Şimdi Ara

Mızıka ile ilgili herşey (ANA KONU) (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
408
Cevap
50
Favori
143.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TRansilvania*

Nereden temin edebilirim online/dükkan olarak

do-re müzik veya mydükkan
  • 2 ayda 1 post gelen konuya bir günde 20 post gelmiş, hayırdır inş
    mızıkayı çaldıktan sonra mızıkayı delikler aşağıya gelecek şekilde tercihen pantolonuna bikaç kere vur, içindeki tükürük çıksın yeter, peçeteyle silerken reed'lere ufak kağıt kaçmazsa güzel olur tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: heavy metal boy

2 ayda 1 post gelen konuya bir günde 20 post gelmiş, hayırdır inş
    mızıkayı çaldıktan sonra mızıkayı delikler aşağıya gelecek şekilde tercihen pantolonuna bikaç kere vur, içindeki tükürük çıksın yeter, peçeteyle silerken reed'lere ufak kağıt kaçmazsa güzel olur tabi

İlk mızıkam Swan, tükürükler yüzünden bozulmuştu. 2-3 delikten ses gelmiyordu.Çöpe attım zaten 5-6 TL'ye almıştım.
  • o değil de şunu nasıl paylaşmazsınız

• evet arkadaşlar benim bir sorum olucak bende bir mızıka var babam yeni aldı motörhead in whorehouse blues şarkısından etkilenmiştim ama söyle bir olay varki bunu çalamıyorum(çalsam şaşardım).Benim mızıkam burdan anladığıma göre tremolo,bu şarkıyı çalmak için ne tür bir mızıka lazım parçanın çalımı kolay mı zor mu yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: hafuyu

o değil de şunu nasıl paylaşmazsınız

iyimş hocam bu yanlız bunun tabını bulabilirmiyiz bulsakda bu do majör mızıkayla çalınırmıki ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Drummer
    Yok abi, uğraşıyorum yine olmuyor bu bend, internetten bazı dökümanları araştırdım, kasıyorum ama ı ıh, bana mısın demiyor Special 20 olsa da. Küçük ipuçlarınız var mı bend hakkında?

Bende do-re müzikten special 20 almıştım. Duyduğum kadarıyla bend yapmak bu mızıkanın yapısını bozabiliyormuş. Yani kısa sürede olmasa da ben bu mızıkayı evladiyelik olarak almıştim ve bend yaparak bir iki seneye bozmaya gönlüm el vermiyor. :D

galiba s20 sık sık bitiyor, zira 5-6 ay önce arkadaşimla kalan son 2 yi almıştık ve adam anlaşılan 1-2 ay bu mızika olmayacak demişti :D

not: yukarıdaki muabbeti görünce direk dilimle çaldığım mızıkamı haftalardır temizlemediğimi farkettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *siteci* -- 16 Haziran 2011; 3:20:00 >

• bend yapmaya çalışırken dili oynatıyormuyuz özel olarak yani yoksa sadece dudak kıvırmaylamı ilgili
  • beyler mızıkanın heryerine sus tutsam nolur başkası ben yokken mızıkayı çalmış benimde huyumdur çalamam şimdi
  • Motörhead - Whorehouse Blues
    Once Upon A Time In The West - Man With A Harmonica

ne saçma sapan şarkılar ben de kaale alıp dinliyorum, yarı ayık halde yaptığım doğaçlama en az 2 kat daha güzel olur
  • quote:

Motörhead - Whorehouse Blues
    Once Upon A Time In The West - Man With A Harmonica

ne saçma sapan şarkılar ben de kaale alıp dinliyorum, yarı ayık halde yaptığım doğaçlama en az 2 kat daha güzel olur

hocam çok iddialı olmadı mı
  • 10 kat desem çok iddalı olurdu
  • quote:

10 kat desem çok iddalı olurdu

hocam hoşunuza gisen melodieri tab halinde paylaşsanızda bizde deneme şerefine erişsek:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: -radiohead-

beyler mızıkanın heryerine sus tutsam nolur başkası ben yokken mızıkayı çalmış benimde huyumdur çalamam şimdi

Mızıkaya su tutmayın, tam anlamı ile kuruması uzun sürer, bir kere su tuttum pişmanım. Açıp temizlemek en kolayı kullanmadığınız bir diş fırçası veya kulak pamuğu bulun. Bütün parçaları söküp tozu tahta parçaları pamuk yardımıyla temizlemeniz 2-3 dakikanızı almaz. Mızıkanın dışındaki metal kısımları da yıkayıp kurularsınız. Reedleri temizlerken dikkatli olun sert silmeyin bozulabiliyor.
  • saol hocam deniycem bu arada mızıkadan sıkılıyomusunuz sizde ne biliyim güzel alet ama sanırım tek zor şey bend yapmak onuda yapıp yapmadığımı anlıyamıyorum çünkü elimde tuner tarzı bişey yok ayrıca onuda yapınca yapcak bişey kalmıycak? gerisi ne bulursan çal gibi olcak heralde öyleyse bildiğiniz mızıka tabları olan site varmı bikaçtane bakıyım dedim bendeki do major mızıkaya uymuyo sanırım tablar zaten sitelerinde çoğu almanca falan
  • Beyler bu mızıka bi süre sonra kokmaya başlıyor, ne ile temizlerseniz temizleyin o koku gitmiyor, çözümleriniz var mı ?
  • arkadaşlarım, öncelikle şunu belirtiyim, Türkiye'de mızıkacı olmak çok zor, zaten genel olarak da zor ama 2-3 aydır adam gibi mızıka olmayan ülkemizde türkçe dökümanın da yetersizliği değil neredeyse hiç olmayışı sebebiyle bu olay buralarda daha zor

bu işe gitara yeni başlayan birinin "Aa ne güzel şarkı, hemen tabına bakıyım" şeklinde malesef çalışılamıyor, çalacağınız "oh susanna" gibi şarkılar da inanın size pek az bir şey katacak
    mızıkada zaten tab nasıl olur ki? bend, vibrato, 2 hole shake, bunların gösterimi zor, kaldı ki dereceleri de farklı

ayrıca bend yapınca olayı bitirmiyoruz, daha blues yeni başlıyor, 2 hole shake ve vibrato geliştirin, draw bend yaptıktan sonra blow bend de var, daha sonra overbend var, mızıkada teknik bitmez siz rahat olun, 4 yıldır çalan Amerikalı bi mızıkacıyla jam yapma fırsatım olmuştu bigün, çok şahane çalıyordu gerçekten, adamın yanında utandım mızıkayı sakladım, ama 4 yıldır çalan adam overbend tekniğinden bihaberdi, 3 yıldır çalan başka bi arkadaşım "overbend yaparken sese yaklaşıyorum ama tam çıkaramıyorum" diyordu, daha geçmemiz gereken yollar var yani merak etmeyin

biraz teknikleri oturttuğunuz zaman doğaç çalışın hep

• quote:

arkadaşlarım, öncelikle şunu belirtiyim, Türkiye'de mızıkacı olmak çok zor, zaten genel olarak da zor ama 2-3 aydır adam gibi mızıka olmayan ülkemizde türkçe dökümanın da yetersizliği değil neredeyse hiç olmayışı sebebiyle bu olay buralarda daha zor

bu işe gitara yeni başlayan birinin "Aa ne güzel şarkı, hemen tabına bakıyım" şeklinde malesef çalışılamıyor, çalacağınız "oh susanna" gibi şarkılar da inanın size pek az bir şey katacak
    mızıkada zaten tab nasıl olur ki? bend, vibrato, 2 hole shake, bunların gösterimi zor, kaldı ki dereceleri de farklı

ayrıca bend yapınca olayı bitirmiyoruz, daha blues yeni başlıyor, 2 hole shake ve vibrato geliştirin, draw bend yaptıktan sonra blow bend de var, daha sonra overbend var

hocam sorunu çok iyi anlatmışsın aklımdan geçen ama yazamadığım şey bu
    teknik bulamamız bi yana yapmaya çalıştığmız tekniğin bile doğru olduğunu anlamıyoruz tamam forumda birbirimizle konuşuyoruz falan ama böylede bi yere kadar yapamadığımız tekniği burda yanlış bile yazıyor olabiliriz.bi kursu,hocasıda yokki şu aletin e hal böyle oluncada işte şu siyahla belirttiğim kısım olay oluyor sonra 1 ay geçmeden mızıkayı çekmedeki yerini alıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VROOOM -- 21 Haziran 2011; 23:22:17 >

• O zaman ortak akor ve model bir mızıka bulalım.heavy hocam ses kaydı yapsın mesela 2. Delik blow bend bu desin bizde o sesi çıkarmaya çalışalım.Sonuç olarak aramızda en bilgili,kabiliyetli kişilerin önderliğinde yürüsek?Bence en iyi şekil bu.
  • Dostlar, grubumdan bir parça sunayım size. ( Smile )

http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150218147524846&oid=110037155728546&comments

P.S. :Mızıkacı benim.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.