Şimdi Ara

Miyop Olanlar ve Lazer Tedavisi Olmak İsteyenler İçeri[İlk Mesajı Okumadan Geçmeyin]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
19
Favori
3.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 gün önce yeni nesil bıçaksız lazer yöntemi ile ameliyat oldum.Dünya Göz Ankara şubesinde oldum. Fiyat konusunda,yöntem konusunda ameliyat hakkında sonrası,öncesi herhangi tüm sorularınızı yanıtlayabilirim.

Lazer Ameliyatı çeşitleri ve yöntemleri neler?

-Arkadaşlar en çok kullanılan lazer yöntemi İntralase lasik ve bende bu ameliyatı oldum. Bu yöntem bıçaksız ve kısa yeni nesil.Eskiden şartlar gereği bıçak ile ameliyatlar oluyormuş ama artık bıçaksız.Lazer için açılan gözdeki kanalı bıçakla değil yine lazerle yapıyorlar risk ve ameliyat sonrası komplikasyonlar çok aza iniyor. Yani operasyon süresi kısalıyor.

Lasek yöntemi ve PRK yöntemi lasik ameliyatının riskli olacağı için yapılan yöntemler. Yani kornea kalınlığı lasik için uygun değilse bu yöntemler yapılıyor.

Ameliyat sırasında neler hissettim?

-Ameliyat sırasında hiçbir şey hissetmiyorsunuz doktor sürekli konuşuyor ve gözünüzdeki işlemleri görüyorsunuz iki göz toplamda 10 dakika sürüyor.Yeşil bir ışığa odaklanmam söylendi elimden geldiğince odaklandım.Ameliyat süresince doktor zaten her adımda size yardımcı oluyor. En son koruyucu lens takıyor.Ameliyat bittikten sonra ilk saatler gözleri dinlendiriyorsunuz ilk 3-4 saat bulanık görüyorsunuz sonraları yavaş yavaş açılıyor ertesi gün kontrol oluyor kontrole giderken neredeyse hemen hemen yeniden doğmuş gibiydim doktor koruyucu lensleri çıkarıyor ve bir sıkıntı olmadığını söylüyor. Ben 3 derece miyoptum ve şu anda bir sıkıntım yok ilk gün hafif batma oldu o kadar şimdileri sadece verilen damlalar yoğun şekilde damlatılıyor o kadar .

Fiyat aralığı nasıl?

-Ben 2300-2500 arası bir fiyata ameliyat oldum. Euro usulü olduğu için değişiyor fiyat ya da kampanyalara denk gelirseniz 1800 tl ye olanları duydum Dünya Göz'de.

Ameliyat sırasında ve sonrasında acı hissediliyor mu?

-Hiçbir aşamada bir acı hissetmedim gözleri tamamı ile uyuşturuyorlar.Ameliyat sonrası da herhangi bir acı hissetmedim.Sadece ilk gün biraz batma oldu o kadar.

*Sana sorum Gözlük ile mi yoksa tedaviden sonra mı iyi görüyorsun biraz anlatsana Lazerden sonra artma riski vs var mı?*

-Şu an gözlüklü gördüğümden daha net görüyorum hatta bazen sabah gözlüğümle mi yattım diye elimi suratıma götürüyorum. İlerleme durumu ve istenen görüşü elde etmek gerçekten kişiden kişiye değişiyor bazıları 10 sene ilk günkü gibi görüyor bazıları 7-8 sene sonra gözlük takıyor tekrar ,gerçekten şans işi. Ama teknoloji gelişiyor artık ameliyatlar bıçaksız mesela risk daha az başarı yüksek.

Uyuştururken neyle uyuşturuyolar ve acıyor mu?

-2 damla damlattılar sonra sanki gözlerim hiç yokmuş gibi ameliyata girdim parmağımı soksam gözüme hissetmezdim yani.

Peki miyobun yanında astigmat ta varsa ne yapıyorlar ?

-Tetkikler uygun çıkarsa astigmat ile birlikte düzeltebiliyorlar.

Bilgisayar Tv vs. göz numarasının tekrar ilerlemesinde etkili mi? AMELİYAT SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

-Arkadaşlar doktor net cevap vermedi ama Pc ,tv gözü yorar dedi belki direk ilerlemesine etkisi yok ama dolaylı yoldan var. Daha çok yanlış ışıklandırma ve bir yere sürekli bakma gözü bozan durumlar bu yüzden ameliyattan sonra bunlara dikkat edilmesi gerekiyor.

Ameliyat sonrası ışığa hassasiyet oluşuyor mu devamlı güneş gözlüğümü kullanacaksınız?

-Evet hassasiyet ilk günler oluyor ama sonradan geçiyor.İlk 3-4 gün gözlük takıyorsun sonradan takmıyorsun.Ben 4.güne geldim artık güneş gözlüğü takma ihtiyacı duymuyorum.

Lazer olacağım dedin ve hastaneye gittin ne gibi şeyler yaptılar ve kaç gün sonra çağırdılar?

-Tetkikler o gün hemen yapıldı. Ertesi gün ameliyat oldum.Tetkikler 1.5 saat sürüyor özel hastane olduğu için ilgi ve alaka yüksek o yüzden 3 günde tüm işlemler bitiyor ve 1 ay sonra olan kontrole kadar hastaneye uğramıyorsunuz.

Gözde kuruluk oluyor sürekli damla kullanmak gerekıyor bi de bilgisayara uzun süre bakamıyosun diye biliyorum senin durumun nedir?

-Kuruluk çok fazla değil.İlaçların 2 tanesi 10 gün boyunca bir tanesi suni göz yaşı olanı 2-3 ay kullanılıyor.

Ameliyat için numara sınırlaması var mı?

-0.75 numaradan azını çizmiyorlar üst sınır yok.

ssk vs bu fiyatı etkiliyor mu ?

-Hayır herşeyi kendiniz karşılıyorsunuz. Özel olduğu için durum böyle.

İğne yapıyorlar mı amaliyat öncesi sonrası ?

-Hiçbir aşamada iğne yok hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |DL| -- 17 Ağustos 2013; 16:32:49 >

• bende bir miyop vakası olarak ameliyatta ne hissettiniz ve sonrasında durumunuz nedir bilgi verirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: citiesxl2011

bende bir miyop vakası olarak ameliyatta ne hissettiniz ve sonrasında durumunuz nedir bilgi verirmisiniz

Ameliyat sırasında hiçbir şey hissetmiyorsunuz doktor sürekli konuşuyor ve gözünüzdeki işlemleri görüyorsunuz iki göz toplamda 10 dakika sürüyor.Ameliyat bittikten sonra ilk saatler gözleri dinlendiriyorsunuz ilk 3-4 saat bulanık görüyorsunuz sonraları yavaş yavaş açılıyor ertesi gün kontrol oluyor kontrole giderken neredeyse hemen hemen yeniden doğmuş gibiydim doktor koruyucu lensleri çıkardı ve bir sıkıntı olmadığını söyledi. Ben 3 derece miyoptum ve şu anda bir sıkıntı yok ilk gün hafif batma oldu o okadar şimdileri sadece verilen damlalar yoğun şekilde damlatılıyor o kadar .
  • Fiyat nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: |DL|

quote:

bende bir miyop vakası olarak ameliyatta ne hissettiniz ve sonrasında durumunuz nedir bilgi verirmisiniz

Ameliyat sırasında hiçbir şey hissetmiyorsunuz doktor sürekli konuşuyor ve gözünüzdeki işlemleri görüyorsunuz iki göz toplamda 10 dakika sürüyor.Ameliyat bittikten sonra ilk saatler gözleri dinlendiriyorsunuz ilk 3-4 saat bulanık görüyorsunuz sonraları yavaş yavaş açılıyor ertesi gün kontrol oluyor kontrole giderken neredeyse hemen hemen yeniden doğmuş gibiydim doktor koruyucu lensleri çıkardı ve bir sıkıntı olmadığını söyledi. Ben 3 derece miyoptum ve şu anda bir sıkıntı yok ilk gün hafif batma oldu o okadar şimdileri sadece verilen damlalar yoğun şekilde damlatılıyor o kadar .

teşekkürler . Koruyucu lens derken neyi kastetiniz ameliyattami takiliyor

• Herşey dahil fiyat ne verdiniz birde yaş kaç

• quote:

Orijinalden alıntı: JamiryoQuai

Herşey dahil fiyat ne verdiniz birde yaş kaç

Euro hesabi oldugu icin tam fiyat olmasada hersey dahil 2500 tl yas 19.

• Geceleri ışıklarda parlama vs oluyor mu?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: |DL|

quote:

teşekkürler . Koruyucu lens derken neyi kastetiniz ameliyattami takiliyor

Evet ameliyat sirasinda takiliyor ertesi gün doktor aliyor gozden
    .

• Bende boyle bi problem yok ama meraktan sorayim aciyo mu herhangi bi islemde

• quote:

Orijinalden alıntı: Jason Becker

Geceleri ışıklarda parlama vs oluyor mu?

İlk iki gün gozleri aliyor isik gunes gozlugu oneriyor doktor ama su 3 gun icinde azaldi doktor bir haftada tam oturur dedi.

• ameliyattan sonra gözünün 1-2 ay sonraki halini anlatmayı da unutma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeyikVakti

Bende boyle bi problem yok ama meraktan sorayim aciyo mu herhangi bi islemde

Hicbir asamada bir aci hissetmedim gozleri tamami ile uyusturuyorlar ve islem kisa suruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet Bey*

ameliyattan sonra gözünün 1-2 ay sonraki halini anlatmayı da unutma.

İsterseniz anlatirim ama su anlik bir problem yok.

• uyuştururken neyle uyuşturuyolar ve acıyor mu?

• 2.75 miyopum, aynı tedaviyi bende düşünüyorum. İleride tekrarlama gibi bi problem olurmu acaba?
  • Bendede 2.75 derece var bende olmak istiyorum fakat yaş tutmuyor bakalım belkide askerden sonra para toplarsam olurum
  • Bende yaptırmayı düşünüyorumda bunu izledikden sonra insan bi tedirgin oluyor :)
    Birde hocam tedaviden sonra miyopluk belli bir süreden sonra yeniden çıkma ihtimali var mı ?
  • 17 yaşında yapılabilirmi bu lazer tedavisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charlot'

Bende yaptırmayı düşünüyorumda bunu izledikden sonra insan bi tedirgin oluyor :)
    Birde hocam tedaviden sonra miyopluk belli bir süreden sonra yeniden çıkma ihtimali var mı ?

Şöyle söyleyeyim göze bağlı eğer ilerlemeniz durana kadar lazer ameliyatı olmasanız daha iyi olur yoksa 2-3 kere bu ameliyatı olan insanlar bile varmış.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.