Şimdi Ara

mkv - mp4 dönüşümü - mac & win convertsiz

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • aslında mac kullanıyorum ama, elimden geldiğince mkv ve mp4'le ilgili konularda yardımcı olmaya çalışayım..

windows için YAMB programını kullanarak, h264 ve x264 codecli mkv dosyalarını convert etmeden MP4 yapabilirsiniz..http://yamb.unite-video.com/
    program çok basit, sadece istediğiniz dosyayı gösterip mp4, istediğiniz ses ve alt yazıları da ekleyerek mp4ünüzü oluşturabilirsiniz..
    yalnız filminiz AC3 sesli ise PS3 ya da xbox'ınız sesi desteklemeyeceğinden, ayıca ac3 dosyasını imtoo video converter gibi bir program kullanarak filmden direkt olarak 2 ya da 5.1 AAC'ye çevirip YAMB içine ayrıca eklemenizi tavsiye ederim..

mac kullanıcıları ise MKVTools isimli programı kullanarak ister mkv filmlerini mp4 yapabilir, isterlerse altyazı vs ekleyebilirler..http://www.emmgunn.com/mokgvm2dvd/mokgvmhome.html

her iki program da mp4 dosyaları istediğiniz kadar bölebilmektedir.. fakat birleştirmenizi tavsiye etmem, pek işe yaramıyor..

yalnız her iki durumda da eklediğiniz altyazı konsolda görünüyor mu, emin değilim.. fakat VLC ile çalışması garanti :)

umarım yardımcı olabilmişimdir..

• pardon, xbox 5.1 ses desteklemediğinden sesi 2ch yapmanız gerek.. ayrıca 5.1 de yaparak veya orjinal ac3 dosyayı tutarak çift ses izi ile filminizi saklayabilirsiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: orsye

xbox 5.1 ses desteklemediğinden...

Bunu da nrd çıkarttın aşağıdaki kablo sayasinde xbox dan 5+1 dolby dijital ses alabilrisiniz optik kablo kullanarak.

mkv - mp4 dönüşümü - mac & win convertsiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Project Scorpio -- 30 Nisan 2010; 12:58:06 >
  • haklısın, şöyle diyelim; xbox ac3 ve dts ses çözmez, ama optik kablo üzerinden taşıyabilir.. bunun içinse yeni model hdmi destekli makinelerden kullanmalı ve ses sisteminize bağlamalısınız.. çünkü xbox 5.1 sesi 2ch'a downgrade etmiyor..
  • regex2.dll hatası veriyo ben başaramadım
  • yükledim ve çevirdim ancak filmin 25 dk'lık bir bölümünü çevirdi. Filmi tamamen nasıl çeviririm?
  • bu ne saçma konu böyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: french press

bu ne saçma konu böyle

saçma olan nedir gardaş?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.