğraşan şirket yetkilileride bu kadar işin arasında bide şube mi denetleyecem ulayn demeyi kendine hak biliyorlar. Sonuç olarak arkadaşlar bu işin adam akıllı yapılması için kargo ücreti yüksek bir firmayı tercih edeceksiniz ki daha çok eleman çalıştırıyor olsun, denetlemeye vakit ayıracak kadar kafaları patlamamış olsun. 10 lira daha fazla ödeyinde şu arkadaşın çektiği çileyi çekmeyin. Ama nedir ki satın aldığınız firmanın anlaştığı kargoyu siz seçemiyorsunuz. Böyle berbat bir mevzu işte bu kargo şeysi.
    Hocam bunları denetleyen merci Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ama demek ki denetlemiyor. Benim ürünüm 370 liralık bir araba parçası. Ama 3bin 700 liralık da olabilirdi 10bin liralık da. Üstelik fatura dahil her seyi yolladım. Defalarca aradım MNG kargoyu ben müşteri temsilcisiyle görüşmek istemiyorum sorumlu biriyle görüşmek istiyorum diyorum başka kimse yok kindiyorlar. Yani bu durum şirket politikası haline gelmiş.
    *Hakem heyetine şikayette bulundum.

*Cumhurbaşkanlığı iletişim başkanlığına şikayette bulundum

*Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına şikayette bulundum.

*Mng kargoya fatura ve iki kere dilekce yolladim.

*Mng kargoya Twitter İnstagram hesaplarından ulaşmaya çalıştım.

*Şirket yetkililerine ulaşmaya çalışıyorum. (Genel Müdür Yardımcısı)

*Şirket CEO’suna ulşmaya çalışacağım. Dandirik bir kargo tazminin CEO’ya kadar gitmesine kızacaktır. Vay aradakilerin haline.

Gerekirse MNG HOLDİNG genel merkezi aradım bizim kargoyla alakamız yok dediler. Çözüm olmazsa hepsini arayacağım. Fax üstüne fax atacağım.
  • Arkadaşlar lütfen öne çıkarın. Faturalı dahi olsa demek ki kargoda hiçbir malımız güvende değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANIL007 -- 11 Mayıs 2020; 12:57:5 >
  • Bu kargo şirketleri artık iyice sapıttılar.
    Bunlara hesap soran, denetleyen bir devlet kurumu yok mu acaba?
    Hep yaptıkları yanlarına kar kalıyor.
    Eğer yapamıyorlarsa bu işi lisansları iptal edilsin.
    Kalsın 2-3 firma işlerini düzgün yaparlar belki.
  • Up
  • Yılmaz1907 kullanıcısına yanıt
    Hocam bunları denetleyen merci Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ama demek ki denetlemiyor. Benim ürünüm 370 liralık bir araba parçası. Ama 3bin 700 liralık da olabilirdi 10bin liralık da. Üstelik fatura dahil her seyi yolladım. Defalarca aradım MNG kargoyu ben müşteri temsilcisiyle görüşmek istemiyorum sorumlu biriyle görüşmek istiyorum diyorum başka kimse yok kindiyorlar. Yani bu durum şirket politikası haline gelmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANIL007 -- 13 Mayıs 2020; 4:3:59 >
  • Kargolarımız güvende değil! Mng kargo zarar tazmini için ürünün faturasını ve dilekçe göndermeme rağmen hiçbir şey yapmadı!
  • Şimdi bu işte amelelik çok olduğu için şöyle oluyor. Bu şubeler bu ağır malları taşıması için birilerini işe alıyorlar, yalnız iyi eğitimli aklı başında insanlar kalkıpta amelelik yapmaya yanaşmadığı için genelde mahallenin dayısı yada kekosu geliyor çalışıyor bu yerlerde. Şube müdürü/yöneticisi kendisine verilen sınırlı maddiyat ile iyi performans gösterip kendini arşa çıkarma arzusu içinde olduğundan diyor ki zaten bu ameleyi işe aldık hali hazırda, bu işin beyin kısmıyla ilgilenecek, kargoları düzenleyecek girdiyi çıktıyı kayıt edecek işleride bunlara yaptırayım az ödeyeyim diyor. Sonra senin gelen kargonu tek tek barkod okuyamda güzel güzel sınıflandırayım demesi gerekirken kamyon kasasından tuttuğu gibi şube içine fırlatıyor ve fırlattığı yerde bırakıyor. Sonra kırıldı kayboldu yan yattı vs. Bu adamda kendine yüklenen ekstra sorumluluktan ötürü, şube içerisinde çalan telefona bakmamayı kendine hak biliyor, bu kadar işin içinde bide telefona bakıp milletin nazını mı çekecem diyor adam.

Bu olayı şubeden genele doğru yuvarladığımızda ise günde binlerce kargoyla uğraşan şirket yetkilileride bu kadar işin arasında bide şube mi denetleyecem ulayn demeyi kendine hak biliyorlar. Sonuç olarak arkadaşlar bu işin adam akıllı yapılması için kargo ücreti yüksek bir firmayı tercih edeceksiniz ki daha çok eleman çalıştırıyor olsun, denetlemeye vakit ayıracak kadar kafaları patlamamış olsun. 10 lira daha fazla ödeyinde şu arkadaşın çektiği çileyi çekmeyin. Ama nedir ki satın aldığınız firmanın anlaştığı kargoyu siz seçemiyorsunuz. Böyle berbat bir mevzu işte bu kargo şeysi.

• Authorized kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum. Ülkedeki çoğu şeyin de sebebi bu. Genel müdür yardımcısına mesaj attım cevap bekliyorum.
  • *Hakem heyetine şikayette bulundum.

*Cumhurbaşkanlığı iletişim başkanlığına şikayette bulundum

*Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına şikayette bulundum.

*Mng kargoya fatura ve iki kere dilekce yolladim.

*Mng kargoya Twitter İnstagram hesaplarından ulaşmaya çalıştım.

*Şirket yetkililerine ulaşmaya çalışıyorum. (Genel Müdür Yardımcısı)

*Şirket CEO’suna ulşmaya çalışacağım. Dandirik bir kargo tazminin CEO’ya kadar gitmesine kızacaktır. Vay aradakilerin haline.

Gerekirse MNG HOLDİNG genel merkezi aradım bizim kargoyla alakamız yok dediler. Çözüm olmazsa hepsini arayacağım. Fax üstüne fax atacağım.
  • Bir keresinde MNG kargo benim kargomu Kırklareli yerine Kırıkkale'ye götürmüştü. Diyorum ki ben Kırklareli'ndeyim. İnatla orada beklettiler kargoyu. Faturada ve gönderi kodunda Kırklareli olduğu açıkça yazdığı halde mağdur etmişlerdi beni. Lanet olsun bunlara
  • Bir arkadaş vasıtasıyla ekşisözlükte başlık açıldı.

https://eksisozluk.com/mng-sirketinin-kaybettigi-kargoyu-tazmin-etmemesi--6515198

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANIL007 -- 11 Mayıs 2020; 22:7:56 >
  • 20 gün önce banyo dolabı aldım kargo karabüke geldi 2gün bekledim getirmediler 5 gün oldu ürünü getirmediler en sonunda şube müdürüne bağladılar ürünü kırmışlar bana açıklamadılar vallahi karabükte problem bu mng kargo allahtan ürünü geri elettiler ücretini kartıma geri yüklediler
  • Aynı problemi yurtiçi kargoda yaşadım. Ürünü teslim edildi gösterdiler. Ama ürün ortada yoktu. Tam 4 ay sonra paramı geri alabildim.
  • X adlı firmanın mal yüklemesine denk geldim.Kargo aracı ve mal yükleyen tipleri görseniz gece yol değişirsiniz.
    İnsanlar tipiyle yargılanmamalı falat işe alacağın insano at hırsızı gibi kabul etmezsin.
  • Up
  • sırf bu yüzden bilgisayarımı garantiye gönderemiyorum. AVM ler kapalı olduğu için de garantiye veremedim.gerci acsalar da gitmem orası ayrı bir mesele tabi. Garantisi de bitti 20 gün önce. Acelesi yok veririz dedik çin virüsünü hesaba katmadik. Kaldı elimizde
  • Anladığım, faturası olmayan ürünün başına böyle bir şey gelirse zaten o parayı unutun. Bunlargo mng ile anlaşmalı bir firmanın olmasına rağmen böyle.
  • Bir kaç ay önce benimde kargom kayboldu. Gereken bildirimleri ve şikayetleri yaptım ancak arkasını kovalamadım çünkü benim için maddi manevi önemli bir şey değildi.Ancak MNG kargo kullanmayı bıraktım.Eğer ki bir satıcı sadece MNG ile çalışıyorsa alışveriş yapmıyorum.
  • muratdem88 M kullanıcısına yanıt
    Hocam bu adamlar binlerce lira degerinde ürünler taşıyor. Bir sürü para kazanıyor giren neden vatandaşa giriyor ya
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.