Şimdi Ara

Mitsubishi Lancer -1.6 lt 117 hp- Yakıt Tüketim Değerleri (Depo Hesabı) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
4
Favori
44.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  •  Mitsubishi Lancer -1.6 lt 117 hp- Yakıt Tüketim Değerleri (Depo Hesabı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorkemuse -- 22 Temmuz 2012; 19:31:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadasin biri sey yazmis yol tutus bu lancerle 150ile girdigin viraja birde golfle gir nereye ucuyorsun . kendim 2006 modelinde bile denemestim. lancerdaki yol tutus golfdede yok focusda da yok sebebi kardesi evo ile benzer ozelliklerinden dolayi pist araci gibi masallah.

• 2011 1,6 inform 117 bg aracımın yakıt değerlerini paylaşmak istiyorum.Arac 2011 ama 2013 mayıs ayında bayiden sıfır aldım. arac şu an 3360 km de ve bu km şehir içi dışı karışık olmak üzere 900 tl benzin ile gectim (4750 litre fiyatı) kesim kesim aracın deposunu fulleyerek yaptığım ölçümler;
    Ağrıda yaşamaktayım bu arada onuda belirteyim;
    Ağrı-Gürbulak sınır kapısı gidiş- dönüş 270 km= 50 TL yakıt yaktı,(yol düz viraş yok)
    Ağrı-Gönlüaçık karabulak köyü git-gel 220km=45 TL (yol virajlı)
    Ağrı-Van Erciş 290 km git-gel 61TL(13 litre) yol virajlı
    Ağrı-giresun eynesi 502 km 100 tl (21,6) litre iniş fazla
    giresun eynesi-Ağrı 509 km 125 tl (26,5) litre rampa fazla(klima yer yer açık) toplam da baktığınızda 1011 km 48 litre 225 tl benzin ile

Tamamı şehir içinde baktığınızda 83 km 7,5 litre benzin ortalama 48 litre ile 600 km yaparsınız arkadaşlar,
    Birde şunu söyliyim yakılan yakıt yol bilgisayarının verdiği değerin en az 0,5 daha altında çıkıyor.
    Tamamen tesadüfi aldığım bu aracı almakla ne kadar isabetli bir karar verdiğimi şimdi daha iyi anlıyorum.Tek Kelime ile perfect...

• aracın lpg uyumu nasıldır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

aracın lpg uyumu nasıldır acaba?

Bende 2011 Invite var ama LPG kullanmıyorum şu an için gerek de duymuyorum. Şu an ki fiyatlarla, çok da dikkatli kullanmadığım halde şehir içi 0.40 TL. gibi değerlere geliyor.
    Söylenenlere bakılırsa LPG ile uyumlu ancak 80.000 Km. civarı magnezyum olan subap başları eridiği için çelik olanlarla değiştiriliyormuş. Buna da bi 500 harcanıyor galiba. Kesin bilgi tabii ki kullanıcılarından alınmalı.
  • Neredeyse 2 sene olacak... Foruma uğramıyor muşum ben ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse

Neredeyse 2 sene olacak... Foruma uğramıyor muşum ben ya.

Ugramadıgın gibi hayırsızsın da oglm , o kadar arıyoz telefonu insan bi geri döner la
  • 32 lt gaz ile 400-450 km yapiyorum.

• Arkadaşlar fena hort olucak ama yazmadan gecemicem. 2011 lancer 1.6 invite aracımla İstanbul sehirici net 7.6-7.7 lt/100 km yakıt ortalaması tutturuyorum. Sedan araçlar icinde daha az yakan, hatta bu degere yaklaşan başka bir araç yok sanırım. Performansı da cabası. Düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar fena hort olucak ama yazmadan gecemicem. 2011 lancer 1.6 invite aracımla İstanbul sehirici net 7.6-7.7 lt/100 km yakıt ortalaması tutturuyorum. Sedan araçlar icinde daha az yakan, hatta bu degere yaklaşan başka bir araç yok sanırım. Performansı da cabası. Düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oscartybalt

Arkadaşlar fena hort olucak ama yazmadan gecemicem. 2011 lancer 1.6 invite aracımla İstanbul sehirici net 7.6-7.7 lt/100 km yakıt ortalaması tutturuyorum. Sedan araçlar icinde daha az yakan, hatta bu degere yaklaşan başka bir araç yok sanırım. Performansı da cabası. Düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim.

Başka araç var aslında...

Nissan çok güzel sedan araçlar yapıyor ama nedense Tr'ye getirmemekte diretiyor.

Bendeki Nissan Primera'da 1 depo ile 700 km şehir içi gidiyor. Ancak eskidi tabi, Nissan getirmeyince yerine bakılabilecek en düzgün sedan Lancer olarak gözüküyor.
    Japon arabaları başka oluyor ancak Alman arabaları da konfor seçenekleri olarak daha önde.
    Astra ile arasında gidip geliyorum. Astra'da Cruise Control olması; sunroof seçeneği olması cezbediyor. Mitsubishi sitesine göre sunroof bir seçenek olarak sunulmuyor sanırım.
    Bayiye gidip bir bakmak lazım tabi...

• arkadaşlar aracımı satıyorum.ilanda detaylı yazdım. fiyatıda biraz sıkıştığım için uygun tuttum.
    saygılar..
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-2010-model-78.000-km-lancer-169102614/detay/
  • Bu bayramdan 2 gün önce istanbuldan 226 tl depoyu fulledim. ist ankara hızım 120-180 km ort. 140-150km ile, ve ankara içinde gezdim 700 km toplamda yol yaptım. Km de 322.86 kuruş
    Benzin ışığı yanınca tekrar fulledim 230 milyona. Tekrar yola çıktım
    Ankaradan 5 kişi ve bagaj yükü ile kırklareli ve istanbula geldim hızım 100-120 km (100 ün altına inmedim .yer yer 130-140) toplamda 900 km yol yaptım. Km de 255.55 kuruş.
    işte japon teknolojisi dedikleri olay bu. Lancer 2011 1.6 invite.

• 220418009 buradan inceleyebilirsiniz

• Sahibinden de

• Konuyu horum horum hortlatcam ama benim anlamadığım bişey var. Arabanın fabrika değer 8,9 litreyken bakıyom kimsenin arabası yakmıyor bu değeri. Benim araba 9,7 litrede geziyo. Deliler gibi basıyorum yakacak ki gidecek. :D
  • 2013 1.6 asx ile 4000 tl'lik benzin ile toplamda 2050 km yol yaptım. benzinin litresi 38.50'tan hesaplarsak kilometrede 1.95 tl civarı yakıt tüketiyor. dizel arabalar kadar yani. ama bu tüketim değerini elde etmek için 80-90 km hızlardan yukarı çıkamamak durumunda kaldım... sürekli cc açıktı. yani hakikaten kafayı kırıp benim gibi sabrederseniz bu motorla bu tüketim değerlerini yakalamak hayal değil gerçek...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.